mam pytanko

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

Postprzez Beata Cz, 3 lutego 2011, 10:36

Dzięki za informacje :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krakusia Cz, 3 lutego 2011, 23:26

Odlmalarzu - nie znam tego medium i być może kiedyś kupie bo robie farby z pigmentów sypkich. W opisie: "mieszanina olejów roślinnych". Czy na butelce jest podany skład jakie to oleje? Możesz to sprawdzić? Zawsze sama robię mix i lubie wiedzieć czym rozcieńczam farby.
A pigment: biel tytanowa jest lepsza od tej Kremera? Jaka jest różnica?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez oldmalarz Pt, 4 lutego 2011, 00:24

na etykiecie nie ma spisu jakie to oleje..

a pigmenty schmincke? na cóz ...-czy lepsze? ..nie wiem, kieruje sie tylko tym że sa cholernie drogie i schminke to najwyzsza chyba marka z najwyzszych ..to pewnie i o dobór pigmentów dbaja ..
pastele schminkego potrafią kosztowac 2 tyś..to prawie sam pigment..
piszą na stronie 100% ..to chyba prawda ..mnie zalezy na bardzo dobrej bieli tytanowej..
oldmalarz
 

Postprzez Waldemar Jarosz Pt, 4 lutego 2011, 13:23

Tak ta firma to jest jedna z lepszych na świecie!/cztery są marki liczące się /. Marzy mi się komplet farb olejnych. .Ale są pieruńsko drogie. I na razie tłukę Van Goghami!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jagoda Pt, 4 lutego 2011, 13:33

Van Goghi nie są złe....ja powoli przechodzę na Rembranty, ale też drogie ,tylko b. wydajne. Co do wydajności to vangoghom taż nie ma co zarzucać ....tylko te fatalne zakrętki :dobani:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Pt, 4 lutego 2011, 14:26

oldmalarz napisał(a):na etykiecie nie ma spisu jakie to oleje..

a pigmenty schmincke? na cóz ...-czy lepsze? ..nie wiem, kieruje sie tylko tym że sa cholernie drogie i schminke to najwyzsza chyba marka z najwyzszych ..to pewnie i o dobór pigmentów dbaja ..


Dobrej jakości farby też są strasznie drogie. Robiąc samemu nawet z drogich pigmentów chyba i tak wychodzi taniej?
Na podanej przez oldmalarza stronie znalazłam tez spoiwo do akryli. Mając pigment i spoiwa mogłabym przygotowywać sobie farbę olejną lub akrylową w zależności od potrzeby. :hmm: Zakup warty przemyślenia.

Jestem jeszcze ciekawa jak można samemu zrobić spoiwo olejne i spoiwo akrylowe?
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krakusia Pt, 4 lutego 2011, 23:55

Oldi - zarejestrowałam się teraz w tej firmie. Obecnie mam inne wydatki bo przygotowuję sie na wystawe i ramiarz opróżni mi portfel do czysta buuuu. Widze, ze oni mają sklep w Krakowie (w Tuluzie) a ja często tam bywam bo mam karte stałego klienta, tylko prewnie "Tuluz" narzuca marżę, ale z kolei koszty dostawy odpadają. Musze posprawdzać.

W każdym bądź razie dziękuję Ci za fajne linki ... i polcam się na przyszłość. Ja jestem prosta kobieta o prostej budowie i na dodatek z prostymi nawykami, bo ciągle to samo i w tych samych sklepach kupuje i nie nadążam za nowościami eeeh
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Waldemar Jarosz So, 5 lutego 2011, 11:36

Jednak Krakusia robi wystawy. Gratuluje!
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Krakusia So, 5 lutego 2011, 15:24

Waldemarze, ja nie robię wystawy. Galeria przysłała mi zaproszenie na wystawę i propozycję współpracy.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indygo So, 5 lutego 2011, 15:28

Krakusia napisał(a):... Galeria przysłała mi zaproszenie na wystawę i propozycję współpracy.

A która ? Jeśli to stała współpraca, to zapewne będąc w Krakowie, mogłabym obejrzec Twoje obrazy w oryginale :)
Indygo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

cron