Jak skleić włosie pędzla?

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez the101 Wt, 1 listopada 2011, 17:39

Witam wszystkich.

Zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, żeby skleić włosie pędzla, żebym miał cienką końcówkę. Taką, żebym mógł precyzyjnie malować.

Nie maluję farbami tylko czasem chcę używać pędzla do malowania tuszem przy okazji rysowania komiksów.
Niestety włosie pędzla mi się trochę potargało.

Z tego co wiem wiem to mam włosie z łasicy.

Szukałem w internecie ale nic ciekawego niestety nie znalazłem.

Pozdrawiam.
the101
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 1 listopada 2011, 17:32

Postprzez Jagoda Wt, 1 listopada 2011, 18:01

proponuję zaopatrzyć się w pędzel wieczny , który działa podobnie jak wieczne pióro, można tym fajnie pisać-malując i nawet dość cienko , bo sklejać włosie potargane ...raczej nie wypali taki pomysł, może umiejętnie przyciąć ?....nie wiem. Do pędzla wiecznego używamy tuszu a raczej ekoliny, podobne do tuszu tylko później zasycha. Taki wieczny pędzel kupisz w sklepach plastycznych...ja widziałam na 23 Lutego przy ASP w Poznaniu.
To taka moja rada, ale może ktoś ma inne doświadczenia z potarganym włosiem :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Wt, 1 listopada 2011, 18:39

Pędzel dokładnie umyć letnią wodą w szarym mydle (lub w płynie do mycia naczyń) i jak wyschnie wsmarować we włosie zwykłą wazelinę kosmetyczną (lub inny tłuszcz który nie wysycha). Włosie przeciągać kilka razy między ciasno złożonymi palcami nadając mu właściwy kształt. Zapałkę (lub inny prosty patyczek) przyłożyć równo do włosia i obwiązać gęsto nitką aż do koniuszka pędzla. Pozostawić na kilka dni (lub miesięcy). Przy ponownym użyciu pędzla tłuszcz zmyć płynem do mycia naczyń.
Ja tak przechowuję pędzle z naturalnego włosia nawet klika lat i są jak nowe.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez the101 Wt, 1 listopada 2011, 19:21

Myślałem, że jakiś patent jest na to. Czytałem, że ktoś namydlił włosie i podgrzał nad parą. No to spróbowałem ale kompletnie nic nie wyszło.

Mam mały zestaw tych pędzli (6 szt) ale kupiłem je po taniości i raczej wielkiego szału nie narobią.
Ogólnie rozglądam się za czymś co by mi pomogło przy rysowaniu dużych czarnych obszarów (w komiksach).

Pierwsze słyszę o wiecznych pędzlach. Może być dobre ale z tego co widzę to dostępność średnia. No, w jednym sklepie internetowym znalazłem. Wezmę pod uwagę jak będę kiedyś coś kupował.

@Krakusia

Kiedyś może wypróbuję Twój sposób ale te pędzle są w rozmiarach 2,4,...
Motyw z obwiązywaniem chyba niekoniecznie wypali.

Może będziecie wiedzieć czym osiąga się taki efekt:

Obrazek



Czy to jest rysowane cienkopisem czy malowane pędzlem precyzyjnym? Czarne obszary pędzlem i tuszem?

U mnie widać różnicę między czarnymi kolorami. Używam cienkopisów, markera i tuszu.
the101
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 1 listopada 2011, 17:32

Postprzez Krysia karo konin Wt, 1 listopada 2011, 21:47

Krakusia stosuje wazelinę,ja natomiast,do delikatnych pędzli używam wosk pszczeli.Formuję na" dziubek".
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda Wt, 1 listopada 2011, 22:21

...cóż...mnie się żadne z Waszych przepisów nigdy nie sprawdziły do końca, ostatnio miałam bardzo precyzyjnie namalować miniaturkę , kupiłam pędzelek z włosia kuny czy czegoś tam podobnego nr2 (wydałam dużo kasy), zaczęłam malować akrylami....i za chwilę mi się rozdwoił , myłam , wiązałam, kombinowałam i guzik z tego wyszło ...a ten wieczny pędzelek bardzo chwaliła moja koleżanka, szkicowała nim i fajnie wychodziło , widziałam...
Jak osiągnąć ten efekt co pokazujesz...nie wiem, to nie moja bajka, tak szczerze ,to nie lubię komiksów, ale podziwiam ludzi co je tworzą.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Wt, 1 listopada 2011, 22:35

Wosk pewnie też jest dobry, ale ja go nie posiadam. Kiedyś wypróbuję ten sposób, dzięki za poradę. Ja sporadycznie używam miękkich pędzli, mam je jeszcze z dawnych lat kiedy malowałam akwarelami.

Co się tyczy czarnych, jednolitych powierzchni to ja malowałam je tuszem kreślarskim Rotring, bo daje piękną, równą czerń. Do rysunku odręcznego używałam stalówek od 0 do 3,
takich: http://www.wa.krakow.pl/product_info.ph ... s_id=12829
Duże powierzchnie malowałam pędzlami. Teraz już nie robię tego, ale fajnie byłoby sobie przypomnieć, hmmm. Sprzęt jeszcze posiadam :)
W sklepach dla plastyków widzę duzo różnych markerów, pewnie są wygodniejsze w użyciu i w manewrowaniu, ale nie mam pewności jak sobie poradzą z dużą, gładką i czarną powierzchnią.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Irranea Blathin Wt, 1 listopada 2011, 22:43

Markery sobie nie poradzą. Przetestowałam. Kiedyś musiałam na zaliczenie na studiach wykonać pewien rysunek, który miał dużą czarną powierzchnię. Marker odpada. najlepszy jest tusz. Też używam Rotringa. Pewnie dlatego, ze i mam rapidografy z tej samej firmy. Ale to tusz sprawdził się najlepiej.
Avatar użytkownika
Irranea Blathin
1...
..

1...
..
 
Posty: 497
Dołączył(a): Cz, 11 listopada 2010, 02:00

Postprzez Indygo Wt, 1 listopada 2011, 23:01

Irra, a promarkery? Wiem, że "komiksowcy " używają ich do zaczerniania tła, powtarzam zasłyszane, sama nie mam w tym względzie żadnego doświadczenia.
Indygo
 

Postprzez the101 Wt, 1 listopada 2011, 23:07

@Jagoda

Co do komiksów to ja też nie jestem jakimś maniakiem czy w ogóle fanem.
Interesuję się filmem od strony technicznej. Z braku możliwości robienia filmów wziąłem się za komiks. Też trzeba pokombinować przy scenariuszu. Aktorzy i sceneria są u mnie w głowie.

@Krakusia

Biorę pod uwagę kupno stalówek (miałem kiedyś ale nie wiem co się z nimi stało). Do tego tusz Rotring albo Staedtler.
Czy te grubości 0, 3 odpowiadają grubości np. cienkopisów? Może głupie pytanie ale nie wiem skąd to się dokładnie bierze.

Zastanawiałem się też nad pędzlami retuszerskimi.
Takimi:
http://allegro.pl/pedzle-sobolowe-retuszerskie-komplet-5-sztuk-i1899920044.html
Ale coś mi się zdaje, że to nie przejdzie.

W ogóle nie sądziłem, że ktokolwiek tak szybko odpowie w tym temacie a tu pozytywne zaskoczenie.
Do tego widzę, że dużo pań się tu wypowiada.
the101
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 1 listopada 2011, 17:32

Następna strona

cron