kucharz też artysta??

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez Fen Cz, 5 listopada 2009, 13:27

Wspaniałe jest połączenie smaku wędzonej ,smacznej ryby,może to być łosoś szkocki i drobno posiekana ,świeża cebula ,okraszona odrobiną płynnego miodu akacjowego,a wyrafinowany smak zwieńcza nam odrobina świeżego soku z cytryny ,lub limonki ,bezpośrednio polanego na plaster ryby z cebulą.Pycha!Przepis bezczelnie wykradłam Lamii:D
A skoro krążymy wokół smaku ryb,to nie zapominajmy o kawiorze ,szczególnie na świeżej kromce chleba ,lub na blinie tradycyjnym, gryczanym,w połączeniu z masłem....mniam!
A dla koneserów proponuję rybi mlecz w zalewie oliwnej z dużą iloscią świeżej cebuli krojonej w talarki ,odrobiną soku z cytryny ,lub octu balsamicznego. :D
Ostatnio edytowano Pt, 6 listopada 2009, 17:26 przez Fen, łącznie edytowano 1 raz
Fen
 

Postprzez Mirella1 Pt, 6 listopada 2009, 17:11

Fen....Zapraszam na weekend do mojej kuchni...mmmm...... :D
Mirella1
 

Postprzez Fen Pt, 6 listopada 2009, 17:33

Mirello,bardzo chętnie wpadnę ... :D A można wiedzieć ,jakie pyszności będziesz serwowała ,a przy okazji obezwładniała nimi wszelkie zmysły?

P.S
Dzisiaj w przerwach pomiędzy kolejnymi machnięciami pędzla na płótnie ,przyrządzałam szare i zielonkawe gąski (grzyby).Na gęsim tłuszczu udusiłam posiekaną sporą ilość cebuli,następnie umyte i sparzone gąski ,dodając pod koniec smażenia (czyli po 10-15minutach)kremową śmietanę ,koperek zielony i odrobinę kukurydzianej mąki.
Fen
 

Postprzez Homer Pt, 6 listopada 2009, 17:44

dobre wegetariańskie przepisy proszę !
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Moll Śr, 11 listopada 2009, 14:54

Homer napisał(a):dobre wegetariańskie przepisy proszę !


Krokieciki z pieczarkami, cebulką, żółtym serem i kawałkami brie. Do tego dobrze doprawiony czerwony barszczyk;) Proste i smaczne.

Szkoda, że się skończył sezon grillowy bo można by polecić fetę z grilla.
Moll
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 11 listopada 2009, 15:03

Homer, to ty na plenerze nie jadłeś mięsa? :o
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Homer Śr, 11 listopada 2009, 15:09

na plenerze jadłem czasami ale pora się nawrócić - prawda !?
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 11 listopada 2009, 15:13

nie jadłam ponad 15 lat , przez Piotrka zaczęłam, a teraz też myślę o nawróceniu sie
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Homer Śr, 11 listopada 2009, 15:14

od siebie polecam gołąbki z pieczarkami :D
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Fen So, 14 listopada 2009, 23:20

Filety z indyka ,lub kurczęcia- pokroić w większą kostkę ,czy kawałki ,posolić,popieprzyć :lol: ,polać octem balsamico( odrobinę) i obtoczyć w mące kukurydzianej ,smażyć jak kotlety ,do tego dużo cebuli wrzucić na podsmażone mięso i razem udusić.Traktować można jako dodatek do pure,czy tradycyjnie ugotowanych kartofli,lub jadać z pieczywem. :D
Fen
 

Poprzednia stronaNastępna strona