Co robić, kiedy farba nie chwyta?

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

Postprzez zephyr7 N, 22 lipca 2012, 17:49

Kładę pierwszą warstwę i mam taki problem: niektóre miejsca w ikonie super łapią farbę, inne nie przyjmują jej wcale, jakbym malował po plastiku :( Gdzie leży problem? W konsystencji medium, czy tym że grafia była pociągnięta szelakiem?
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata N, 22 lipca 2012, 22:45

Malujesz akrylami? Jeśli tak to przypuszczam że za bardzo rozwodnione. To ze w jednych przyjmuje a w innych nie to znaczy, ze szelak nierównomiernie nałozony ;) Szelak tworzy szklistą powierzchnię są dwa wyjścia albo nakładać mniej rozcieńczoną farbę albo delikatnym papierem ściernym delikatnie przeszlifować powierzchnię w miejscach gdzie będzie malowane w celu zwiększenia przyczepności. Miejsca szlifowania przetrzeć wilgotną ściereczka w celu usunięcia pyłu.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 Pn, 23 lipca 2012, 17:13

a fuj :) żadnymi akrylami! Maluję kremerami z jajkiem w proporcji 1/3...
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Beata Wt, 24 lipca 2012, 17:43

Myślałam, że akryle ponieważ w innym poście pytałeś o nie ;) Z jajecznymi nie miałam do czynienia więc nie pomogę :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 Wt, 24 lipca 2012, 19:47

Problem pojawił się najprawdopodobniej przez nałożenie zbyt grubej warstwy szelaku. Następnym razem DUŻO bardziej rozcieńczę.

Jeśli gdzieś wychodzi dziura, odradzam zamalowywanie kolejnymi warstwami laserunku. Wyjdzie znowu i osadzi się nierówno na brzeżkach. Pigment z gruntem łączy żółtko - więc dobrze najpierw dziurę zamalować i poczekać aż przyschnie. Jeśli na przetarciu utworzy się mocna, szorstka powierzchnia - możemy malować bez obaw, dziura nie pojawi się ponownie.

W skrajnych przypadkach,na posmarowaną medium dziurę, pomaga naniesienie odrobiny pigmentu i "przyklepanie" paluszkiem :) Kiedy wyschnie, na powierzchnię nanosimy laserunek i wygląda ślicznie.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44