kucharz też artysta??

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez olgaannahm Cz, 16 czerwca 2011, 16:49

Mam propozycję na zaopatrzenie spiżarni na długie zimowe malowania
Naleweczka ZAKOCHANA RUSAŁKA :-*
Teraz jest pora kwitnienia róży jadalnej, róży dzikiej.
Nazbierajcie jej płatków dużą miskę - im więcej tym lepiej.
Włóżcie do szklanego - wyparzonego - słoja. Przełóżcie cytryną ( 2 szt. wyparzyć i pokroić na grube plastry, można dodać limonkę ). Dodajcie trochę laski cynamonu, kilka goździków, , kilka płatków melisy ( dowolnie ).
..Zalejcie ok.0,5 l spirytusu i 0,5 dobrej wódki.
Zamknąć, odstawić na 2 miesiące.
Po tym czasie odcedzić. I dodać zagotowany , gorący syrop z :wody (1 szklanka) z cukrem ( 1- 1,5 szklanki ).
W zależności od waszych smaków można dosłodzić lub wzmocnić procentami.
Zlać do butelek.
Najlepsza naleweczka po ok. 4 miesiącach.
Jak się pospieszycie i pobiegniecie w łąki po różę ( bo ma być z dala od dróg ), to na zimową twórczość będzie jak znalazł.
Wierzcie mi - fajnie się z nią maluje.....
:ok:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Irranea Blathin Cz, 16 czerwca 2011, 20:24

z chęcią wypróbuję tej pyszności. ;)
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez Indygo Cz, 16 czerwca 2011, 21:33

a ja tak robię konfiturę - bez % oczywiście
Indygo
 

Postprzez jolakos4 Pt, 17 czerwca 2011, 23:06

Pamiętam z dzieciństwa , jak moja babcia robiła nadzienie do pączków - płatki róży ucierane z cukrem. Ten zapach wciąż pamiętam, teraz trafiają się czasem takie pączki, ale są zwykle na tłusty czwartek.
Avatar użytkownika
jolakos4
 
Posty: 180
Dołączył(a): Cz, 25 marca 2010, 11:50

Postprzez Indygo So, 18 czerwca 2011, 00:51

to jest najwspanialsze przełożenie do wszelkich ciast i nadzienie do pączków właśnie. Nawet zwykłe proszkowe ciasto przełożone różą ma niepowtarzalny smak. A te pączki w tłusty czwartek nadziewają różopodobnym czymś a nie prawdziwymi konfiturami. Są w sprzedaży dżemy różane - czytając etykietę nie można się doszukac czegoś naturalnego.
Indygo
 

Postprzez echium So, 18 czerwca 2011, 20:35

jolakos4 napisał(a):Pamiętam z dzieciństwa , jak moja babcia robiła nadzienie do pączków - płatki róży ucierane z cukrem. Ten zapach wciąż pamiętam, teraz trafiają się czasem takie pączki, ale są zwykle na tłusty czwartek.

Ja również mam takie wspomnienia, z rodzeństwem zbieraliśmy płatki róży jadalnej, ale tego mnóstwo trzeba było nazbierać. Różniej babcia ucierała i piekła ciasto pycha. Do tej pory zapach róży jadalnej przenosi mnie do wspomnień z dzieciństwa.
Avatar użytkownika
echium
1...
..

1...
..
 
Posty: 199
Dołączył(a): N, 8 listopada 2009, 00:42

Postprzez jola So, 18 czerwca 2011, 23:35

A ja zaraz wykopię dziką różę z okolicznego rowu i przesadzę na swoją działkę-aby zrobić sobie naleweczkę w przyszłym roku
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Krakusia N, 19 czerwca 2011, 08:43

Lody śmietankowe:
Składniki:
• 500 ml mleka
• 8 żółtek
• 150 – 200 g cukru
• 250 ml śmietany kremówki
Przygotowanie:
Żółtka ucieramy z cukrem. Wstawiamy do garnka z wrzątkiem ubijając. Mleko zagotowujemy i wlewamy małym strumieniem do naczynia z żółtkami. Cały czas ubijamy. Gdy masa zgęstnieje, garnek z wrzątkiem i naszą miską z kremem zdejmujemy z ognia i dalej ucieramy, aż do ostygnięcia. Śmietanę ubijamy i mieszamy z wystudzonymi żółtkami. Przekładamy do naczynia, w którym będziemy lody zamrażać. Wkładamy je następnie do zamrażarki.

Mrożenie lodów
Konsystencja lodów zależy od sposobu ich mrożenia. Najważniejsza jest częstotliwość ich mieszania. Podczas całego procesu zamrażania, który trwa kilka godzin, należy lody mieszać kilkakrotnie, szczególnie w początkowej fazie kiedy przy ściankach tworzy się twarda warstwa. Później pozostawiamy je do całkowitego stwardnienia.
Ja posiadam maszynkę do kręcenia lodów, ale bez niej także są super.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda N, 19 czerwca 2011, 13:46

Krakusiu, sam przepis jest już " smaczny" ......gdyby jeszcze chciało mi się to zrobić ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Jagoda N, 19 czerwca 2011, 13:49

jola napisał(a):A ja zaraz wykopię dziką różę z okolicznego rowu i przesadzę na swoją działkę-aby zrobić sobie naleweczkę w przyszłym roku


Jolu...trzymam za słowo...zgłoszę się na degustację :dance: :D
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia stronaNastępna strona