Dlaczego galerie kręcą w sprawach techniki wykonania obrazu?

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

Postprzez Zibelius Pn, 7 kwietnia 2014, 13:13

Jak nie chcą akryli to niech kupują oleje.Byle nie kupowali kichy totalnej.Jakie to jest rozumowanie.Materiały przewyższają treść ??.Takie myślenie nie dla mnie.ZAPRASZAM DO MALOWANIA TYLKO OLEJNYCH. WTEDY KASIORA POPŁYNIE NA PEWNO. :D I PODNOSI RANGĘ MALARZA NA WYŻSZE POZIOMY.Ja amator zostanę przy akrylach.Co zrobić .O ja biedny. ;(
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pn, 7 kwietnia 2014, 14:47

Faktem jest, ze akrylom zla reklame robi nazwa. Tak jak napisala Lamka, przecietnemu odbiorcy kojarzy sie z farba do scian. Galerie pisza tak, zeby sie sprzedalo, przecietny klient i tak nie rozrozni. Zreszta przecietny klient chce zeby bylo bardzo gladko, bardzo blyszczaca i bardzo tak jak na zdjeciu. Dlatego ja machnelam reka na to wszystko :D maluje czym chce, jak chce, a haj komus sie spodoba to super. Z doswiadczenia wiem, ze dobry malarz i akrylem i olejem namaluje swietny obraz, nie ma roznicy.
Mysle, ze swiadomosc o malarstwie i technikach jest tak mala wsrod znakomitej wiekszosci spoleczenstwa, ze nie ma sie czym przejmowac. Znawca bedzie ocenial kunszt nie technike. Powiedzmy sobie szczerze, najczesciej jak z kims rozmawiam, to nie rozroznia Moneta od Maneta, i kojarzy jakiegos goscia z obcietym uchem. Powiedzcie takiej osobie ze obraz jest malowany akrylem, zapyta w ktorym markecie budowlanym kupuje farby.
Lepiej sobie darowac i robic swoje.
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Zibelius Pn, 7 kwietnia 2014, 15:00

O czym my mówimy o galeriach czy o sklepach z pamiątkami ? W poważnych galeriach kupują ludzie którzy się znają a człowiek (klient) który ma pojecie o sztuce olewa czy to olej czy akryl.Ważna jest tylko treść i jak namalowany obraz.ŁOCYWIŚCIE NOWOBOGACKI DUREŃ TYŻ SE KUPI ŁOLEJNY ŁOBROZ BO GDZIEŚ SŁYSOŁ ZE JE LEPSY. Ja nie maluje akrylami do ścian.A może ktoś maluje olejami do podłóg z puszek kilowych np.ciemny orzech? To mowa trawa.
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pn, 7 kwietnia 2014, 15:42

Andrzeju, wierz mi, wielu wyksztalconych ludzi ma mierne pojecie o malarstwie i technikach. Pzryklad z zycia, pewna pani, ktora znam, pracujaca w powaznej instytucji, lubiaca malarstwo i odwiedzajaca galerie sztuki, zapytala mnie kiedys dlaczego w galeriach sa takie bohomazy, i dlaczego takie cos kosztuje 4 tys. zl. Ona najbardziej lubi baletnice....
Sam widzisz, ze ludzi z zaawansowana wiedza jest niewielu. Nie kazdy ma wyczucie sztuki, zwlaszcza tej wspolczesnej. Ja bym sobie zyczyla zeby byli tylko tacy klienci. Sadze ze na zachodzie jest inne podejscie.
Widzisz, ja nie trawie takich galerii- sklepow z pamiatkami, ale tam naprawde obrazy sie spzredaja - patrz np slynna krakowska Brama Florianska.
Do prestizowych galerii jest mi bardzo daleko, wiec maluje dla siebie.
Andrzeju, Ty jestes marszandem i artysta, od lat obracasz sie w artystycznie wyrobionym towarzystwie, tam podejscie do sztuki jest inne.
Ja sama uzywam zarowno akryli i olejow, i mam do obydwu zaufanie.
Odnosnie podpisow pod obrazami, bardzo czesto artysci mieszaja akryl z olejami, podmalowka akrylem, szybko schnie, a potem wykanczaja olejem, traktujac to jako technike olejna.
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez grullo Pn, 7 kwietnia 2014, 15:51

Na floriańskiej tak dobrze się obrazy nie sprzedają. Sprzedawcy przyznają, że jak jeden obraz dziennie im teraz schodzi, to maks. Najśmieszniejsze jest to, że najpopularniejszym motywem jest tam nadal Żyd z pieniążkiem, ten obraz się sprzedaje. Nie ma lepszego talizmanu w czasach kryzysu dla Polaków. Ręce opadają.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius Pn, 7 kwietnia 2014, 16:05

Droga Elu.Albo się jest człowiekiem wrażliwym i inteligentnym albo się nie jest.Wcale nie trzeba posiadać żadnej wiedzy o malarstwie pod względem techniczny żeby stać się posiadaczem dobrego obrazu czy żeby stać się kolekcjonerem malarstwa.TO TYLKO SPRAWA WRAŻLIWOŚCI danego człowieka.No jak może człowiek wykształcony i inteligentny i wrażliwy na każda abstrakcje czy nowoczesne współczesne malarstwo powiedzieć bohomaz.Tak może powiedzieć tylko ktoś ...A NO WŁAŚNIE KTO TAK MOŻE POWIEDZIEĆ????? Każdy niech sobie odpowie sam.Przecież żyjemy w XXI wieku i dzisiaj w naszych czasach jest taka własnie sztuka że, są abstrakcje,instalacje,sztuka video i wiele innych stosownych do naszych czasów działów sztuki.Przecież przynajmniej my jako ludzie malujący nie możemy mieć poglądów jak byle burak który ocenia coś czego jego móżdzek nie pojmuje.Olewam serdecznie tych którzy nazywają sztukę współczesną bohomazami.Ani nie chce być wśród takich ludzi ani takie zdania mnie nie interesują.To wolny kraj można w domu mieć na ścianach oleodruki i pejzaże z jeleniami ,królewną śnieżką i łabędziami to zależy kto jak widzi swój świat.Znam nie bogatych kolekcjonerów ale pomimo małych środków posiadają cudowna wyrafinowaną sztukę a kupują obrazy prywatnie od malarzy którzy jeszcze nie zrobili tzw.kariery czy od wybitnie uzdolnionych studentów. :)
Zibelius
 

Postprzez Jagoda Pn, 7 kwietnia 2014, 17:02

Mogę napisać tylko tak: widziałam bardzo dobre prace malowane akrylem i niezbyt ciekawe malowane olejem ...i odwrotnie. Nie ważne CZYM, ważne JAK....ot , tyle na ten temat ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pn, 7 kwietnia 2014, 19:54

Grullo :) jeszcze jest przed sezonem turystycznym. Ja slyszalam ze inters tam jednak robia. Ale wiesz jak to jest, roznie ludzie mowia ;)
Andrzeju :) niestety taka jest rzeczywistosc, nie mozna zupelnie odciac sie od ludzi i zyc we wlasnym swiecie. Ja zazwyczaj wycofuje sie z rozmowy, kiedy slysze pytanie typu, a dlaczego to tyle kosztuje. Najczesciej odpowiadam, ze galeria narzuca nawet do 50% prowizji, koszt materialow, podatek i biedny artysta ledwo na swoje wychodzi na malowaniu. Nie mam ochoty robic nokomu wykladow ze sztuki wspolczesnej, zwlaszcza jak od razu sa pretensje, a czemu tyle to.... Niestety ludzie wiedza cos o malarstwie dawniejszym, przy wspolczesnym zaczynaja sie problemy. Ja rowniez zauwazam brak wrazliwosci na kolor na forme. Ludzie tego nie czytaja. Naprawde wsrod ludzi spoza srodowiska niewielu interesuje sie sztuka, a tym co to robia slowa uzniania.
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Zibelius Pn, 7 kwietnia 2014, 20:17

Droga Elu.Dlaczego obraz kosztuje np. 5000zł, sprawa jest bardzo prosta.Opowiem Ci pewne zdarzenie z warsztatu samochodowego.Podjechał do tego warsztatu klient z zepsutym samochodem .Mechanik pooglądał,a klient pyta.Ile będzie kosztowała naprawa a mechanik na to że 500zł i samochód odpali.Czy mam go naprawiać zgadza sie Pan na taka cenę?.Właściciel mówi jasne.Mechanik poszedł po młotek otworzył maskę uderzył w silnik i samochód odpalił.A na to właściciel ,jak to, jak to, pan stuknął raz młotkiem a ja zapłaciłem za to 500zł.A na to mechanik mu rzekł...PANIE JA CAŁE ZYCIE SIĘ UCZYŁEM ŻEBY WIEDZIEĆ JAKIM MŁOTKIEM W CO UDERZYĆ I JAK MOCNO.Za to trzeba zapłacić.A następnym razem jak Pan będziesz miał zepsuty samochód spróbuj Pan sam naprawić.Ale ja jestem zawsze do dyspozycji.
Tyle opowieść :D .Przecież ludzie wcale nie muszą mieć obrazów na ścianach.Kupują tylko Ci którym są potrzebne :-*
I jeszcze jedno.Jedni ludzie lubią żyć w śmietniku i się tym nie przejmują a nawet sa przekonani ze tak ma być.Ale są też tacy którzy lubią być otoczeni mądrymi wytworami ludzkiego umysłu.I jedni i drudzy mają PRAWO do swojego widzenia świata. :)
Ostatnio edytowano Pn, 7 kwietnia 2014, 20:38 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Pn, 7 kwietnia 2014, 20:35

:D oj tak, tu masz racje, juz ja wiem ile kosztuje nauka malarstwa :D Jak kiedys uda mi sie namalowac jakies sensowne dzielo to tez sobie podlicze te wszystkie lata, czas spedzony na nauce i zbieraniu doswiadczen :D
Moze tego dozyje ;)
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Poprzednia stronaNastępna strona