Czy ktoś wie...identyfikacja obrazu

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

Postprzez Jagoda Cz, 24 lutego 2011, 20:42

Są jeszcze w chłodnych barwach.....bardzo podobne do tych co pokazujesz, taka sama kompozycja obrazu
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Indygo Cz, 24 lutego 2011, 20:46

ot i przykrośc...Beato, nie zaliczyłaś zadania domowego i dobrze, piotrasta się wykaże :ok:
Indygo
 

Postprzez Beata Cz, 24 lutego 2011, 23:04

tak obraz inny :) ale gdyby piotrasta pokusił się i przeczytał to znalazłby wiele wspólnych cech np. symbolika pianina, kwiatów w wazonie, samo przedstawienie kobiet, co robią w wolnych chwilach, ich pozycja społeczna... Cóż trochę chęci...
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Indygo Cz, 24 lutego 2011, 23:11

właśnie. To już chyba piąta osoba, która prosi nas o podobną przysługę. Może to jedna klasa a może jedna osoba? Na dwie pierwsze prośby odpowiedziałam jak Ty, na trzecią na priv , bo jak zedytowałam swoją odpowiedź, po uwadze Lamii, to poprosił mnie wewnętrzną pocztą. Ale ileż można? Dziś wszytko jest w internecie, najlepszy dowód, że Ty znalazłaś. Trochę czasu, przemyślności i się znajdzie.
Indygo
 

Postprzez piotrasta Cz, 24 lutego 2011, 23:12

sorry zapomniałem napisać w 1 poście że obraz jest do pracy obraz dziecka w literaturze i malarstwie. dzięki za zainteresowanie tematem
piotrasta
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 21:19

Postprzez Galina Pt, 25 lutego 2011, 17:06

Widzę, że maturka się kłania :) Z tą interpretacją, to pewnie niejedno napisali i musiałbyś poszukać solidnych autorytetów - na pewno są jacyś wprawieni interpretatorzy obrazów Renoira, i przy okazji byłoby do literatury przedmiotu <czy tam podmiotu> coś. A jak Ci się nie chce, no to tak jak dziewczyny wyżej radziły - są jakieś symbole uniwersalne. Widzisz młodą dziewczynę i pewnie jej guwernantkę - tu można opisać wymogi co do pozycji kobiet w tamtych czasach. Masz obraz dziecka, a warto zaznaczyć, że wtedy dziewczęta w dość młodym wieku musiały już sprostać pozycji żony i matki. Rusz głową :)
Avatar użytkownika
Galina
1...
1..

1...
1..
 
Posty: 81
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 18:00

Postprzez piotrasta N, 27 lutego 2011, 21:22

tak to jest na próbną maturę (moje zdać lub nie) o obrazie mam na razie takie coś
Obraz przedstawia dziewczynkę grającą na pianinie z jej starszą siostrą/matką pochodzi ona z bogatego domu ponieważ posiadanie pianina w tamtych czasach wyznacznikiem statusu społecznego. Dziewczynki nie miały w tamtych czasach za dużo dzieciństwa ponieważ w bardzo młodym wieku zostawały żonami, matkami.
piotrasta
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 21:19

Postprzez piotrasta Śr, 9 marca 2011, 19:10

nie bądźcie tacy pomóżcie
piotrasta
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr, 23 lutego 2011, 21:19

Postprzez acquarrio N, 3 kwietnia 2011, 12:03

Witam, potrzebna mi do bibliografii z polskiego książka a dokładnie jej dane gdzie znalazł by się obraz Paula Delaroche pt. "Ścięcie Lady Jane" 1833r, olej na płótnie. Szukałam u siebie w bibliotece i niestety nie znalazłam dlatego proszę o pomoc. Potrzebny mi tytuł książki, autor, strona gdzie jest obraz i ISBN.
acquarrio
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 3 kwietnia 2011, 11:56

Postprzez rudiart N, 3 kwietnia 2011, 12:12

... a w "necie" ? 8) trzeba wpisać w wyszukiwarkę i poczytać ....zwykle to daje rezultaty...
Jak Ci potrzebne to masz wybór albo spotkanie z przyjaciółmi albo posiedzieć przy kompie ;)
Decyzja należy do Ciebie :lol:
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Poprzednia stronaNastępna strona

cron