wspólna powieść--UWAGI DO KSIĄŻKI

w temacie piszemy NIK, a w postach poezję

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez szczekan Śr, 24 lutego 2010, 23:01

A może jakiś kryminał malarski? Tak na 200 stronach, gdzie...
Np. na plenerze malarskim w Pcimiu Dolnym dochodzi do serii kradzieży. Giną blejtramy i farbki z plenerowej kanciapy. Komisarz pleneru jest zrozpaczony i obawia się kompromitacji, bo wkrótce wernisaż, gdzie zaproszeni na uroczystość są ważni goście: wojewoda, burmistrz, sołtys itd. Między plenerowiczami dochodzi do serii podejżeń. Całkowity brak integracji. Wiadomo Polacy. Sytuacja jednak się wyjaśnia, bo złodziejem okazuje się nastoletni niewidomy wnuczek ciecia pilnującego Domu Kultury w którym mieszkają plenerowicze. Wnuczek jest takim Jankiem Muzykantem malarstwa - geniuszem, który dla zabawy genialnie kopiuje obrazy wielkich mistrzów, ale nie ma kasy na przybory, więc korzysta z okazji i kradnie farbki. Zresztą wnuczek jest niewidomy więc nikt mu tych przyborów do malowania i tak nie kupiłby. Kiedy cała sytuacja się wyjaśnia skruszony wnuczek wystawia na wernisaż wszystkie swoje prace: Vermeery, Rembrandty, Tycjany, Manety, Monety. Wernisaż jest wyjątkowo udany, bo wszystkie prace natychmiast się sprzedają. Wiadomo, że ważne informacje kulturalne rozchodzą się w mgnieniu oka. Pcim staje się sławny, a wnuczek ciecia w nagrodę, że rozsławił miasteczko dostaje z Narodowej Słuzby Zdrowia talon na operację oczu z wyznaczoną datą na 2032 rok.
Prawda, że łezka się w oku kręci...
szczekan
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 24 lutego 2010, 23:11

no! brawo! wspaniała wyobraźnia
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Galandir Śr, 24 lutego 2010, 23:27

do konca nie qmam o co chodzi. Piotrze tu chodzilo o propozycje do ksiązki a nie tworzenie jej od nowa. w czym jest problem ??
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez szczekan Śr, 24 lutego 2010, 23:46

No, to miałbyć tylko napisany przeze mnie konspekt wspólnej poczytnej książki, może bestsellera, gdzie każdy mógłby opracować swój rozdział według określonego planu wynikającego z konspektu, np. galandir mógłby napisać rozdział VII pt. WERNISAŻ, a więc opisać wernisaż na który przybywają włodarze miasta i podziwiają wspaniałe obrazy niewidomego twórcy, kpw?
szczekan
 

Postprzez Galandir Śr, 24 lutego 2010, 23:58

mtv :P
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 25 lutego 2010, 00:33

no to autor pomysłu zaczyna - czekamy :mrgreen:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez szczekan Cz, 25 lutego 2010, 01:43

Poczekajmy na inne propozycję książek, bo słyszałem, że np galandir pisze mtv :P czyli metafizyczną trylogię voodoouistyczną. To może być superbestseller...
szczekan
 

Postprzez Galandir Cz, 25 lutego 2010, 02:16

nie ;) MTV czyli Mnie To Vali :P
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 25 lutego 2010, 02:23

moja przygoda nikogo nie poruszyła , wiec czekamy na następne pomysły
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez JeryL Cz, 25 lutego 2010, 19:37

Szczekan ja piszę z Tobą jakby co,twój pomysł mi się podoba bardzo :lol:
JeryL
 

Poprzednia stronaNastępna strona