Czy polityka może być zabawna?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

Postprzez rudiart Pt, 2 lipca 2010, 18:29

Piękny cytat Krysiu ;) poprawiłaś mi humor, dziękuję :) :ok:
Jeżeli pozwolisz "kupuję" ten cytacik :) :ok:
Pozdrawiam serdecznie :) :-*
rudiart
 

Postprzez rudiart Pt, 2 lipca 2010, 18:48

Gosiu, wybacz może zbyt emocjonalną wypowiedź, nikogo nie chciałem obrazić ani urazić, przepraszam :)
Całe dorosłe życie borykam się z ustawami , zakazami , nakazami i wszelkimi rodzaju schodkami zastawionymi i uchwalonymi przez polityków i urzędasów od których nic nie chcę a i tak jestem zależny.
A ja tylko zawsze chciałem być wolny i żyć w miarę godnie, to tak nie wiele...
I żyję ;) ale często trzeba szukać wykrętów , kombinować jak tu coś "przeskoczyć " czy obejść...
Chciałbym aby Nasze dzieci i wnuki żyły w miarę normalnym kraju a tu bardzo się nie zapowiada :( :-? :dobani:

Jeszcze nigdy nie było , aby jakoś tam nie było ;)
Nie wszyscy są uparci, przedsiębiorczy i zaradni a tez mają prawo do normalności :hmm:
rudiart
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 2 lipca 2010, 20:12

ja od 13 lat jak jestem w Polsce walcze tylko o to, aby wszystkim czyli pracownikom i mnie żyło sie lepiej, ale zawsze coś rząd wymysli aby wszystkim było gorzej, a kodeks pracy nie jest ani za pracownikiem, ani pracodawcą.
Patrza tylko jak złoić i pracodawcę i pracownika na równi.
ostatnio zwolniłam pracowników , bo nie było pracy. firma wypłaciła i okres wypowiedzenia i odprawę ( 15 000 zł)
Dziś jest troche pracy i mogłabym przywrócić pracownika do pracy na okres miesiąca czy dwóch ( wyraził zgodę i sie ucieszył) ale potem jak pracy nie będzie to znowu bedę musiała wypłacić takie same pieniądzie , a ską mam je brać?
więc nie zatrudnie .... bo nie ma w Polsce czasowego zatrudnienia pracowników, którzy byli już raz zatrudnieni. Im leci kontynuacja okresu zatrudnienia i wszystkie koszty od nowa .......więc ON traci , firma traci .
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez formic Pt, 2 lipca 2010, 22:38

...
Ostatnio edytowano N, 15 stycznia 2012, 20:47 przez formic, łącznie edytowano 1 raz
formic
 
Posty: 75
Dołączył(a): So, 19 czerwca 2010, 22:55

Postprzez formic Pt, 2 lipca 2010, 22:42

A miało być na wesoło.
Ostatnio edytowano N, 15 stycznia 2012, 20:42 przez formic, łącznie edytowano 1 raz
formic
 
Posty: 75
Dołączył(a): So, 19 czerwca 2010, 22:55

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 2 lipca 2010, 22:44

hehe dobre
a
staruszków zaganiać do prasy...? to jest rozwiazanie.
albo zmienić przepisy drogowe na udogodnienie , że po osiagnieciu wieku emerytalnego mogą przechodzić na pasach na czerwonym świetle.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Pt, 2 lipca 2010, 23:42

Po pleneruję, odpocznę i pewnie trzeba się będzie zbierać "za miedzę" ;)
Sprzeczałem się z synem ze wyjeżdża do Anglii ;) teraz w razie co będę miał przystań na początek, i to u swojego nie u obcego ;)
Jak to dobrze gdy czasem dzieci nie słuchają rodziców ;) ale nie rozgadujcie ;) 8)
rudiart
 

Postprzez MPietak So, 3 lipca 2010, 12:38

;) Lamka to nie tak miałem się nie wtrącać,ale dusza związkowca widać nadal doskwiera.Pracownika można przyjąć na czas określony,wówczas nie ma obowiązku wypłacania jakiej kolwiek odprawy.Dziś to pracodawca ma prawa i możliwości o wiele większe od pracownika,który właśnie dla niego zarabia.Nie chcę rozwlekać dyskusji musiałbym przytaczać artykuły z kodeksu pracy.Wtrąciłem się by nie pozostawić mylnego wrażenia że pracodawca jest nad miare ograniczany kodeksem pracy,ostatnimi czasy pod pretekstem kryzysu pracodawcy wywalczyli wiele zmian w kodeksie na niekorzyść pracowników.Więcej nie powiem sza. :-? ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 3 lipca 2010, 13:27

Piętus nie masz racji, kodeks pracy zmienia sie z prędkością światła , pracownik zatrudniony na czas nieokreslony i zwolniony lub on sam się zwolnił, to nie ma zadnego okresu karancji , przy ponownym zatrudnieniu ma cięglość pracy.
Tk więc pracownik zatrudniony na okres bezterninowy, a teraz zatrudnie - to nie wolno na umowę zlecenie na tym samym stanowisku pracy, a jak zatrudnie na okres 1 miesiąca to i tak ma ciągłość
to jest najbardziej krzywdzące dla pracownika , bo by sobie ładnie zarobił , a tak mnie na niego nie stać.
Ja się wychowywałam w Belgii i uważam, że dobrym pracownikiem jest tylko zadowolony , co 2 godzinki maja przerwy na kawke i papieroska i maja od firmy kawe , herbatę , capuccino , zupki do wyboru, kakao - o co walczyłam z US bo uwazali że to przychód pracownika i powinien za to odprowadzać podatek. = skandal nawet na tym chcą zdzierać itd itd. Sama wiele lat byłam pracownikiem i mi szef przynosił do maszyny do szycia kawke i ciacho
Wiem ile dawało mi to satysfakcji
ja nie zapominam po zmianie stołka na wyzszy
wiesz mam takie powiedzenie
- Jak się wspinasz po drabinie kariery , to szanuj tych, ktorych mijasz, bo jak będziesz spadał natrafisz na tych samych - :)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia strona

cron