Dobra receptura na własną farbę olejną

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

Postprzez grullo Cz, 6 marca 2014, 23:40

Trujące, czy nie trujące, lepiej się nie "sztachać" :D

A tak na poważnie, tego że vermilion jest stabilizowanym chromianem ołowiu, jestem pewien. Sprawdzone, udowodnione. Co do bieli, to nie jestem pewien co to. Rzeczywiście zimne i nie przypomina historycznej farby. Ale na wszelki wypadek Zephyr, trąbę trzeba zatkać jak się miesza toto bielidło. Żeby potem głuchym i drżącym nie być. :D
Zephyrze, to że cynobry, które są na sprzedaż wyglądają tak a nie inaczej, czyli ziemiście, to nie znaczy, że takie były od zawsze. Dawniej vermilion był nawet jaśniejszy od tego czerwonego chromianu, bardziej płomienny. Ale nikt tego w takiej jakości już nie produkuje. Nawet Harding ściąga z Chin jakieś dziadostwo, które bardziej przypomina czerwień angielską. Pewnie jakiś chińczyk w chacie siedzi i wygrzewa tą siarkę na ognisku. :lol:

Nie pozostaje nic innego jak samemu zacząć produkować... 8)

Kobalt ceruleum jest piękny, tu masz absolutną rację. I pieruńsko drogi zarazem.

Jakbyś tak dobrze podliczył koszty materiałów, to nie wiem czy robienie samemu kobaltowych błękitów nie wyszło by taniej. ;)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez e-graart Śr, 11 czerwca 2014, 15:02

Widzieliśmy wcześniej zapytania o farby Sennelier. Zapraszamy do nas:)
e-graart
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt, 18 marca 2014, 14:14

Postprzez zephyr7 Śr, 11 czerwca 2014, 16:58

A gdzie Państwo macie te huile extra-gine? Na stronie widzę same etudy :D

Macie fajną rzecz, a się nią nie chwalicie - l&b extra fine też są fajne. Może jakaś promocja 3 za 2???
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez grullo Śr, 11 czerwca 2014, 17:14

Znam Państwa sklep i cenię sobie oleje l&b extra fine, czy jednak nie byłoby takiej możliwości, żeby z Senneliera sprowadzić serię artystyczną? Pigmenty od Senneliera też są bardzo dobre i wielka szkoda, że w Polsce tego wszystkiego nie ma.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zephyr7 Śr, 11 czerwca 2014, 17:39

Więcej, Gra-arcie:

czy wiesz, że wiele osób sprowadza amazonem ze Stanów liquitexy artist? Może warto by było zastanowić się nad wypromowaniem marki w Polsce?

Nigdzie nie mogę kupić liquitexów artist heavy body - ani mediów fakturalnych.

Co do pigmentów - monopol ma Szmalart (bo już nawet nie Kremer), może warto wprowadzić konkurencyjną markę???
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Poprzednia strona

cron