porady

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 29 stycznia 2015, 14:49

malowanie na werniks końcowy, to tak ja olejem malować na szkle , może odpryskiwać , ale w sumie nie liczmy na to , że nasze obrazy przetrwaja wieki ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Cz, 29 stycznia 2015, 16:06

Lamka napisał(a): ale w sumie nie liczmy na to , że nasze obrazy przetrwaja wieki ;)


Aj tam, od razu człowieka na ziemie musisz sprowadzić. ;) Daj trochę pomarzyć… największe muzea świata a ściany tylko nasze :lol:

Nawet jak patrzymy realnie i nie liczymy na to, ze nasze prace będą na salonach w muzeach czy przetrwają wieki w prywatnych kolekcjach to chyba trochę głupio jak potencjalnemu klientowi czy obdarowanej osobie zacznie farba odłazić. Osobiście czułabym się niezręcznie, ale wolnoć Tomku w swoim domku. Sama tez nakładałam laserunek na werniks końcowy po uprzednim zmatowieniu, ale czy to jest zgodne z technologią malarstwa? Nie sadzę i takie moje zabawy nie pójdą w cudze ręce. Faktem jest, że nowe media/werniksy dają nam też nowe możliwości i coś, co było niemożliwe kiedyś dziś może nie stanowić problemu albo odwrotnie np. są werniksy retuszerskie, które można stosować między warstwowo w malarstwie olejnym oraz zabezpieczenie przed lakierem końcowym a są tez takie, które można tylko, jako warstwę ochronną przed werniksem końcowym i bądź tu mądry. Trzeba wszystko wiedzieć, co, z czym się je aż głowa zaczyna boleć. Człowiek zamiast coraz mądrzejszy to coraz głupszy się robi :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda Cz, 29 stycznia 2015, 17:08

Ja mam obraz dość stary , ma z 15 lat , z czasów kiedy przemalowywałam nieustannie , na przeróżne werniksy nakładałam farbę olejną , jest ciężki od farby ale nic nie odpryskuje , nic się nie dzieje, a kiedyś czytałam w jakiej książce ,że zaleca się nakładanie werniksu na podobrazie żeby nie "piło" za bardzo farby.
Jasne,że lepiej maluje się na matowym , ale bez przesady , jak zdarzy się malować na werniksie to myślę,że nic się nie dzieje, najważniejsze, żeby z pracy być zadowolonym :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia strona

cron