Pytania odnosnie techniki Aerografu..

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez oldmalarz Śr, 12 stycznia 2011, 18:44

szybka podmalówka..tuszem akrylowym pod oleny obraz..
szybka podmaówka.jpg
szybka podmaówka.jpg (92.65 KiB) Przeglądane 9485 razy


http://allegro.pl/aerograf-z-regulacja- ... 18787.html
oldmalarz
 

Postprzez MPietak Śr, 12 stycznia 2011, 21:14

Oldek fajna sprawa z przykrością jednak stwierdzam ze dla fachowców,z wiedzą o mieszaniu kolorów kolejnosci ich nakładania i wiele innych niuansów.Rozumiem,że o spontanicznośc raczej trudno.Pewnie to bardziej moje stwierdzenie niz pytanie.Myslę jednak,że potwierdzisz.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez oldmalarz Śr, 12 stycznia 2011, 23:49

ok ..Indygo pytała na czacie wiec załozyłem temat w razie czego..nadal uwazam ze warto sie pobawic ..nie mówie ze trzeba zraz bitwe od grunwaldem .malowac ale jakies chmurki mgiełki od tego sie zaczyna..
sam namawiam Daniela ..na taki zestawik ....a podmalówka jest naprawd pzrdatna stanowi baze i jest sucha i mgiełkowa..po tzrech godzinach połowa obrazu z głowy..
karoca.jpg
karoca.jpg (59.9 KiB) Przeglądane 9462 razy
oldmalarz
 

Postprzez Beata Cz, 13 stycznia 2011, 17:22

oldmalarz napisał(a):szybka podmalówka..tuszem akrylowym pod oleny obraz..


Do malowania aerografem można używać rozcieńczonych akryli, czy tylko specjalny tusz akrylowy? Olejami malujesz pędzlem, czy tez można aerografem? Tak się zastanawiam czy mogę wykorzystać farby które już posiadam czy czekają mnie nieuniknione zakupy.Mam kompresor olejowy http://www.nuair.pl/index.php?strona=ne ... /1305.html, pewnie lepiej sprawdzi się niż agregat z lodówki ;) Czas na dokupienie reszty. Będę chciała spróbować pobawić się tym, tylko ciepełka mi trzeba aby móc wyjść z tym na podwórko, ponieważ w domu nie mam warunków na takie malowanie.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez oldmalarz Cz, 13 stycznia 2011, 19:10

do malowania aerografem mozna używac...wszystkiego co wejdzie..i co jest odpowiednio rozcienczone do rozmiaru odpowiedniej dyszy
a dyszy jest kilka ..
0,15 - 0,2 - 0,25 - 0,3 - 0,4 - 0,8

mozna malowac akwarela gwaszem akrylem tuszami tuszem akrylowym olejem farbami do tekstyliów ..nawet do ceramiki emaliami lakierami..
to co masz to dobry kompresor ..tyle ze u mnie wazny jest poziom hałasu wiec agregar ze swoimi 40 decybelami jest mi nieodzowny..

ja tym co cha spróbowac polecam rozcienczyc zwykłe akryle lub gwasze ..a te w pracowni zawsze sie znajdą..
i pistolecik za 20 zła z dysza 04 lub 03 ..aby oswoic sie z mgiełkami i chmurkami..czego niestety pedzlem osiągnac jest bardzo trudno..

w razie gdyby ktos chciał rozszerzyc swoja wiedze ..chetnie udziele bardzo szczegółowych rad..
artykuł niestety dopiero po zleceniach ..
oldmalarz
 

Postprzez oldmalarz So, 22 stycznia 2011, 00:21

dorozka.jpg
dorozka.jpg (298.55 KiB) Przeglądane 9409 razy
oldmalarz
 

Postprzez MPietak So, 22 stycznia 2011, 08:48

Oldek :ok: :ok: :ok: do takich prac Cię namawiam poprostu świetne.Tu nie ma miejsca na perfekcje.Źle się wyraziłem to jest perfekcja wykonania,ale nie perfekcyjność Co będe pierniczył poprostu na takie Twoje prace czekałem,warto było :ok: :brawo:Namawiam do malowania własnych wymyślonych. Umiesz wszystko.Szkoda byś tylko robił kopie,pomyśl Mówie to z życzliwości. :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata So, 22 stycznia 2011, 18:48

Dzięki za odpowiedz. Cieszę się, że mogę wykorzystać to co mam nie chciałabym za bardzo inwestować w coś co nie wiem czy mi będzie odpowiadać.

oldmalarz napisał(a):to co masz to dobry kompresor ..tyle ze u mnie wazny jest poziom hałasu wiec agregar ze swoimi 40 decybelami jest mi nieodzowny..



Pracując w pomieszczeniu też zwracałabym uwagę na poziom hałasu. Ten co mam huczy tylko w trakcie tłoczenia powietrza do butli, potem można go wyłączyć i korzystać z sprężonego powietrza, aż do opróżnienia, sam syk nie jest uciążliwy. Muszę tylko zmienić wyjściowe ciśnienie. Wyczytałam gdzieś, ze aerografami pracuje się w zakresie 3-4 bar.


Podpisuję się pod opinią MPietka.
Żal takiego talentu na kopie. Masz wszystko o czym inni marzą talent, wiedzę, doświadczenie mam nadzieję, że kiedyś wykorzystasz to w pełni.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08


cron