tworzenie do ram

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 12 grudnia 2010, 20:11

więc tak, mam sporo pieknych włoskich ram do których nie ma obrazów, ot, ktoś nie chciał z ramą, to sie kopnełam z wymiarami, albo zrezygnowałam z jednych i zamówiłam inne , tak wiec KUPĘ ram mam bez obrazów

i pytanie, czy ktoś malował obrazy pod ramę
np Rama jest biała ze złotym passe partout lub brazowa z białym

nie wiem , chyba bedę czekać, az samo się coś dobierze, bo tak celowo to taki przemysł :hmm: i czarno to widzę
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez jola N, 12 grudnia 2010, 20:52

Witaj Lamka
Ja malowałam swego czasu do ram których pozbywała się kuzynka -do białej ramy namalowałam pejzaż z kościołkiem w świetle słonecznym i praca została od razu sprzedana sama w to nie wierzyłam.
do złotej malowałam martwą naturę z jabłkami i kwiatami w tle też ciekawie wyszło.
Teraz też czekam na ramy od tejże kuzynki -ona lubi wymieniać co jakiś czas ramy do obrazów które posiada w domu i tym to sposobem ja korzystam i co wtedy robić maluję do nich nieraz dopasowuję podobrazie samodzielnie-choć przy naciąganiu płócien cierpią moje palce
pozdrawiam
J
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Krakusia N, 12 grudnia 2010, 21:05

Dla nie ma problemu malować "do ramy" pod warunkiem, ze ta rama mi się podoba.
Zrób zdjęcia ram a coś wymyślę i Ci podpowiem.

Inna rada to kup podobrazia na kolejny plener w rozmiarach tychże ram i z pewnością jakieś obrazy do nich dobierzesz.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 12 grudnia 2010, 21:38

hehe Petucha wpadł też na ten pomysł, aby tak zrobić.
z kilkoma na pewno tak zrobie, ale mam tęz bardzo duze rozmiary, wiec może mnie to z motywuje :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia N, 12 grudnia 2010, 21:54

Lamka napisał(a): bo tak celowo to taki przemysł

Nie rozumiem. Jaki przemysł?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez oldmalarz N, 12 grudnia 2010, 22:23

Lamka napisał(a):i pytanie, czy ktoś malował obrazy pod ramę


norma..
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 12 grudnia 2010, 23:34

Krakusia , nie umiałam tego nazwać, może przemysł - to zła nazwa, ale chodziło mi, że nie z duszy tylko z góry narzucone
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia N, 12 grudnia 2010, 23:56

Jezeli rama jest mówiąc ogólnie "klasyczna" to nie ma żadnego problemu, pasuje do niej większośc obrazów i tylko kilka plam robisz na obrazie w kolorze ramy. Problem pojawia się gdy rama jest przesadnie ozdobna i wtedy rzeczywiście trzeba pogłówkować i malować raczej spokojny obraz lub zamalować ramę farbą i po kłopocie :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beata Pn, 13 grudnia 2010, 01:55

Malowanie do ram to ostatnio moja specjalność i nie wiem co jest gorsze malowanie pod ramkę czy szukanie ramki do obrazu :lol:
Plusem kupowania ramek przed powstaniem obrazu bez wątpienia jest to, że mozemy je kupić okazyjnie po przystępnej cenie. Wiadomo, że koszt oprawy jest wysoki i podnosi znacząco cenę sprzedawanego obrazu. Nie damy ramki gratis jeśli kosztuje np 100 lub 200 zł, a i nie każdy klient będzie chętny aby zapłacić dodatkowo za drogą ramę, która nie koniecznie przypadnie mu do gustu.Z drugiej strony obraz prezentowany bez ramy jest "nagi" i tym samym mniej interesujący dla potencjalnego klienta. Więc jedyne wyjście szukać oszczędności na ramie i tak staram się robić. Uważam, że obrazy zasługują na piękną i niestety przy tym kosztowną oprawę, a nie każdego na to stać, aby każdy z malowanych obrazów "ubrać". Do różyczek 50x70 rama która odpowiadała mi kolorystycznie kosztowałaby z robocizną 320zł... zrezygnowałam :( Całkiem schludnie "ubrałam" za 100zł. Dzisiaj ciut mądrzejsza w doświadczenie zmieściłbym się w 40/60zł.

"Nostalgia" 30x40 w podwójnej ramce z passe-partout wymiar zew. ramy 58x47 koszt oprawy 15zł


Obrazek

Przy tym koszt oprawy 28zł rozmiar zew. ramy 43x50

Obrazek

maki koszt ramy 33zł

Obrazek

Jeszcze troszku i może nauczę się bardziej redukować koszt oprawy ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08


cron