duże formaty płócien

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

Postprzez zephyr7 Cz, 13 listopada 2014, 20:49

Hoo - ale pytanie na rzeczy. Myślę że płótna używano ze względu na jego cenę w stosunku do powierzchni. Po prostu było taniej i łatwiej zrobić większe formaty z płótna (a może się mylę)?

Olej jest wredny, niszczy płótno, przegryza cienkie warstwy gruntu, uszkadza sploty.

Płótno trzeba przekleić, potem zaizolować, potem odpowiednio zagruntować, przyznajcie się - kto dziś tak robi?

Ja z konieczności jestem "tablicowy" i przyznam się ze wstydem, że nigdy nie naciągałem płótna na blejtram...
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez wakai Pt, 14 listopada 2014, 11:35

Witam moich poprzedników w wypowiedzi i chciałbym się skupić na moim pytaniu i wybrać konkretne płótno a zarazem usłyszeć wasze doświadczenia akurat w tym przypadku wyboru płótna oczywiście inne materiały mają również swoje zalety ale na tym etapie nie chcę odchodzić od mojej decyzji przynajmniej w obecny czasie za jakiś czas możliwe że będę poszukiwał czegoś innego zużyłem jedną rolkę materiału i jest co całkiem fajne doświadczenie
w drodze do malowania natomiast i chcę dalej iść tym kierunkiem natomiast formaty do 50x70cm kupuję za niewielkie kwoty
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Waldemar Jarosz Pt, 14 listopada 2014, 17:58

Słabo gruntuje ,sam daję potem warstwę gesso.Płótno grube,ale chyba mieszanka z lnem. .Jak pracowałem w teatrze to na takim malowaliśmy scenografię .Solidne mi odpowiada. Naciąga na szerokie krosna:ok:
Madziu to napisałem.
Z tyłu są wzmocnienia w postaci listew na tzw. krzyżak. I płótno się nie wygnie. :D
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona