Farby i grunty na duże formaty

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

Postprzez zephyr7 Pn, 22 lutego 2016, 23:13

Kochani, przepraszam że wracam do tematu, ale potrzebuję rady osób, które maziają na dużych przestrzeniach:
od jakiegoś czasu malujemy na zajęciach na dużych formatach (ponad 70x100) i przyznam, że zupełnie nie radzę sobie z materiałami: farbki akrylowe wyczerpały mi się już w połowie pierwszego obrazu, nawet samego gruntu okazało się niezbyt wiele...

Czy możecie poradzić, jak ekonomicznie podejść do tematu - czym, w jakich tubach/pojemnikach, itp.?

O ile nie mam problemu z doborem farb do kolorowych murali, do rzeczy abstrakcyjnych - o tyle nie wiem, po prostu nie wiem, jakie farby nadają się do malarstwa (w miarę) realistycznego, farby dające ładne kolory podczas mieszania, a nie zachowujące się jak farba emulsyjna do ścian...

help :)
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Evagelia Pn, 22 lutego 2016, 23:59

Medium akrylowe ( takie białe mleczko) + pigment suchy. Zawsze możesz spróbować różne pasty akrylowe np. Amsterdam, które zwiększają objętość farby ale nie zmieniają siły krycia i wlasciwosci- ale to nie do ikon malowania. Można je kupić chyba na kg. Niektóre są dla lepszej faktury itd. Rozejrzyj się.
Aczkolwiek jeśli malujesz dobrze na mniejszym formacie to technologicznie nie ma różnicy z dużym formatem. Tak samo to wygląda na obu. Te same medua, farby, grunt. tylko po prostu inaczej oko ogarnia taka pracę i ruch ramienia jest bardziej wyzwolony, takie formaty wymagają oswojenia, ale z wladnego doświadczenia to chodzi po prostu o umiejętność patrzenia i dostrzegania całości, inaczej się widzi w trakcie malowania taka pracę. Ale z puntu technologixznego to dokładnie to co Ci odpowiada do małego formatu będzie i w dużym. A jeśli nie odpowiada i farby nie zachowują się jakbyś chciał to upieralabym się, że technika malarska może być błędna.

A tak zmieniając temat. Może pochwalisz się jakaś praca. Na forum są osoby które napewno na podstawie zdjęcia będą miały zamysly jak pomóc. W innym przypadku to takie tam gadanie o teorii tylko. Bez poparcia praktycznego. Takie zgadujj zgadula.
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Beata Śr, 24 lutego 2016, 16:01

Zibi kiedyś polecał na duże formaty Maimeri w op. 500ml. Do zabawy,tanie ale nie artystyczne, akrylowe Flüggery ;) Idziesz i z wzornika mieszają co chcesz :) Na to ich lakier akrylowy też tańszy niż media artystyczne i czego więcej trzeba do nauki czy zabawy.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08


cron