szlagmetal

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

Postprzez Beata Wt, 6 września 2011, 22:11

Malowaliście może olejami na szlagmetalu? Czy trzeba go zabezpieczyć wcześniej szelakiem? Obawiam się niespodziewanych reakcji przy kontakcie ze złotem ;)
Ostatnio przekombinowałam i na złocie powstała piękna zielona patyna niestety nie pasująca do pierwotnego zamierzenia, ale doświadczenie do wykorzystania w przyszłych pomysłach ;) Muszę tylko dojść który składnik tak zdziałał :hmm:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda Wt, 6 września 2011, 22:19

Szlagmetalu używam do pokrywania ikon, zabezpieczam szelakiem , bo inaczej po pewnym czasie ciemnieje, nie wiem jak zachowuje się na nim farba olejna, bo nigdy nie malowałam tak, ale myślę,że łatwo ją można z takiej powierzchni zeskrobać, to powierzchnia metaliczna i słabo przyczepna, ale nie wiem , może jest inaczej.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Wt, 6 września 2011, 22:29

Jagoda napisał(a):Szlagmetalu używam do pokrywania ikon, zabezpieczam szelakiem , bo inaczej po pewnym czasie ciemnieje, nie wiem jak zachowuje się na nim farba olejna,


właśnie... zazwyczaj maluje się temperami, ale ich skład jest inny niż przy olejach.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez olgaannahm Śr, 7 września 2011, 09:32

Na samym szlagmetalu żeby temperą pomalować trzeba żółcią wołową lub sokiem z czosnku pomalować ale olejnymi bez problemu się maluje. Co do zeskrobywania to chyba nie bardzo bo jest cienki. A szelakiem pokrywam przed- jeśli pamiętam, a jak zapomnę - to po pisaniu na szlagmetalu.
:hmm: Ale chyba lepiej najpierw zrobić różne próby i zobaczysz co Ci spasuje. ;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata Cz, 8 września 2011, 19:22

olgaannahm napisał(a): Ale chyba lepiej najpierw zrobić różne próby i zobaczysz co Ci spasuje. ;)


masz rację porobię próby na małych formacikach, szkoda mi desek a skrobać bym nie chciała.Olej raczej ciężki do skrobania i pewnie złocenie uszkodzę.

A sok z czosnku jakie ma zastosowanie? Co daje? Po za zastosowaniem kulinarnym i leczniczym dla ludzi to znam tylko jego cudowne właściwości w ogrodnictwie jako środek bakterio- i grzybobójczy do oprysków. Tu mnie zaskoczyłaś.Nie wiedziałam że ma jakieś zastosowanie w malarstwie :)

Wie może ktoś jakim lakierem/werniksem zabezpiecza się obraz szlagmetal+olej? Kurcze łatwiej byłoby farbami złocenia zrobić nie ma problemu, że złoto w reakcję wejdzie :lol: Zawsze sobie pod górkę zrobię ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez olgaannahm Cz, 8 września 2011, 20:02

Czosnek używali już od początku pisania ikon w pozłotnictwie - zmniejsza napięcie powierzchniowe czy też zwiększa przyczepność do podłoża - w każdym razie jest skuteczny . Może Ci się przyda - Szał ma w sprzedaży pigmenty Kremera - złoto mineralne różne odcienie - piękne. Jeśli zmieszasz z olejem lnianym i troszkę terpentyny weneckiej to otrzymasz farbę olejną ( zresztą może są inne media- nie wiem) . Nie wyjdzie drogo bo to złoto jest w cenie ok. 30 zł a jest bardzo wydajne. 50 gram dla mnie to chyba starczy mi do ikon na ładnych parę lat :lol:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez muszka111 Cz, 8 września 2011, 21:22

Olga a jakie złoto kupiłaś????....bo tam są różne...i czy podobne w kolorze jest do płatków...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez olgaannahm Cz, 8 września 2011, 23:20

Muszko. złoto majów i złoto sun gold. Majów jest ciemniejsze od sun gold. Jeszcze mają inne np Inków -ciemniejsze . To nie są płatki jak kwiatki . to są pigmenty w proszku. I w zależności jakie dodasz medium taką masz farbę. Ja daję żółtkowe medium ( do ikon ). Możesz zrobić i olejną i akwarelę i sądzę . że można użyć do różnych celów np do gipsu, kleju ...Bo to jest kolor w proszku a barwy mają rewelacyjne.
:dance:
Tak prywatnie Muszko - napiszę Ci maila, bo chcę się z Tobą czymś podzielić. :-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez muszka111 Pt, 9 września 2011, 18:58

Olga...dzięki bardzo :-* ...kupię sobie to złoto Majów...i wypróbuję... :dance:
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Jagoda Pt, 9 września 2011, 19:11

Olga- czerpię cenne informacje z Twoich postów....dzięki :-*
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Następna strona