60x60

tu zapraszamy na różne wystawy i imprezy kultury i sztuki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez Waldemar Jarosz N, 30 sierpnia 2015, 08:49

dobre.jpg
dobre.jpg (64.46 KiB) Przeglądane 5641 razy

60 na 60
Nie ma rady, trzeba się przyznać… Urodziłem się sześćdziesiąt lat temu w pięknej wsi Złotokłos pod Warszawą. Trudno mnie samemu w to uwierzyć, tak, jak trudno mi zliczyć obrazy, obrazki, rysunki, które przez te lata wykonałem. Nie wszystkie wciąż mam w pracowni. Część zaginęła podczas licznych przeprowadzek, część – i z tego jestem ogromnie zadowolony – znalazła nowe domy, cieszy czyjeś oczy i może skłania do refleksji.
Z okazji okrągłych urodzin postanowiłem zaprosić Państwa na swoisty przegląd swojej twórczości plastycznej. Z całego dorobku wybrałem z niemałym trudem sześćdziesiąt prac. Starałem się wybierać tak, by pokazać wszystkie etapy drogi artystycznej, poszukiwania i ich efekty na płótnie lub papierze, zapiski z podróży w miejsca bliskie i dalekie, prace plenerowe i te powstałe w zaciszu pracowni. Zobaczycie Państwo fragmenty cykli tematycznych – bo często tak właśnie pracuję. Mam za sobą cykle: Gęby, Abstrakt, Konie, Zwierzęta, Podwórka, Jestem Kobietą… W tej chwili wciąż dodaję nowe prace do cyklu „drobiowego”, czyli Koguty i Kury. Ale żaden z cykli nie jest definitywnie zakończony.
Pracuję w wielu technikach plastycznych – od olejnego malarstwa sztalugowego przez gwasz, pastel suchą i olejną, kolaż, rysunek, akwarelę po techniki łączone i własne. I to też chciałem pokazać na wystawie zatytułowanej prosto „60 na 60”. Żałuję, że nie mam prac najdawniejszych, z pierwszych lat zmagania się z czystą płaszczyzną płótna, farbą i pędzlem oraz własną wyobraźnią. Sądzę jednak, że udało mi się pokazać, iż praca artysty nie ma końca i zawsze trzeba szukać nowych barw, kształtów i tematów. I, że warto to czynić.
Wal Jarosz
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jagoda N, 30 sierpnia 2015, 17:46

Szanowny Artysto Wal Jaroszu
W piękny i ciekawy sposób obchodzisz swoje 60-te urodziny ...do których oficjalnie się przyznajesz , ale nie ma do czego się przyznawać lub nie , bo i tak to nie ma wpływu na czas , który przemija ;) :)
Życzę zatem , dużo zdrowia i dalszej obfitej twórczości , gratuluję wystawy "60 X 60" (super tytuł :ok:) ....organizuj kolejne wystawy tudzież plenery ...i pisz na forum o wolnych miejscach ( nawet jak My nie piszemy ;) ) ...trwaj w swojej pasji do końca świata i jeden dzień dłużej, jak mawiają :) ....tak więc , na kolejną 60-tkę masz zajęcie ;) :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Cz, 3 września 2015, 18:37

Piękny jubileusz i wspaniały sposób na obchodzenie a zarazem podsumowanie i wspomnienie swojej dotychczasowej działalności artystycznej. Życzę następnych wspaniałych lat pełnych zdrowia oraz twórczych wyzwań :-*
Czekam na fotorelację :)... i czas zacząć przygotowania do wystawy 100 x 100 czego z całego serca życzę :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zosiasw Cz, 3 września 2015, 21:03

Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu, życzę dalszych sukcesów, zdrowia i pięknych artystycznych doznań. Niech kolejne lata pracy artystycznej będą pełne spotkań z samymi życzliwymi ludźmi :) :brawo: :-*
Avatar użytkownika
zosiasw
 
Posty: 139
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2015, 23:19

Postprzez Waldemar Jarosz Pt, 4 września 2015, 07:25

Wielkie dzięki.
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez jola Pt, 4 września 2015, 11:13

Gratuluję i Życzę dalszych sukcesów :)
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15


cron