I FOTO konkurs 2012 -

tu zgłaszamy fotografie do konkursu (patrz regulamin konkursu foto)

I KONKURS FOTO 2012

Ankieta wygasła Pn, 20 lutego 2012, 20:46

na betonie kwiaty
5
23%
niedzielny spacer
6
27%
czyż nie jestem piękna
2
9%
piękno jeziora
4
18%
moja Lola
1
5%
po deszczu
3
14%
figlarny kociak
1
5%
 
Liczba głosów : 22

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez Krysia karo konin Śr, 15 lutego 2012, 22:39

:-* Dla Petuchy.
NIE ;(
Krysia karo konin
 

Postprzez Beata Śr, 15 lutego 2012, 22:48

I tak bywa... Gdyby nie powiedział to bym się nie zorientowała, laik ze mnie, tym bardziej szacun za szczerość :ok:

Przy okazji zapytam, jak to jest z tym przycinaniem. Na ile wolno? Indygo napisała "ewentualnie drobne przycięcie, bo nie każdy dysponuje lustrzanką". Jak przypuszczam chodzi o przycięcie do pożądanych wymiarów. Przy lustrzankach zdjęcia wychodzą dłuższe. Czy to oznacza że jeśli nie mam funkcji panoramy to mogę sobie przyciąć do takiego formatu? Z drugiej strony czy przyzwolenie na takie zabiegi nie będzie powodowało manipulacji? Przecież nigdy nie będziemy wiedzieć czy zdjęcie zostało przycięte ze względów estetycznych, czy też kadr był do niczego lub znalazło się na zdjęciu coś niepożądanego.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 15 lutego 2012, 23:09

przycinac mozna ile sie chce , mozna przeciez dac tylko fragment fotki , fotke wykadrować .

mozna robić fotki z filtrami na obiektywie i mozna wykorzystywać wszystkie parametry aparatu fotograficznego , ustawianie czasu , przesłony , balansu bieli oraz umiejetności fotografa.

Nie mozna obrabiać fotki w fofoshopie, nie mozna manipulowac na gotowym zdjeciu .

Beata - piszesz ze byś poznała - nic bardziej błędnego. ( ja do niedawna robiłam fotki analogowym, bo uwazałam, że tylko takie zdjecie daje mi pełna sadysfakcję, no cóż starej daty jestem : i byłabyś pewna, że robiłam cyfrowym, a potem obrabiałam )
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Śr, 15 lutego 2012, 23:18

Lamka napisał(a):Beata - piszesz ze byś poznała - nic bardziej błędnego.


Wręcz przeciwnie napisałam że NIE zorientowała bym się za nic w świecie. Laik jestem i nie znam się ale mam świadomość że ludzie wyczyniają cuda tylko wiedza potrzebna której mi brak :)

A to fajnie że można ciąć jak się chce :dance:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 15 lutego 2012, 23:28

no, tak, nie uwaznie czytam , a powiem na swoje usprawiedliwienie , bo mi Piotra fota podpadała , bo tam byłam , na wykresie było wszystko ok, ale nie było tak ciemno na niebie ...... więc zapytałam
nie ma lekko , regulamin to regulamin , nie ma wyjatków
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Waldemar Jarosz Cz, 16 lutego 2012, 09:24

A ja glosowałem na Unieście. Szkoda!Kot Zibeliusza też mi się wydaje trochę 'zrobiony'! Jeśli sie mylę to sorry .
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Zibelius Cz, 16 lutego 2012, 10:00

Ma Pan rację, wydaje się Panu.Ale żeby Pana więcej głowa nie bolała wycofałem to zdjęcie i więcej nie bawię się w żadne konkursy.Takie obrzydzanie jest co najmniej nie na miejscu i to podczas głosowania.Ma Pan jakieś specjalistyczne oprogramowanie żeby zasiać taki tekst?czy tylko niezawodne oko?
Zibelius
 

Postprzez Krysia karo konin Cz, 16 lutego 2012, 10:32

Zibi,mnie się bardzo spodobała Twoja fotka,ujęła mnie Lola,zapozowała jak prawdziwa modelka.W pierwszym głosowaniu była moim typem.Nie znam się na fotografii.Albo mi się podoba zdjęcie,albo nie.Najczęściej głosuje na fotki ze zwierzętami,bo to najbardziej mnie przekonuje. :-*
Krysia karo konin
 

Postprzez Zibelius Cz, 16 lutego 2012, 10:37

Zdjęcie jest zrobione przyzwoitym aparatem NIKON D5100 i nie muszę nic naprawiać specjalnym programem .A ja Panie Jarosz nazywam się Zibelis nie Zibeliusz.To zdjęcie mojej Loli dostało już wyróżnienie w konkursie w gazecie Chwila dla Ciebie.Dostała pieniędzy na 25kg karmy kociej to już jej wystarczy występów artystycznych.Ale na Pana sie obraziła :lol:I kazała mi Lola żebym zdjął ją z tego konkursu .No to zdjąłem :D
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 16 lutego 2012, 12:07

podczas konkursu nie komentuje sie zdjec , ja zrobiłam co uwazałam za stosowne , bo nie ma wyjatków , regulamin jest regulaminem równy dla wszystkich , a pan Zibelius nie powinien usuwać zdjecia , bo niby dlaczego :hmm:
w sumie to tylko zabawa , ale porzadek musi być i juz. Wytłumaczyłam dlaczego zdyskwalifikowałam foto i na tym powinna sie sprawa zamknąć.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona