typografia

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości

Postprzez zephyr7 N, 15 lutego 2015, 22:28

sprawy organizacyjne/bieżące:

Wydaje mi się, że nasze forum nie jest kompletne bez wątku dotyczącego typografii, a przynajmniej wąsko pojmowanej sztuki projektowania krojów pisma. Tak samo, sztuka składania tekstu jest jak tworzenie doskonale zakomponowanego obrazu. Tekst jest obrazem języka - i myślę że powinien mieć miejsce na forum twórców sztuki.

Zastanawiam się nad pozostałymi działami, których mi brakuje, a w których chętnie bym się poudzielał...

- co z ilustracją i projektowaniem graficznym? Oddzielmy abstrakcyjne mazy w photoshopie od pięknych wektorowych ilustracji, które spotykamy dosłownie wszędzie: w książkach, podręcznikach, na plakatach, ulotkach, itp. Ta pozornie "grafika komputerowa" żyje na papierze - i bez niego nie istnieje. Czy nie powinna mieć miejsca w naszym KTSie?

- co z opakowaniami? Etykieta i opakowanie flaszki syropu mogą być dziełami sztuki!

- No i co z designem i architekturą? Meble, sprzęty, stoiska, budynki. Niedawno jakiś facet wydał album "Russian bus stops", czy coś... W Polsce świetnie sprzedaje się książka "Modernizmy" - może warto "dopieścić" projektantów i architektów?

żyjemy w takim szalonym świecie, że sztuka często wychodzi poza ramy - i jeśli zamkniemy się tylko w tworzeniu obrazów w ramie - możemy nie zauważyć całej masy pięknych rzeczy...

- NO I GDZIE DZIAŁ O GRAFFITI?

Dziękuję za uwagę - to mówiłem ja, Jarząbek.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 15 lutego 2015, 23:39

GRAFIKA KOMPUTEROWA jest
a GRAFFITI - już jest :-*
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51