tajemnice farb "RUBENS"

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: lotis1970@gmail.com i 32 gości

Postprzez oldmalarz Pt, 11 grudnia 2009, 14:30

http://www.corex.pl/katalog/?m=145&k=185&pk=237&p=2439

..jak widzimy dzisiejsze farby Rubens nie posiadają rózu angielskiego a zamieniono go na błekit paryski.. :(
nawet o tym nie wiedziałem i dowiedziałem sie pzred chwilą ..

wynika z tego jasno że róz angielski bedzie farbą bardzo ale to bardzo ciężko zdobyczną..(sam odkryłem ze mam tylko jdną tubke o czym do tej pory nie wiedziałem)... :(

tak że tylko "RUBENSY" DDR-owskie bedą wyposażone w Róz angielski
i taki mój apel do forumowiczów jak odkryjecie w necie jaka firma posiada przypadkiem w swoJEJ GAMIE BARW TEN KOLOR TO DAJCIE ZNAC NA FORUM..

'RÓZ ANGIELSKI PILNIE POSZUKIWANY...

a oto jak wyglada ony komplet z bliska..
komplet.jpg
komplet.jpg (359.03 KiB) Przeglądane 14670 razy
komplet2.jpg
komplet2.jpg (387.52 KiB) Przeglądane 14670 razy
róz.jpg
róz.jpg (128.63 KiB) Przeglądane 14670 razy


w takich kompletach powinien byc jeszce olej lniany (buteleczka widoczna na zdjęciu) oraz buteleczka terpentyny...

pominołem Biel kremska..której juz niestety nie posiadam a jest w komplecie oraz siene paloną..

Nazywana też bielą kremską, wiedeńską, berlińską, srebrną, cerusa. Wzór chemiczny 2PbCO3*Pb(OH)2 odpowiada dość rzadko występującemu w przyrodzie minerałowi hydrocerusytowi. Dużo rzadziej, ale zdarza się, że biel ołowiowa złożona jest tylko z PbCO3, a ta substancja jest odpowiednikiem minerału cerusytu. W naturalnych warunkach obydwa minerały powstają w czasie wietrzenia siarczków ołowiu w obecności skał węglanowych. W Polsce znane są z okolic Krakowa i z Górnego Śląska, ale w charakterze pigmentów nie były nigdy stosowane.

Otrzymywanie...

Od "zawsze", a od starożytności na pewno, biel ołowiowa jest pigmentem syntetycznym otrzymywanym z metalicznego ołowiu zawieszonego nad parującym octem winnym. Ta receptura, znana zarówno w Europie, jak w Chinach, w średniowieczu utrzymywała się w czasach późniejszych ulegając modyfikacjom, np. obkładaniu naczyń nawozem dla utrzymania stałej temperatury.

Zastosowanie...

Od "zawsze", a od starożytności na pewno, biel ołowiowa jest pigmentem syntetycznym otrzymywanym z metalicznego ołowiu zawieszonego nad parującym octem winnym. Ta receptura, znana zarówno w Europie, jak w Chinach, w średniowieczu utrzymywała się w czasach późniejszych ulegając modyfikacjom, np. obkładaniu naczyń nawozem dla utrzymania stałej temperatury.

Stabilność...

Biel ołowiowa bardzo czuła jest na śladowe ilości siarkowodoru H2S: natychmiast czernieje wskutek pojawiania się siarczku ołowiu PbS. Równie niebezpieczne jest tworzenie się brunatnego tlenku ołowiu PbO2, prawdopodobnie wskutek destrukcyjnego działania mikroorganizmów. W malowidłach olejnych jest to pigment bardzo trwały.
farbyrubens.jpg
farbyrubens.jpg (251.69 KiB) Przeglądane 14668 razy


róz angielski szczególnie dobrze miesza sie z kolorami takimi jak ultramaryna ciemna bądz indygo ..
uzyskujemy wtedy ciemną mocna złamana czerń ..fantastycznie współgra z ciemnym fioletem tym ultramarynowatym..oraz ochra i pochodnymi bieli neapolitankami jasnymi kolorami kremowymi
..
Ostatnio edytowano Pt, 11 grudnia 2009, 14:51 przez oldmalarz, łącznie edytowano 2 razy
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 11 grudnia 2009, 14:34

no tak , to ja wylicytowałam farbę, której nie ma, a tym samym uniemożliwiłam Fen zakupu tych farb :(

Kate znalazła
http://tradearts.pl/pl,product,360246,o ... 40,ml.html
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz Pt, 11 grudnia 2009, 14:43

nie ma w tych nowych dzisiejszych kompletach...http://www.corex.pl/katalog/?m=145&k=185&pk=237&p=2439
w tych starych DDR-owskich jest...



chwała jej za to .. :) ..dziekujemy..!!!! droga jak diabli ale ważne że wogóle jest..
oldmalarz
 

Postprzez Kate Pt, 11 grudnia 2009, 15:00

w tym spisie tez pisze ze jest english red

http://www.gesner.dgr.pl/stpetersburg/st018.html
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Beata Pt, 11 grudnia 2009, 16:37

Jakis czas temu przeczesałam chyba wszystkie plastyczne w 3miescie i nigdzie rózu angielskiego nie posiadają. Podobno zainteresowanie kolorem było tak nikłe, ze firmy przestały go produkować :( Pozostaje nam liczyc na to, że jakaś firma zacznie sprowadzać go z zagranicy, chiba, ze tam tez go nima :( Jak ktoś przetestuje te z tradesa to proszę dać znać, czy to rzeczywiscie róż angielski...
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krakusia Pt, 11 grudnia 2009, 17:44

Tak mnie zachęciliście do różowych, że chyba aż kupie gdy zobaczę. Nigdy nie miałam żadnego różu, mało go używam, a jeśli już to robię z kombinacji innych. Ja w ogóle mam mało kolorów. Chyba muszę wzbogacić zasoby :oops:
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fen Pt, 11 grudnia 2009, 17:48

Krakusiu,jeśli nie dorwiesz różu angielskiego ,kup wenecki ,przyda Ci się do malowania ciała.
Fen
 

Postprzez Krakusia Pt, 11 grudnia 2009, 18:15

Jakiej firmy ten róż wenecki? Ja do różów używam jako bazy karminu, kraplaku + inne
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fen Pt, 11 grudnia 2009, 18:31

ja posiadam Rembrandty.Mimo nazwy nie są różowe ,raczej takie ceglastopodobne z domieszkami róznymi innymi.
Fen
 

Postprzez JeryL Pt, 11 grudnia 2009, 22:57

Róż angielski jest w Van Goghach Talensa .Róże określają farby żelazowe np róz pompejański,wenecki,indyjski itp.Dla mnie ten kolor jest niezbędny.Od biedy mozna kupić róz angielski w pigmencie sypkim Kremera i utrzeć z olejem samemu.
JeryL
 

Następna strona