Egzaminy ASP

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

Postprzez szafka Wt, 29 października 2013, 11:20

Witam . Chciałabym spróbować swoich sił na egzaminach na ASP we Wrocławiu , mediacja sztuki lub grafika. Szukam kogoś kto wie jak takowe wyglądają , jak przebiega rozmowa wstępna , jakie zdarzają się zadania specjalistyczne . Tak, tak wiem że w google tego pełno, problem tylko w tym że większość tego co czytałam jest pisana bardzo ogólnie, a liczę na szczegółowy opis.
Z góry dzięki !
szafka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 11:14

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 29 października 2013, 12:53

szczerze , to ja nie rozumiem słowa - spróbować- :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez szafka Wt, 29 października 2013, 13:09

No bo przecież nigdy nie ma pewności , czy się uda. :)
szafka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 11:14

Postprzez MPietak Wt, 29 października 2013, 16:38

szafka napisał(a):No bo przecież nigdy nie ma pewności , czy się uda. :)

jakoś żartobliwie podpowiem ,jak się nie będzie można dostać na kierunek własnych zainteresowań zostanie "KUL " tam zawsze przyjmują :D
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 29 października 2013, 20:51

nastepne słowo dla mnie niezrozumiałe - UDA - czy sie uda ?.....
powiem ( napisze) tak - z założenia takie podejście do czegokolwiek jest skazane na niepowodzenie , bo w tym jest zawarty "nasz" stosunek do tego przedwsięzięcia. TO jest błąd.
Aby "coś" osiagnać trzeba do tego dążyć , a nie próbować ...
a osiagnięcie "czegoś " poprzez to, że się UDAŁO , oznacza, że był TO czysty przypadek i TO osiagnięcie nie jest przez nas wypracowane i zasłuzone TYLKO przypadkiem sie nam udało .

prosze przeczytać jak to brzmi i jaki ma wydżwięk
-a)
- UDAŁO MI SIE WYGRAĆ...
- UDAŁO MI SIE MAMALOWAĆ
- UDAŁO MI SIE DOSTAĆ....
- UDAŁO MI SIĘ ...
- UDAŁO MI SIE ZDAĆ EGZAMINY...

A JAK BRZMI
b)
- WYGRAŁEM...
- NAMALOWAŁEM...
- DOSTAŁEM SIĘ
- POTRAFIE
- ZDAŁEM EGZAMINY


wyglada :
W przypadku - a) - cwaniak, kombinator któremu sie = udało
w przypadku - b) - uczciwa praca = osiagnięcia

OT, tak sobie pogadałam :D

ps, dobrze że nie chcesz iść na Medycyne , chirurgie ... bo moze OPERACJA SIE UDA ..? :lol:
a jak sie NIE UDA......

tak , zdecydowanie na ASP - obraz zawsze mozna przemalować
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez marzenka Wt, 29 października 2013, 21:03

Witaj
Ja zdawałam na wzornictwo, atmosfera na egzaminie jest bardzo fajnia , komisja jest bardzo miła ( nie sądzę ,żeby było inaczej na innych kierunkach). Na mediacje sztuki na pewno dużo łatwiej dostać się niż na grafikę. Jeśli masz do przygotowania teczkę to postaraj się koniecznie o więcej prac niż jest podane jako minimum( oczywiście nie kosztem jakości). Na rozmowie wstępnej przede wszystkim będą chcieli się o Tobie dowiedzieć jak najwięcej ,bardzo często pada pytanie o motywacje do studiowania na tym kierunku , mogą zapytać o konkretną prezentowaną pracę.
Myślę ,że mimo wszystko najlepszą opcją będzie podjechać do Wrocławia i zapytać wykładowcy który egzaminuje, lub umówić się tam na konsultacje.
Avatar użytkownika
marzenka
 
Posty: 23
Dołączył(a): So, 29 czerwca 2013, 21:56
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Wrocław

Postprzez Waldemar Jarosz Śr, 30 października 2013, 09:25

Każda uczelnia robi płatne tzw. przygotowania do egzaminów praktycznych. I to jest metoda . Można poznać profesorów itp. , wymagania , gusta. Warunek jest jeden . Musisz mieszkać blisko uczelni. :ok: :brawo: Powodzenia. ;)
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez szafka Śr, 30 października 2013, 18:35

a osiagnięcie "czegoś " poprzez to, że się UDAŁO , oznacza, że był TO czysty przypadek i TO osiagnięcie nie jest przez nas wypracowane i zasłuzone TYLKO przypadkiem sie nam udało .


Tu bym się kłóciła . Nie chodziło mi o czekanie na szczęśliwy traf lub próby osiągnięcia czegoś przez kombinowanie lub modły :D Chodziło mi o to , że pomimo pracy, starań i dążenia do celu czasem może coś nie wyjść . Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i to także trzeba brać pod uwagę . Podejście na zasadzie "starałam się więc musi się udać " może przynieść ze sobą liczne rozczarowania. To moje zdanie.

Jeśli masz do przygotowania teczkę to postaraj się koniecznie o więcej prac niż jest podane jako minimum( oczywiście nie kosztem jakości)

A możesz mi powiedzieć jakiego rodzaju prace powinny się tam znajdować? Na stronie uczelni jest napisane że tematyka i technika dowolna, ale spotkałam się z opiniami że np. akty w teczce to samobójstwo ;p
szafka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 29 października 2013, 11:14

Postprzez grullo Śr, 30 października 2013, 20:39

Oczywiście że akty to samobójstwo, bo niby gdzie miałabyś je stworzyć? ;) Nie możesz w pracach pokazać, że już wszystko potrafisz, bo właśnie dlatego masz iść do nich na studia, żeby się nauczyć. Tak to rozumieją. Musisz przekonać komisję, że do pełni szczęścia potrzeba Ci tylko być studentką tej uczelni. Nic więcej. Duża różnorodność prac pokaże im, że jesteś jeszcze nie określona i że muszą Cię "szlifować". Pokaż jak najwięcej szkiców, jeśli idziesz na grafikę. :)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez joanpolkosnik Cz, 31 października 2013, 08:51

Jestem podobnego zdania, co Szafka. Zdecydowanie lepiej jest mieć świadomość ewentualnej porażki, a jak się UDA szczęśliwie zdać, to świętować.. niż zakładać że jest się we wszystkim ekstra, że wszystko się uda i będzie super, a później przeżywać mocny upadek.
Szafka, życzę powodzenia :)
joanpolkosnik
 
Posty: 118
Dołączył(a): N, 7 kwietnia 2013, 11:19

Następna strona

cron