mam pytanko

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez Iwona Śr, 2 lutego 2011, 11:07

Co zrobić aby farba olejna szybciej wyschła, nie mogę nałożyć kolejnej warstwy, czekam już trzeci dzień,obraz schnie przy grzejniku 24h na dobę, a farba jest wciąż tak mokra jakbym dopiero co ją nałożyła, tak długo jeszcze nigdy nie schła :/
Avatar użytkownika
Iwona
2.

2.
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz, 3 czerwca 2010, 15:42

Postprzez oldmalarz Śr, 2 lutego 2011, 12:45

kup sykatywe w sprayu...

a na pzryszłosc stosuj do rozcienczania terpentyne bez "udogodnien" oraz farbe kąłdz cienko ..
powinno pomóc.. :ok:
oldmalarz
 

Postprzez Waldemar Jarosz Śr, 2 lutego 2011, 12:49

Albo dodaj do medium parę kropel sykatywy/środek przyspieszający schnięcie farb/. Skuteczne!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Iwona Śr, 2 lutego 2011, 13:03

Właśnie, że farba jest nawet bardzo cienko położona i zazwyczaj gdy zostawiłam obraz na noc przy grzejniku na drugi dzień już mogłam kłaść następną warstwę, a ta jest farba jest jakoś strasznie mokra, pewnie to też zależy od farby. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź i lecę po sykatywę ;)
Avatar użytkownika
Iwona
2.

2.
 
Posty: 250
Dołączył(a): Cz, 3 czerwca 2010, 15:42

Postprzez Beata Śr, 2 lutego 2011, 14:57

Iwona napisał(a):Właśnie, że farba jest nawet bardzo cienko położona i zazwyczaj gdy zostawiłam obraz na noc przy grzejniku na drugi dzień już mogłam kłaść następną warstwę, a ta jest farba jest jakoś strasznie mokra


Przyczyną może być inna jakość farby, inne medium stosowane przy malowaniu, dobrze zagruntowane płótno (też tak nie pije) jak również sam kolor. Niektóre kolory schną strasznie długo np biała tytanówka.

Polecam medium szybkoschnące Talens'a http://www.szal-art.pl/medium-szybkosch ... _185_2981/
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez oldmalarz Śr, 2 lutego 2011, 15:33

Beata napisał(a):Niektóre kolory schną strasznie długo np biała tytanówka.


to samemu zrobic i po kłopocie..


biel.jpg
biel.jpg (276.75 KiB) Przeglądane 12099 razy
oldmalarz
 

Postprzez Beata Śr, 2 lutego 2011, 18:54

oldmalarz napisał(a):
to samemu zrobic i po kłopocie..


W jakich proporcjach robisz? Zawsze kupowałam gotowce. Coraz częściej myślę o tym czy nie zacząć robić...widziałam takie piękne pigmenty ziemne w gotowcach nie spotkałam się z takimi odcieniami a ich intensywność...ach... Niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez oldmalarz Śr, 2 lutego 2011, 19:19

to żadna filozofia ..do pigmentu dolewam "syropu' tyle aby miec konsystencje wmiare jak farba olejna ..kila kropel sykatywy i gotowe ....
tym sposobem tytanówke robie juz od wielu wielu lat..
oldmalarz
 

Postprzez Krakusia Śr, 2 lutego 2011, 21:58

oldmalarz napisał(a):do pigmentu dolewam "syropu'

Ten syrop to mieszanka oleju lnianego z terpentyną balsamiczną? czy sam olej? a pigmenty to jakies niemieckie masz? czemu tak? lepsze niż Kremera?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków


Następna strona

cron