Dobra receptura na własną farbę olejną

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

Postprzez muszka111 So, 18 stycznia 2014, 17:48

Wreszcie sie dowiedziałam co symbolizuje "tyczka"...dzięki Maju... :D
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez maja So, 18 stycznia 2014, 19:35

I jeszcze jedno...nie szelakujemy tempery.
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez zephyr7 So, 18 stycznia 2014, 19:54

Muszko, chodziło mi o różne pigmenty mineralne imitujące złoto. W Kremerze i RGM mają kilka odcieni.

Złoto inków jest według mnie "cieplejsze", ale używam również "złota olimpijskiego" (według mnie trochę szlachetniejsze).

--

Maju, a co z rozdzielaniem kolorów szelakiem? Gdybyśmy chcieli np. położyć niebieski kolor na żółty, wyszedłby zielony. Dlatego, na żółty kolor kładziemy szelak, a na to niebieski :)

Jeśli chodzi o werniks końcowy, nie polecam, bo szelak ciężko równo położyć... Szczególnie jeśli werniksujemy "polami", a nie np. z góry na dół. Łatwo o zgrubienia i nierówności.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez maja So, 18 stycznia 2014, 20:23

Yyyy.... Pierwsze słyszę.... nigdy nie stosuję szelaku ( wyłącznie pod mikstion - również pod akrylowy i do zabezpieczenia szlagmetalu... ) Jeśli bym chciała położyć żółcień na błękit to oddzieliłabym cieniutką warstwą bieli...

edytuję - chodziło o niebieski na żółty ale...niczego to nie zmienia :)
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez maja So, 18 stycznia 2014, 20:30

Do tej pory w żadnej z ikon ( można zerknąć na kolory w ikonach prezentowanych przeze mnie w galerii ) nie stosowałam rozdzielania kolorów szelakiem. Przede wszystkim cierpliwie czekałam aż wyschnie poprzednia warstwa... A może to powszechna praktyka z tym szelakiem tylko ja jej po prostu nie znam? W sumie to mi ona do niczego nie potrzebna, ale dobrze by było wiedzieć :)
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez maja So, 18 stycznia 2014, 20:33

Czy tu w którejś z galerii są Twoje prace, Zephyr? Szukałam bezskutecznie a bardzo jestem ich ciekawa, jeśli są to daj namiar proszę, a jeśli nie ma to czy mógłbyś je zamieścić?
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez Evagelia So, 18 stycznia 2014, 21:41

zephyr7 napisał(a):Maju, a co z rozdzielaniem kolorów szelakiem? Gdybyśmy chcieli np. położyć niebieski kolor na żółty, wyszedłby zielony. Dlatego, na żółty kolor kładziemy szelak, a na to niebieski :)


Dlatego na zolty kladziemy szary i mamy niebieski, zeby szelaku nawet nie bylo potrzeby klasc :D
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez zephyr7 So, 18 stycznia 2014, 22:34

Maju, jeszcze nie mam galerii :) Wszystko, co sfotografuję swoim lum(p)ixem wygląda tak paskudnie, że aż nie chce mi się na to patrzyć. Zrobię fajne zdjęcia jak mi pożyczą Nikona z roboty :)

Evagelio, przecież dobrze wiesz, że w ten sposób nie uzyskasz czystego, mocnego koloru niebieskiego, a jedynie coś, co tonalnie sprawia takie wrażenie. Zobacz, jakie delikatne, połyskujące kolory mają na piżamkach Aniołowie z Trójcy. Takiego efektu nie uzyskasz przesmarowując środek tytanówką :)
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez maja So, 18 stycznia 2014, 22:45

A założymy się ? :lol:
maja
 
Posty: 215
Dołączył(a): Pt, 17 stycznia 2014, 12:35

Postprzez Evagelia So, 18 stycznia 2014, 23:08

zephyr7 napisał(a):Evagelio, przecież dobrze wiesz, że w ten sposób nie uzyskasz czystego, mocnego koloru niebieskiego, a jedynie coś, co tonalnie sprawia takie wrażenie.


Skad wiesz? probowales? i nie rozumiem. mowisz, ze nie uzyska barwy ale cos co sprawia jej wrazenie. to jaka roznica, skoro wizualnie wyjdzie to samo?
dla scislosci nie mam nic przeciwko uzyciu szelaku ani niebieskiego pigmentu, ale Ty juz rozne reczy mi udowadniales z tym niebieskim a jak pokazalam fragmenty to nie potrafiles poznac co bylo malowane przy uzyciu tego pigmentu a co nie.. wiec nie wiem czy Ty z cala pewnoscia wiesz o czym piszesz negujac mozliwosc uzyskania czystej, niebieskiej barwy w ten sposob.. :hmm:
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia stronaNastępna strona