PAPIER DO PASTELI -temat o wadze ciezkiej-tzn. BARDZO wazny!

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

Postprzez flisé Wt, 10 kwietnia 2012, 20:39

czesc!
nie wiem czy bedziecie mi w stanie pomoc.
szukam bogatych i gęstych źródeł papieru do pasteli. Potrzeba mi dużo i tanio. w sklepach plastycznych papiery sa drogie i wydaje mi sie ze cena jest wysoka nie tylko ze wzgledu na jakosc ale tez dlatego ze malastwo stalo sie w pewnym sensie takim luksusowym rozrywkiem. martwi mnie brak (albo moja niewiedza o nich) sklepow czysto warsztatowych, nie firmowych, lecz bardzo ''dzikich'' z materialami i artykulami plastycznymi, lecz bardziej ''na dziko'' i taniej. oczywiscie byloby jeszcze wygodniej gdyby to byl sklep internetowy, ale domyslam sie - komu by zalezalo sprzedawac dzisiaj cos taniej. wiec wiem ze marne mam szanse.

wielkosc mniejwiecej a3 (mam juz dosc zwyklych, prawie gladkich blokow a4) - acha, i najlepiej nie bialy, lecz kolorowy (w jakims konretnym kolorze wszystko, lub w max. 3 roznych kolorach) chcialbym kupowac taki papier masowo. tzn, nie w blokach po 15 kartek ale zestawy 100+++. Oczwiscie mozna sobie kupic 20 blokow z 15-toma arkuszami, albo i 50 - wynik bede mial podobny ale cena mnie przerasta. CO mi poradzicie? znacie jakies tajne, cudowne zrodlo papieru? oaze papieru? papierowy raj na ziemi?

nie mowcie ''nie znamy czegos takiego'' lecz podajcie mi prosze najlepsze rozawiazanie jakie znacie, bo papier mi sie konczy i jutro chcialem - musze cos kupic. moj wspollokator powiedzial, ze jesli mu tego nie zagwarantuje, brutalnie okaleczy mnie lub moich bliskich. wiem ze brzmi to jak glupi zart, ale uwierzcie, tu nie chodzi o sztuke!
flisé
 
Posty: 57
Dołączył(a): Śr, 28 marca 2012, 15:16

Postprzez flisé Śr, 11 kwietnia 2012, 23:32

tak sobie mysle, ze najtaniej byloby znalezc takie duze arkusze , sprzedawane pojedynczo , cos okolo 80cm na 60 cm ... z takich papierow wycinalbym 4 kartki a3. jezeli udaloby sie dostac taki papier w cenie 2zl za sztuke to byloby nieziemsko dobrze - wychodzi 50 zl za 100 sztuk a3, co wydaje mi sie chyba najtanszym rozwiazaniem obecnie . tylko naprawde watpie ze dostane za 2zl taki duzy papier nadajacy sie do pasteli. ale moze niewiele drozej juz tak?

co o tym myslicie? znacie jakies wyjatkowo tanie sklepy internetowe?
flisé
 
Posty: 57
Dołączył(a): Śr, 28 marca 2012, 15:16

Postprzez Waldemar Jarosz Cz, 12 kwietnia 2012, 08:30

Nie wiem czy to drogo. Blok do pasteli Fabriano -20 arkuszy formatu 34x46 cm kosztuje 32 zł. Też czasami kupuje arkusze luzem 100x70 cm i tnę. Może trochę taniej, ale są ubytki, jeśli chcesz przyciąć do formatu A3. Ostatecznie sam pokombinuj. Kup papier ścierny o małej grubości powierzchni ścierającej. Bardzo dobra sprawa. Może być też normalny papier pakowy , szary szorstki. na nim bardzo dobrze trzyma się pastel. MOŻESZ GO POKRYĆ MIESZANINĄ KLEJU I TALKU, ALBO FARBY EMULSYJNEJ ZMIESZANEJ Z TALKIEM LUB PYŁEM MARMUROWYM, Są TAKIE W SPRZEDAŻY.
Są też i tańsze bloki Fabriano do pasteli.. Linki do stron:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... g2qJDJvc3w
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... AxuxGH1u0g
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... K5E819M6Xg
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez flisé Cz, 12 kwietnia 2012, 08:52

to są rady z najwyższej półki :dance: dziękuję!

odnośnie tych plynow, czy mozna dostac juz to wszystko zmieszane, czy trzeba samemu mieszac? domyslam sie trzeba ich szukac w sklepach z materialami budowlanymi?
flisé
 
Posty: 57
Dołączył(a): Śr, 28 marca 2012, 15:16

Postprzez Jagoda Cz, 12 kwietnia 2012, 09:17

Dobry papier do pasteli nie będzie tani, ale bez przesady, przeciętnej jakości, nawet w sklepach specjalistycznych , nie jest znowu taki drogi. Jeśli tak bardzo zależy Ci na ilościach w tonach ;) to dobrze radzi Waldemar, gruby szary pakowy jest naprawdę dobry, świetnie trzyma pastel, pracę można fajnie później oprawić i satysfakcja gwarantowana :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34


cron