Dwa spojrzenia

tu zapraszamy na różne wystawy i imprezy kultury i sztuki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Waldemar Jarosz So, 18 maja 2013, 08:48

;)
Zaproszenie.jpg
Tym razem Tczew. Pokażemy się z kolegą artystą Pawłem Galińskim. Zapraszam!
Tekst Pawła!
Zapraszam na otwarcie wystawy pt. \\\"Dwa spojrzenia\\\", które odbędzie się
07.06.2013, o godz. 18.00 w Fabryce Sztuk w Tczewie. W wystawie udział biorą: Waldemar Jarosz i Paweł Galiński.
Witam i zapraszam na wernisaż ukazujący nietypowy przekrój tematyczny
i formalny, zawarty w wyborze prac malarskich i pasteli autorstwa dwóch twórców:
znanego tu dobrze - świetnego artysty malarza z Koszalina,
Waldemara Jarosza,
oraz piszącego te słowa - Pawła Galińskiego - inicjatora wystawy.

Ideą przewodnią jest promocja różnych spojrzeń na sztukę, sztukę, której wyraz o tyle jest interesujący (dla mnie), o ile ukazuje szczere, a zatem indywidualne poszukiwania twórcze danego artysty.
Prawdziwy artysta - jak zawsze sądziłem - tworzy to, co dyktuje mu rozum i emocje, intuicja i doświadczenia, tworzy co chce, nie zaś, co narzuca moda.
A kanony, wartości para-dogmatyczne? Różnorodne tradycje i wartości płynące ze zmagań twórców przeszłości? Te mogą być pomocnymi wskazówkami, źródłem inspiracji, ale tylko w takim zakresie, w którym nie zaburzają indywidualnego, twórczego postrzegania rzeczywistości i decyzji o tym co z jej bogactwa należy zauważać, co podkreślać, a w czym poszukiwać jedynie wyjścia dla poszukiwań własnych, niezawisłych od wszelkich pozornych umów społecznych, a-la sztuka \\\"dobra\\\" lub \\\"zła\\\".

Wychodząc z takiego założenia w ciągu mojej dość krótkiej, bo 11-letniej przygody z samodzielnymi działaniami art, wielokrotnie inicjowałem i/lub uczestniczyłem w organizacji przedsięwzięć artystycznych, w których uczestniczyli twórcy różnych technik, stylistyk, tematyk, przeinaczeń, tak realistyczni, impresjoniści, fantaści, abstrakcjoniści, jak i Ci, którzy rzeczywistość w obrazach rekonstruują, nadają jej nowego, poza-epmirycznego znaczenia i życia.

Serdecznie zapraszam na zbliżającą się, naszą wspólną wystawę w dniu 07.06.2013, o godzinie 18.00 w Sali Trójdzielnej Fabryki Sztuk, przy ul. 30 stycznia 4, Tczew.
http://www.cwrdw.tczew.pl/index.php
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jagoda So, 18 maja 2013, 14:22

Tak sobie czytam i nasuwa mi się wniosek...Paweł Galiński , maluje dobrze a i słowo pisane godne zachwytu i zastanowienia :ok: :brawo:
...podziękowania za zaproszenie :-*
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Grzegorz Tyrała Pn, 20 maja 2013, 22:19

Na pewno będzie ciekawie :) :ok:
Avatar użytkownika
Grzegorz Tyrała
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 2187
Dołączył(a): Wt, 18 maja 2010, 12:36

Postprzez Waldemar Jarosz Wt, 4 czerwca 2013, 23:41

Ruszamy do Tczewa.
Paweł w czwartek męczył się przy aranżu naszej wystawy w Fabryce Sztuk. Ja jadę na gotowe. Ale myślę , że się zrewanżuję w Koszalinie!

http://www.cwrdw.tczew.pl/index.php?p=4,50,0
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Waldemar Jarosz So, 8 czerwca 2013, 21:18

Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Grzeczny Śr, 19 czerwca 2013, 10:55

Dzięki Wal za zamieszczenie zaproszenia i relacji i tutaj. Szczerze mówiąc ostatnimi czasy tyle się u mnie działo i na plus i na minus, że jakiś czas tu nie zaglądałem :( no ale to się akurat da nadrobić.

Po wystawie zacznę wrzucać też nowe prace, bo tych wiszących nie zdążyłem dobrze sfocić, a nowe w trakcie roboty.

Pozdrówka wszystkim, i dzięki za pochlebny komentarz o tekście ;)
Avatar użytkownika
Grzeczny
 
Posty: 164
Dołączył(a): N, 13 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tczew