Farby studyjne PHOENIX

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez Krakusia Cz, 14 stycznia 2010, 21:36

Farby studyjne PHOENIX. Znacie te farby? Jakie macie uwagi?
http://www.allegro.pl/search.php?string ... onal_rec=0
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez szczekan Cz, 14 stycznia 2010, 22:28

Ja ich nie używałem, ale mój przyjaciel Holmes wydedukował, że te hamerykańskie Feniksy mogą co najwyżej Renesansom, skoro studyjne i produkowane w Chinach, w tubach 120 ml po tak arakcyjnej cenie...
Może oldmalarz coś by powiedział na ich temat, jeśli to nie sekret malarski, skoro zaczął ten wątek na czacie o wypasionych Feniksach...
szczekan
 

Postprzez Fen Cz, 14 stycznia 2010, 22:35

Nienaturalne pigmenty,plastikowe w porównaniu do Rembrandtów.Renesansy są znacznie przyjemniejsze ,mimo że niemal laserunkowe,to zachowują jeszcze przyzwoitą namiastkę szlachetności.Mnie nie urzekły-raz kupiłam i poszły w kosz na śmieci,ale oczywiście kwestia tego jak kto maluje i czego potrzebuje,aby uzyskać odpowiedni efekt.
Fen
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 14 stycznia 2010, 22:38

a ja kocham Rembrandty :mrgreen:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez szczekan Cz, 14 stycznia 2010, 22:48

No, nie mozna porównywać Feniksów do Rembrandtów... W boksie to nie ta kategoria wagowa (chodzi m.in. o cenę, która dla nas biednych malarzy ma zasadnicze znaczenie)... Do Feniksów mozna porównać Renesansy oraz in. wynalzaki, albo spróbujmy stworzyć jakiś ranking tanich farb po zakupie których nie wyrzucimy ich do śmietnika tak jak zrobiła to Fen. Ja kupiłem sporo Renesansów i strasznie bledną, sporo tam wypełniaczy, szczególnie w ultramarynach
szczekan
 

Postprzez Fen Cz, 14 stycznia 2010, 23:35

No skoro tak...To i "Phoenix" świetnie się sprawdzi jako "tworzywo" dla początkujących do licznych ćwiczeń.
Fen
 

Postprzez szczekan Cz, 14 stycznia 2010, 23:51

Ale w rankingu tanich farb uwzględniamy te najlepsze farbki, gatunkowo, bo to o porównanie chodzi... Gdyby to były wczesne lata 80. PRL-u to na pewno byłaby na forum licytacja, że oddam kartki na mięso i szlugi za farbki Phoenixy, bo innych nie ma...
Ktoś, zresztą, niedawno wspominał jakies chińskiej serii farb olejnych, całkiem znośnych w dobrej cenie. Przyznać się, proszę...
szczekan
 

Postprzez Fen Pt, 15 stycznia 2010, 00:11

To ja tylko tak dorzucę Szczekan(mimo ,że w wątku chodzi o ranking) o jakości.Tanie farbki-mniej pigmentu,więcej wypełniaczy,mizerne krycie.Drogie farbki -dobry pigment ,mocno kryjące.Farby droższej wystarcza na więcej obrazów,a efekt szczególnie kolorystyczny też znakomitszy.Ja wybieram jednak jakość-na barachło mnie nie stać ;)
Fen
 

Postprzez szczekan Pt, 15 stycznia 2010, 00:24

Powiem ci Fen, że to prawda, ale producenci robia coraz lepsze farbki i nawet te studyjne niekiedy oprócz kadmów i kobaltów mają niezły pigment, np kolory ziemi w studyjnych porównywalne do artystycznych... No chyba, że zakładasz, że twoja praca musi przeleżeć kilkaset lat w doskonałym stanie
szczekan
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 15 stycznia 2010, 00:27

jakby wszyscy artyści myśleli tylko - o , tu i teraz- to dziś nie byłoby żadnej spuścizny
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Następna strona