szlagmetal

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

Postprzez Krakusia Pt, 9 września 2011, 19:51

Poniżej wklejam link z innymi odcieniami złotych pigmentów Kremera :

http://www.kremerpolska.com/katalog/pig ... erlowe.htm

Ale powiem Wam, że żaden pigment nie zastąpi płatków złota lub w ostateczności szlagmetalu.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Pt, 9 września 2011, 20:14

Ja do tej pory używam szlagmetalu, ale to ciemnienie mnie przeraża , nie wiem czy naprawdę po szelakowaniu nie będzie ciemniał....podobno nie.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Pt, 9 września 2011, 20:39

Po szelaku nie będzie ciemniał, tylko kup szelak jasny.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Pt, 9 września 2011, 20:41

....taki kupiłam i już używałam, czekam na efekt, a raczej jego brak :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Jagoda Pt, 9 września 2011, 20:43

....to znaczy brak efektu ciemnienia , czyli utleniania się szlagmetalu...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata So, 10 września 2011, 18:18

olgaannahm napisał(a):Czosnek używali już od początku pisania ikon w pozłotnictwie - zmniejsza napięcie powierzchniowe czy też zwiększa przyczepność do podłoża - w każdym razie jest skuteczny . Może Ci się przyda - Szał ma w sprzedaży pigmenty Kremera - złoto mineralne różne odcienie - piękne.


Dzięki za informacje :-* Pigmenty pewnie też wypróbuję ;) Teraz muszę opanować przyklejanie płatków złota a nie jest to takie łatwe jak myślałam.Rwą się, fruwają, przyklejają do rąk(jakiś talk muszę kupić). Uczą cierpliwości i precyzji. Najbardziej spodobał mi się szelak...ale zapach...już go lubię :lol:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez olgaannahm N, 11 września 2011, 00:15

Tak, te zapachy - szelak, oleje,terpentyna nawet pigmenty- każdy inaczej pachnie...
;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Krakusia N, 27 listopada 2011, 20:58

olgaannahm, a jak Cię uczono na kursie/plenerze jakie podłoże najlepsze pod szlagmetal?
dawałaś może glinke? Chcę aby faragmenty koloru wyzierały mi spod metalu. Ja pod warstwe metalową chce zastosować tempere jajkową. Może znasz też inny sposób? Robiłam próby na akrylowym podłożu i też było OK.
Planuję nie pisać lecz namalować temperami kilka BARDZO współczesnych "ikon". Cały potrzebny materiał: złoto, srebro, szlagmetal, mikstiony itd..., mam od dawna, tylko czasu nie miałam oooj. Teraz przyszła ta pora :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez muszka111 N, 27 listopada 2011, 23:52

Krakusiu...bardzo jestem ciekawa Twoich współczesnych ikon... :) na pewno będą piękne... :-*

ja szlag metal przyklejałam na drewnie...na płótnie...na szkle...na kamieniu...na podłożu kredy pozłotniczej + klej kostny (lewkas)...też kupiłam glinkę i chcę na niej położyć ale chyba przed Świętami nie dam rady...jestem ciekawa jak to wyjdzie... :hmm:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez olgaannahm Pn, 28 listopada 2011, 01:09

Krakusiu, szczerze Ci powiem, że na tych warsztatach przekazali nam podstawowe informacje. Na różne - zbyt dociekliwe pytania dostawaliśmy odpowiedź - robimy warsztaty na konkretne tematy.... :-?
My kładliśmy szlagmetal na mikstion, na zwykły grunt ( kreda pozłotnicza i klej króliczy).
Sporo ciekawych porad jest na www. pisanieikon.com - tam piszą tylko o ikonach.
Ja kupiłam sobie - pozłotniczą armaturę- grunt, aby złocony nimb był grubszy i można było w nim rzeźbić - ale będę miała czas na to dopiero po nowym roku.
Z tego co wiem to kładą pod złocenie kolorowy szelak - ma prześwitywać, ale nie wiem. Też bym chciała uzyskać taki efekt "przecierki".
Nie bardzo rozumiem o jaką glinkę Ci chodzi. A te ostatnie ikony malowałam właśnie temperą jajeczną ( 1 część żółtka- 3 części wody) i nawet kładłam szlagmetal na pomalowaną część ( tylko dlatego, żeby zakryć błąd mój) i wcale kolor mi spod spodu nie wyszedł... :o
Tak że myślę, że Ty prędzej udzielisz jakiejś rady...
:-*
Zresztą widzę, że Muszka jest w tym dobra ( całuski Muszko)..
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Poprzednia stronaNastępna strona

cron