IMPREGNAT WOSKOWY DO DREWNA

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

Postprzez rudiart Pt, 30 marca 2012, 22:08

Impregnat woskowy do drewna (wypróbowałem), nosi nazwę Altax http://www.altax.pl pod tym adresem więcej informacji.
Można samemu sobie robić rożne wynalazki lepsze i gorsze ale to jest dla tych którzy nie mają serca sie babrać w chałupnictwo, nie za drogi i w dobrej jakości, rodzj lakiero bejcy w różnych odcieniach i kolorach.
Nadaje sie do wewnątrz po wyschnięciu jak i na zewnątrz na długo impregnuje drewno rzeźby i elementy użytkowe z drewna.
Można i samemu robić sobie preparaty woskowe do drewna ale... wosk do stolarstwa i rzeźb można przygotować na wiele sposobów , roztwór wodny , w benzynie oczyszczonej (lakowej), terpentynie z dodatkiem spirytusu. Są to stare sposoby sprawdzone , niektóre mają ponad 120 lat, spisane i podane do wiadomości ogólnej, ale łatwiej korzystać z gotowych preparatów.
Przepraszam za zwłokę w podaniu nazwy ale pracuję poza domem i nie do wszystkich wiadomości mam dostęp ;)
pozdrawiam :)

Wczesniej pisałem o tym w temacie Mirka, bardzo przepraszam Jagodę i Mirka za zwłokę ale jak wspomniałem czasowo przebywam poza domem .
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 30 marca 2012, 22:58

dzieki, mnie tez sie przyda
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart N, 1 kwietnia 2012, 11:36

Trzymając sie tematu informuję że firma http://www.altax.pl produkuje tez oleje do drewna , względnie dobrej jakości i po cenie do przyjęcia dla przeciętnego nabywcy.
Wiem , wiem oleje tungowe... ale do niedawna były względnie drogie te renomowanych wytwórców co nie wszyscy nabywcy i klienci "trawili" ;)
Oleje do drewna firmy Altax zawierają olej tungowy. Zabezpieczałem prace na zewnątrz jesienią i obecnie mają sie dobrze, nawet bardzo... a jak zrobi sie bardzo ciepło można delikatnie powtórzyć zbieg (oleje sa bardzo wydajne a zważywszy cenę nie trzeba sie "szczypać" a i klient łatwiej przełknie :)
pozdrawiam :) :-*


produkty Altax są ogólnie dostępne a można "kliknąć" http://www.altax.pl
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez arabski N, 1 kwietnia 2012, 19:11

Dzięki wielkie za info. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie . Wosku używam stycznia tego roku i robiłem go sam, mam też bezbarwny kupny ale mi nie odpowiada 30 dychy za słoiczek. Po pokryciu drewna nie ma tego efektu jak po naturalnym pszczelim.Mam też barwiący , który dostałem od kolegi i ten ma moc ale dostałem go w puszce po kawie i nie wiem co to za firma.
Z tymi barwiącymi to różna bajka. Ja swoje dziadki koloruje bejcami rustikalnymi w różnych kolorach na jednej pracy ( i chciałbym aby te kolory takie zostały) wtedy trzeba kilka kolorów wosku w danym odcieniu bejcy inaczej wosk przebarwia dany kolor. Ja sobie z tym radzę w ten sposób, że pokrywam dany kolor bezbarwnym a brązy jadę tym barwiącym. Mam zamiar dokupić sobie jeszcze kilka kolorków ale na razie kasuni trzeba natrzepać bo z rentki to nie da rady.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
Avatar użytkownika
arabski
1.

1.
 
Posty: 50
Dołączył(a): Śr, 2 lutego 2011, 11:29
Lokalizacja: Bolesławiec woj.dolnośląskie

Postprzez Beata Pn, 2 kwietnia 2012, 08:21

Również dziękuję za informację, przyda się :-* Wiecie może czy te woski można stosować na akryl, czy tylko na bejcę? Czy woski można stosować na wszystkie rodzaje bejc?
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez rudiart Pn, 2 kwietnia 2012, 12:54

impregnaty woskowe firmy Altax sa już barwione , dość duża gama kolorów stosownie do potrzeb podsalem adres w necie ... dodatkowych informacji można łatwo zasięgnąć .
... natomiast oleje są bezbarwne i nie rozpuszczją bejcy anie nie zmieniają koloru...
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Beata Pn, 2 kwietnia 2012, 20:09

rudiart napisał(a):impregnaty woskowe firmy Altax sa już barwione , dość duża gama kolorów stosownie do potrzeb podsalem adres w necie ... dodatkowych informacji można łatwo zasięgnąć .


Dla mnie kolorystyka za bardzo ograniczona, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłby ten woskowy w wersji bezbarwnej z filtrem UV. Nie zależy mi na tym aby słoje/rysunek drewna był widoczny, ale nad zabezpieczeniem od warunków zewnętrznych i satynowym/woskowym wykończeniu. Rozejrzę się może gdzieś w okolicy mają w sprzedaży. Może pozwolą zajrzeć do puszki. Ciekawa jestem jaka jest jego konsystencja czy bardziej przypomina wosk czy lakier. Zależy mi na tym pierwszym ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez rudiart Pn, 2 kwietnia 2012, 22:15

W sklepach mają katalogi z próbkami na prawdziwym drewnie co ułatwia wybór, jest też ewentualność ze odcień można dobrać mieszając np. dwa dostępne kolory.
Na ilość kolorów oczywiście nie mam wpływu ;)
Są też inne firmy i inne wyroby... napisałem o tym co często dostępne w rozsądnej cenie i jakości ;) dla zainteresowanych którzy nie chcą lub nie za bardzo lubią sami wszystko "produkować chałupniczo" ;)

Ważne, przed malowaniem należy dobrze wymieszać zawartość w puszce i odlać sobie jakąś część aby było wygodniej malować... dobrze tez zrobić sobie próbkę... ale to normalna praktyka .
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38


cron