Ołówek vs Ściana ?

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

Postprzez columb26 Wt, 16 sierpnia 2011, 18:24

Jak nie masz gdzie potrenować, to rozejrzyj się wokół czy ktoś nie robi jakiegoś remontu i skombinuj kawałek płyty gipsowej. Często ludzie wyrzucają dosyć spore kawałki. W domu znajdziesz pewnie jakieś resztki farby emulsyjnej do pokrycia tej płyty i do dzieła ;) :ok:
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Beata Cz, 18 sierpnia 2011, 19:16

tak jak napisał columb zabezpiecz fiksatywą w spraju, w trakcie szkicowania uważaj aby nie opierać dłoni o szkic.Jak gdzieś rozmaże Ci się przez przypadek wystarczy pociągnąć białą akrylową farbą do ścian np Fluggerem(ładnie kryje). Jeśli szkic zajmie Ci więcej czasu możesz w trakcie pracy dodatkowo zabezpieczać fiksatywą, uważaj tylko aby nie pryskać zbyt blisko, ponieważ mogą zrobić się brzydkie kropelki ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Indygo Pn, 22 sierpnia 2011, 13:52

anuuula napisał(a):Może spróbuję :hmm: tylko nie mam za bardzo gdzie potrenować :p

ściana we własnej piwnicy się nada albo na strychu, w pakamerze itp
Indygo
 

Postprzez rudiart Wt, 23 sierpnia 2011, 15:28

Wybory się zbliżają to można w ramach dziennikarstwa niezależnego , wyrażając swoje poglądy potrenować i na "społecznych ścianach" To bardzo nośna forma przekazu ;) a co się człowiek nauczy to zostaje nie mówiąc o satysfakcji że sie ma wpływ na wynik wyborczy :dance: ;)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Irranea Blathin Wt, 23 sierpnia 2011, 15:34

też polecam farbę. kilka lat temu sama coś narysowałam ołówkiem na swojej ścianie. efekt końcowy mi się nie spodobał, bo rysunek miał sporo detali i przestały być widoczne. zamalowałam wszystko akrylami. węglem też ładnie wychodzi.
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez Gonieczkaa6 Cz, 6 września 2012, 13:21

Jagoda napisał(a):Zwykły ołówek na ścianie będzie się rozmazywał, ja malowałam na ścianach akrylami i było wszystko ok.

Ja normalnym ołówkiem rysowałam na ścianie.Fakt troche się rozmazywał ,ale nie aż tak bardzo.Natomiast ja malowałam farbami olejnymi i plakotowymi na ścianie.
Avatar użytkownika
Gonieczkaa6
 
Posty: 259
Dołączył(a): Śr, 5 września 2012, 18:56

Postprzez zephyr7 Cz, 6 września 2012, 18:41

Ołówek na ścianie nie prezentuje się najlepiej. Jeśli już, wybieraj duże, "trójkątne" kredki-ołówki (?) 2B, trzeba je ostrzyć nożem, ale mają szerszy grafit, lepszy na dużych powierzchniach. Cieniutki ołówek przy rysowaniu robi "dziurę" w miękkiej, często zaszpachlowanej ścianie. Nawet po wymazaniu zostaje ślad.

Fiksatywa nie wystarczy aby ołówek na ścianie się nie rozmazywał. Użyj werniksu 114 (albo matowego) Talensa. Możesz również użyć bezbarwnego medium akrylowego (tylko takiego, które po wyschnięciu jest przezroczyste, a nie białe)

Na ścianę świetnie się nadają pisaki typu "sharpie", możesz wykonać delikatny szkic ołówkiem, a potem wykończyć pisakiem - efekt powinien być bardzo dobry!
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Waldemar Jarosz N, 9 września 2012, 16:53

Polecam farby w sprayu,zrób sobie szablon z kartonu np. portret metodą witrażu, przyłóż do ściany i hajda sprajem.A ścian jest tyle w mieście .
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

cron