Rzeźba w porożu jelenia

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

Postprzez nosferatu23 Cz, 15 września 2011, 10:45

Witam,
Chciałbym spróbowac rzezby w porozu jelenia. W zwiazku z tym mam pytanie(jezeli ktos tak owa sie zajmuje) jakim sprzetem można takie rzeźby wykonywac?
http://www.narzedziowy.pl/11502_PROXXON ... 240-E.html
Czy taki sprzet bylby dobry?
Z gory dzieki za pomoc.
nosferatu23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 15 września 2011, 10:34

Postprzez rudiart Cz, 15 września 2011, 20:33

witam, to co zaprezentowałeś w linku raczej nie nadaje się do rzeźbienia w rogu... chyba że ktoś jest wyjątkowo zdeterminowany (czytaj uparty).
W zamierzchłej przeszłości ludzie rzeźbili w rogach różnych zwierząt bez pomocy elektronarzędzi, ale chcieli i mieli mnóstwo czasu.
Rozumiem że masz jakieś przygotowanie do rzeźbienia (podstawy), jeżeli nie to wpierw potrenuj w bardziej przyjaznym materiale do rzeźbienia i odrobinę teorii, o rysunku i projektowaniu nie wspomnę.
W czasie rzeźbienia w rogu , kości jest nieprzyjemny zapach (smród), są bardziej przyjazne tworzywa , materiały rzeźbiarskie (nie cuchnące).
Urządzenie które przedstawiłeś uniemożliwia precyzyjne posługiwanie się nim, w zestawie nie ma też nic co by rzeźbienie umożliwiało.
Na przyszłość wklejaj fotki a nie linki bo wielu ludzi nie lubi nie znanych stron i często nie ma czasu , w tym i ja ;) aktualnie jestem na międzynarodowym plenerze rzeźbiarskim. Chętnie doradzę i pomogę w tym co ma sens i może przynieść jakieś efekty.
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 15 września 2011, 23:39

ja rzeźbiłam kamee w plastrze z rogu , rzeźbiłam iglaczkami , trudno to nazwać rzeźbieniem , raczej piłowaniem , bo to małe pilniczki i róznóch przekrojach bardzo precyzyjne
fakt jest brzydko pachnie praca w szybkim tepie
a potem polerowanie to juz przyjemność

też ważny jest stan poroża, zrzucone , czy uciete ( legalne i zabronione)... ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Pt, 16 września 2011, 11:26

nie bardzo wiem jak taką dużą, pewnie też ważącą więcej niż 100g, maszyną robic coś precyzyjnego w niewielkim materiale. Ale skoro można rzeźbic siekierą... Wyobrażam sobie, że do takiej pracy nadawałaby się maszynka dentystów , jeśli już ma to byc jakaś maszyna a nie ręczne mozolne dłubanie. Natomiast smród, cóż, są maseczki, można je nasączyc czymś miłym :D
Indygo
 

Postprzez nosferatu23 Pt, 16 września 2011, 18:53

Już troche rzeźbiłem w lipie więc podstawy,może nie jakies duze, ale posiadam. Teraz chciał bym spróbowac rzezby w rogu. Wiem jaki zapach przy tym powstaje :D można to porównac do zapachu podczas borowania u dentysty.Jeżeli chodzi o róże to posiadam nieco rogów ze zrzutów jeleni i z tego co sie orientuje to nie ma żadnego problemu żeby na allegro kupic same róże z poroża. Ręcznie raczej nie miał bym cierpliwosci i tyle czasu dlatego poszukuje narzedzia elektrycznego. Jak wpadne na cos co wydawac bedzie mi się odpowiednie to podziele sie ta informacja;)
nosferatu23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 15 września 2011, 10:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 16 września 2011, 19:16

nie można porównywać rzeźbienia w lipie do w rogu , to zupełnie różne techniki
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Pt, 16 września 2011, 21:20

W rogu to rodzaj carvingu przy użyciu multi szlifierek do tego przeznaczonych, odpowiednich frezów profilowych.
Nie trzeba odkrywać ameryki bo to wszystko jest w zasięgu netu na rynku do kupienia.
Dlatego pytałem o podstawy, wiedzę w zakresie rzeźbienia w różnych materiałach, chęci to trochę mało...ale...
nie warto kupować chińskich narzędzi, strata kasy.
nie mam czasu szukać w necie , jak coś znajdziesz wrzuć fotkę doradzę ;)a w każdym razie wyrażę swoje zdanie...całe życie nic innego nie robię poza rzem art i sztuką, hej!
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez nosferatu23 N, 18 września 2011, 10:07

Lamka napisał(a):nie można porównywać rzeźbienia w lipie do w rogu , to zupełnie różne techniki

Rzezbienie to usunięcie niepotrzebnego materiału w takim sesnsie rzezbienie w rogu niczym nie różni się od rzezbienia w lipie. Nie jest wyjątkowo trudno zorientowac się, że rzezbe w rogu wykonuje się inna techniką, ale tak jak napisalem wczesniej chce sprobowac.
Probowałem dodac zdjecia ale nie chca sie pokazac wiec znow wrzucam linki. Prosze sie nie bac wirusow nie ma;p
1.
Obrazek
2.
Obrazek
2.1
Obrazek
3.
Obrazek
3.1
Obrazek
nosferatu23
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz, 15 września 2011, 10:34

Postprzez Indygo N, 18 września 2011, 18:46

mnie się podoba ta druga, bo ma wężyk, który pozwala manipulowac precyzyjnie bez konieczności trzymania mniej lub więcej ważącego korpusu narzędzia :) Decydująca chyba byłaby ilośc dostępnych końcówek.
Indygo
 

Postprzez rudiart N, 18 września 2011, 21:12

Zestaw z tzw. wałkiem giętkim i uchwytem do mocowania frezów może być , trochę słaby ale na początek , dobrze aby taka multi wiertarka miała regulowane obroty no i raczej mocniejsza tak ze 300W.
Ostatnia fotka frezy kamyki i różne duperelki mogą być ale za mało frezów , sadze że można dokupić osobno frezy powiedzmy korundowe lub ze stali dobrej jakości ... będą nie tylko do frezowania w rogu ale i do innych materiałów.
Życzę powodzenia i... czekamy na wyniki.
Można by długo pisać ale to trzeba sobie samemu w zaciszu domu czy pracowni dopracować metodę i sprawdzić możliwości urządzenia... odpowiednie obroty do materiału.
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Następna strona

cron