młodzi artysci poczatkujacy

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

Postprzez Jagoda Cz, 22 sierpnia 2013, 09:41

:D :D pisałam post w tym samym czasie co Adam ... treść prawie taka sama :lol: tzn, że nie jestem odosobniona w myśleniu na poruszany tu temat :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius Cz, 22 sierpnia 2013, 10:13

Przyznaje racje Adamowi. :) Wykasowałem swój obraz który dałem jako przykład.Nie będę przemawiał językiem tamtego Pana. Nie można jednak przejść obojętnie wobec tej sprawy.Waldek poprosił o zajęcie stanowiska.Każdy z nas jest inny i właściwie racja.Nie ma się co wtrącać jak ktoś inny maluje.Bo w zasadzie co mnie to obchodzi.Każdy i tak maluje najlepiej jak umie.Będę starał się nie zajmować stanowiska w sprawie malowania konkretnych osób.Każdy ma swoje życie.Ale będę się wypowiadał na tematy ogólne o sztuce bez jakichkolwiek prywatnych wycieczek.Poproszę też Lamie o zamknięcie mojej galerii z komentarzem( nie wykasowanie) i będę wstawiał tylko do galerii bez komentarza. Przepychanki słowne już mi się znudziły.Ale chętnie podyskutuje ogólnie o sztuce. :)
Zibelius
 

Postprzez Jagoda Cz, 22 sierpnia 2013, 10:48

Cały czas wspominam ostatni plener u Magdy. Był malarz z Litwy, który udzielał bardzo cennych uwag, przynajmniej ja bardzo skorzystałam z jego porad a nawet stwierdzam,że ukierunkował moje "malowanie".
Malarz posiadający dużą wiedzę i umiejący ją przekazać . Prezentuje bardzo dobre malarstwo ( to moje widzenie jego twórczości) a ogólnie w porządku człowiek.
Takiej nauki i korekt życzę każdemu, ten plener zaliczam do moich najlepszych do tej pory...ale to już wcześniej pisałam ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 22 sierpnia 2013, 11:50

dyskusja potoczyła sie jak zawsze w innym kierunku , niż miała ale to jest zawsze INSZ ALA

Jagoda ma racje , VIDAS wszystkim nawet bez pytania robił korekty w bardzo miły sposób i każdy był zadowolony i nikt się nie obrażał :ok:
ja na plenerze w Dobiegniewie tez zwróciłam Vidasowi uwagę i mi podziekował, ze nie zauważył

to wszystko zalezy od zyczliwosci ....
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Evagelia Cz, 22 sierpnia 2013, 12:49

Czemu przenosicie emocje z innego forum na nasze.. sprawa przez was omawiana nie wydarzyla sie tu.. czemu to ma zaklocac funkcjonowanie naszego forum? Wszyscy przeciez zgadzamy sie do jednego, ze podobac sie nie musi, bo takie prawo, a obrazanie i ponizanie wykracza po za kulture i prawo do 'nie podoba mi sie", ale to chyba w KTSie szczegolnie czesto nie zdarza.. a pamietajcie tez ze nie kazdy wie o co konkretnie chodzi bo nie wszyscy uzytkownicy sa zarejestrowani na innych forach o sztuce i sledza kazda wydarzajaca sie tam sytuacje.. dlatego to co gdzies indziej sie dzieje nie powinno odbijac sie echem tu.. nie uwazacie?
Czemu Zibeliusie blokujesz od razu swoja galerie z komentarzem tutaj i sie zapierasz, ze nikomu nic nie bedziesz juz komentowal i pomagal 'bo co Cie to obchodzi jak ktos maluje'? Jak wszyscy tak beda robic to i na forum nie bedzie po co wchodzic.. Czasem zdarzaja sie zgrzyty, ale i tak nie rozumiem, czemu przez pojedyncze osoby i wydarzenia rezygnowac ze wszystkiego, krzywdzac przez to wszystkich pozostalych .. Jesli malarz jest zadowolony z tego co robi to nie powinien sie przejmowac. Waldemar sie poczul dotkniety, naturalna reakcja ludzka, ale skoro robi to co jest zgodne z jego sumieniem to nie ma powodow do przywiazywania wagi do tego typu komentarzy, a w efekcie do zadnych komentarzy. Mnie kiedys nawet zablokowano i wywalono z forum o ikonografii, tez sie zdziwilam, ale nie przestalam malowac tylko dlatego, ze nie moglam sie dogadac z jedna osoba i zostalam przez nia wysmiana. W internecie to normalka, kazdemu chociaz z raz albo juz sie zdarzylo, albo dopiero zdarzy cos takiego ;)

A i pamietajcie, ponizeni beda wywyzszeni, a Ci co sie wywyzszaja na koncu beda ponizeni. Wiec nie ma sie czym przejmowac, trzeba sie cieszyc ;)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Zibelius Cz, 22 sierpnia 2013, 13:02

Nie napisałem że nie chce pomagać. :) Oczywiście mogę pomagać ale tylko wtedy jeżeli ktoś będzie oczekiwał mojej pomocy.I będę się wypowiadał o sztuce ale nie o konkretnych obrazach, a jeżeli to malarzy historycznych Ja chcę jak każdy żyć spokojnie.A po co mi spory i wchodzenie w czyjeś malowanie. Chętnie rozmawiam o technikach czy handlu sztuką.Nigdy nie szukałem nieprzyjaciół.A na innych forach bylem i wyszedłem z nich ku mojej wielkiej radości.Miałem dosyć ciągłych utarczek.Kocham ludzi i święty spokój.Chcę malować ,malować malować najlepiej jak aktualnie umiem i każdy niech tak samo maluje najlepiej jak umie .Na Maxa. :-* :-* :-* .
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 22 sierpnia 2013, 13:52

EVAGELIA ma racje ci co beda czytali moga mysleć ze to się wydarzyło na naszym forum , a naj lepiej trzymac się jednego forum , to nie bedzie problemów

Zibi , mam odblokować?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Zibelius Cz, 22 sierpnia 2013, 13:58

:) Proszę zostaw jak jest.Na naszym forum KTS takie rzeczy się nie zdarzają jak gdzie indziej.JESTEŚMY RODZINĄ a nie nieznajomymi ludźmi którzy znęcają się nad innymi.Nic się nie dzieje.Moja prośba nie ma związku ze sprawą naszego brata Waldemara.Ale nawet jakby była wina Waldka to i tak bym stanął za nim murem.Oczywiście w tym przypadku miał rację na 100% Tam gdzie mnie ktoś nie chce idę z takiego miejsca.Tu jest moje miejsce to forum KTS. :-* :-* :-* Ja już mam święty spokój wyszedłem z innych forów na wieki wieków amen.jestem Tylko na KTS na FB i mam galerie internetową we Francji i galerie w formie książki.I na jaką cho.... mi się jeszcze gdzieś poniewierać.
Zibelius
 

Postprzez olgaannahm Cz, 22 sierpnia 2013, 14:57

Dawno nie zaglądałam, komputer się popsuł....a tu taka dyskusja...
Ja zamieszczam swoje prace w galerii z komentarzem właśnie po to aby usłyszeć różne opinie..Evagelia się wzbraniała, nie chciała komentować...a jak już doczekałam się Jej komentarza - to aż sobie wydrukowałam. Jest tam tyle pomocnych uwag ;) teraz inaczej patrzę malując następną ikonę. Jestem bardzo Ev wdzięczna, że tyle mi powiedziała :-*
Jak malowałam kwiatki, których wcześniej w oleju nie robiłam - też dostałam od naszych dziewczyn pomocne uwagi... :-*
Mnie bardzo te opinie pomagają i cieszę się, że chcecie pomagać zdradzając swoje sposoby :dance:
Ale spotkałam się już - nie tu, tylko poza internetem - że nie chciano udzielać rad, gdyż nie zdradza się swojego dorobku...no cóż - wszystko zależy od ludzi.... :-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata Cz, 22 sierpnia 2013, 16:19

Przykra sytuacja dotknęła Waldemara. Jestem zdania, że tak się nie postępuje. Nawet jeśli komuś nie odpowiada sposób wypowiedzi artystycznej to należy się szacunek do cudzej pracy. Całe szczęście na tym forum wszyscy pomimo różnych poziomów artystycznych (początkujący, zaawansowani) i innych form wyrażania siebie, szanują się. Krytykę przyjmują jako dobrą radę a ona jest przekazywana w sposób koleżeński. Ci co ani rad ani krytyki nie chcą słuchać nie zakładają galerii z komentarzem i jest ok :ok:

Ela pisała o złotym środku... Czasami brak komentarza to tez dobra i delikatna krytyka ;) Tak sobie pomyślałam o moich ostatnich poczynaniach "malarskich" :lol: To takie delikatne "Daj se z tym na luz i weź się do roboty" :lol:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona