Wirtualni modele

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

Postprzez noone13 Pn, 30 listopada 2009, 13:10

Jak wszyscy wiemy czasy pastereczek, praczek, chłopców stajennych oraz innych zawodów, z których rekrutowali się zazwyczej modele wielkich, średnich oraz całkiem małych malarzy są już od jakiegoś czasu za nami.
O porządną, ogrzewaną pracownie również niełatwo. O pieniądzach za obrazy, pozwalających zatrudnić na parę godzin "profesjonalnego modela" nie wspominając.
Ale od czasu do czasu nachodzi niejednego malarza chęć namalowania człowieka w jakiejś wyszukanej (bądź nie) pozie z zachowaniem zgodności anatomicznej, rozłożenia światła, w jakimś wymyślony przez nas wnętrzu, niekoniecznie przypominającym klasyczne bauhausowskie (czyt. socjalistyczne 2,16m wysokości !!!) wnątrze.
Mamy XXI wiek używana przez wieki camera obscura to narzędzie nieco nieporęczne i przestarzałe za to niemal w każdym domu (a po kadencji tego rządu, wedle obietnicy złożonej na ex pose premiera, w każdym) stoi komputer.
A skoro stoi to czemu by z niego nie skorzystać. Tak oto po przydługim wstępie dochodzimy do sedna topicu, czyli to wirtualnych modeli.
Programów do budowania trójwymiarowych przestrzeni jest cała masa. Bardziej lub mniej zaawansowanych, bardziej lub mniej skomplikowanych. Takich które szybko można wykorzystać w przypadku, o którym piszę wyżej jest tylko (uwaga) dwa.
Jednym z nich jest POSER, ostatnia wersja jest oznaczona nr. bodajże 7, a drugim, na którym się skoncentruję, jest DAZStudio. Kryteria, którymi się kierowałem dokonując wyboru narzędzia były proste - Po pierwsze koszta, po drugie ergonomia, po trzecie support - czyli wsparcie producenta. W każdej z tych kategorii wygrywa DAZStudio - Program jest darmowy,(do pobrania ze strony http://www.daz3d.com/i/software/daz_stu ... nload?_m=d ) dotyczy to również podstawowych modeli kobiety i mężczyzny - Victoria 4 i Michael 4. Dosyć prosty w obsłudze na podstawowym poziomie. Nawigacja jest w pełni intuicyjna i edytowalna (co tyczy się także skrótów klawiczowych). Czas renderingu czyli przeliczenia sceny (świateł, cieni, obiektów) jest, co tu dużo pisać, rewelacyjnie krótki.
Wsparcie Daz3d.com dla programu obejmuje możliwość darmowego ściągnięcia bądź dokupienia wielorakich dodatków, typu ubrania, oświetlenie HDR, fryzury, textury, pozy itd.
noone13
 

Postprzez Evagelia Pn, 30 listopada 2009, 13:40

nie bardzo rozumiem.. to nie lepiej malowac w takiej sytuacji ze zdjecia??
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez noone13 Pn, 30 listopada 2009, 15:37

Evagelia napisał(a):nie bardzo rozumiem.. to nie lepiej malowac w takiej sytuacji ze zdjecia??


Lepiej, łatwiej i w ogóle, ale, żeby malować ze zdjęcia, trzeba mieć kogoś kto będzie chciał do tego zdjęcia zapozować. Tutorial będzie skierowany raczej do ludzi, którzy nie mają dostępu do żywego modela (który dałby się zamienić w modela sfotografowanego).
noone13
 

Postprzez oldmalarz Pn, 30 listopada 2009, 16:08

witaj noone miło cie widziec.. ;)
co do tematu .ja jednak obstawał bym przy swojej metodzie malowania z modela..która kiedys pzredstawiłem..a na poparcie mojej tezy ..(co potwierdzą uczestnicy pleneru) ..jest Karolina która malowała ..na zywca z modela ..i to AKT...jak wszyscy wiemy.. .wiec az takie to nie jest trudne .mam znajomą która ąz sie pali by mi pozowac do aktu ..ale ..kto ma czas na takie zabawy... ;)
oldmalarz
 

Postprzez JeryL Pn, 30 listopada 2009, 17:03

A ja jestem i za tym i za każdym innym sposobem byle skutecznym.Obscura musi być fascynująca np zwłaszcza z systemem soczewek.
JeryL
 

Postprzez Fen Pn, 30 listopada 2009, 18:37

Zdjęcie ,przynajmniej cyfrowe wykonane moim aparatem okropnie spłaszcza i zubaża ciało ludzkie.Pewnie ,że fajnie jest malować zerkając na żywy organizm z całym dobrodziejstwem światłocienia.I myslę ,że tutaj nie chodzi o trudnosć ,czy lenistwo,tylko o to co jest dostępne.Poza tym jeden lubi makaron ,a drugi ryż.
Mnie zdarza się korzystać pomocy naukowej,dostępnej pod tym adresem:
http://www.posemaniacs.com/
Bardzo pomocna strona w kreowaniu wyrafinowanych póz,kładąca nacisk na szczegóły anatomiczne,w sam raz dla ludzi "mających czas na takie zabawy" :lol:
Fen
 

Postprzez noone13 Pn, 30 listopada 2009, 18:47

Serwus Oldi.. JeryL.. Feen.. Magda
Ja się i tak wyprodukuję 8-) , bo się uparłem- najwyżej nikt nie skorzysta.
No chyba, że mi wszyscy okoniem staniecie :)
A na prawdę to jest proste i tanie i niekłopotliwe rozwiązanie czasami
noone13
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 30 listopada 2009, 18:51

Ja sobie juz radze z poserem 7 ale to tylko i wyłacznie dzieki tobie Noon13 i jestem ci wdzieczna , bo porobiłam fajne pozy i oświetliłam , niestety nie miałam czasu malować, ale juz niedługo je wykorzystam.
ciesze sie ze jesteś z nami :lol:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez noone13 Pn, 30 listopada 2009, 18:53

Również się cieszę :D
noone13
 

Postprzez Krakusia Pn, 30 listopada 2009, 19:38

ooo, noone13 witaj :) tutaj alpunia się kłania :) Ja mam wielkie problemy z modelami. Pozuje mi rodzina, ale tylko do fotografii...dalej już maluję z foto.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

cron