Wzory wypukłe

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

Postprzez Krakusia Pn, 4 października 2010, 17:57

Mam pytanie: znacie jakiś sposób aby precyzyjnie zrobić wzór wypukły na podobraziu bawełnianym? Czyli musi być elastyczny. Myślałam o silikonie ale nie wiem jak go wycisnąć aby otrzymać "wałeczki" grubości max. 2-3 mm i nie wiem czy mi to nie odpadnie. Konturówka też by była bo najbardziej precyzyjna i grubość dobra, ale zbyt droga a ja tego sporo potrzebuje. Kolor bez znaczenia bo będzie zamalowane akrylami. Co radzicie?
Co do konturówek to która firma robi najbardziej gęste, aby się nie rozlewały ?? Kompletnie się na tym nie znam. Używałam tylko takich do malowanych witraży, a na podobrazie nigdy nie kładłam.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beata Wt, 6 września 2011, 21:52

Krakusia napisał(a):Mam pytanie: znacie jakiś sposób aby precyzyjnie zrobić wzór wypukły na podobraziu bawełnianym? Czyli musi być elastyczny. Myślałam o silikonie ale nie wiem jak go wycisnąć aby otrzymać "wałeczki" grubości max. 2-3 mm i nie wiem czy mi to nie odpadnie.


Krakusiu juz pewnie uporałaś się z problemem, ale może ktoś będzie miał ochotę na eksperymenty... Wałeczki można uformować jak makaron z dość gęstej farby akrylowej. Na przezroczystą folię nanieść pędzlem pasek, gdy podeschnie ściągnąć i rolować dłonią, przykleić wikolem do płótna i zagruntować.Silikon na foli(np.sztywne koszulki,okładka na zeszyt) też sprawdza się. Cieniutkie niteczki, wałeczki można robić klejem w sztyfcie na gorąco wyciskanym z pistoletu.

Z konturówek używałam pentart do szkła przy cieniutkich paseczkach super, nie wiem jak przy grubszych wałeczkach. Fajną konsystencję ma filler 3D decomani ale są dość drogie ok 20 zł 30ml.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krysia karo konin Wt, 6 września 2011, 21:56

Beatko,podejrzewam,że Krakusia /jak Ją znam/przez ten rok tak się w temacie obstukała,że może pisać pracę doktorską.
Ale Twoja informacja przyda się nie tylko mnie.
Pozdrawiam.
Krysia karo konin
 

Postprzez Beata Wt, 6 września 2011, 22:14

Krysia karo konin napisał(a):Beatko,podejrzewam,że Krakusia /jak Ją znam/przez ten rok tak się w temacie obstukała,że może pisać pracę doktorską.

Pozdrawiam.


Też tak przypuszczam :lol: może podzieli się doświadczeniami i napisze jak uporała się z problemem ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 7 września 2011, 00:47

Kup WIKOL tylko niemiecki , bo polski jest rzadki i się rozpływa. jak wyschnie pokryć go akrylem , a potem mozna olejem

a jeszcze jest gesso RENESANSA okropnie gęste , myśle ze załadować strzykawke jednorazówke i wycisnac porzadane wzory . te gesso w ogóle się nie rozpływa jest naprawde geste i nie drogie
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Cz, 8 września 2011, 18:58

Lamka napisał(a):Kup WIKOL tylko niemiecki , bo polski jest rzadki i się rozpływa.


Ten niemiecki dostępny jest na naszym rynku? Jakiej firmy? Z polskich miałam kilka i zgadza się wszystkie rzadkie.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 8 września 2011, 20:22

pracownik przez internet , bo potrzebny w firmie , dowiem się
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51