Przydatne gadżety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez Krakusia N, 6 marca 2011, 14:00

Polecam takie drobiazgi, które wyrzucamy na śmietnik:

Miarki do syropów i innych płynnych leków. Pojemniki po serkach i jogurtach oraz malutkie słoiczki (nowość rynkowa) po koncentratach pomidorowych. To ostanie świetne na medium (mixy własnej roboty) lub sypkie pigmenty. Plastikowe z kolei do mieszania farb wodnych np. płynnych , rzadkich akryli na laserunki.

Jeśli macie jakieś sprawdzone, nietypowe pomoce to wrzućcie foty.
naczynka.jpg
naczynka.jpg (140.46 KiB) Przeglądane 10705 razy
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indygo N, 6 marca 2011, 14:49

te małe słoiczki doskonale mi się sprawdzają do noszenia w plener medium , terpentyny i "moich tajemniczych mieszanek". A do zestawu niepotrzebnych śmieci, które warto zatrzymac i wykorzystac dodałabym niektóre pokrywki od kosmetyków i pojemniczki po śmietance do kawy. Tych ostatnich nie szkoda wyrzucic zamiast myc a nakrętki mają szerokie podstawy, w przeciwieństwie do kubeczków od syropów, więc nie przewracają się na trawie a i w domu też bezpieczniejsze. Przydają się też białe pokrywki i tacki od lodów , jako palety, na wynos, do akwareli. Są płaskie i lekkie, nie obciążają bagażu.
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 6 marca 2011, 15:18

ja nie wyrzucam żadnych słoiczków a najfajniejsze są od kawioru, kaparów , mini dzemów sa małe zgrabne,
pojemników plastikowych sie boje , bo terpentyna je rozpuszcza.
na plener dla wszystkich kupiłam takie słoiczki np do chrzanu i chyba faktycznie sa tylko do chrzanu, bo maja pod szklanym korkiem plastikową zatyczkę , myśle że będzie sie rozpuszczać - a kupiłam 50 szt
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez jola N, 6 marca 2011, 17:54

Ja natomiast zeskrobuję resztki farb z palety i zamykam w pojemniczkach po soczewkach, które zbieram od tych co noszą soczewki-sprawdzone farby przez długi czas nie wysychają
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Krakusia N, 6 marca 2011, 18:20

Dzięki za podpowiedź Aniu. Mój syn nosi soczewki i zawsze wyrzuca stare pojemniki. Nie pomyślałam, bo to takie małe.

Indygo, do akryli także uzywam przykrywek z masła/margaryny itp. Wygodne, bo myć tej "palety" nie trzeba tylko wyrzucam jak już za grubo starej farby i ta woda w rowku wygodna. Używam tego przy szkicach monochromatycznych.

Lamka, ja nie jadam kawioru ale może kupie aby mieć pojemniczek :) . Ale to co się nadaje do olejnych (z tworzywa) często jest dobre do gwaszy, akwarel itp. Moze te do chrzanu też jakoś zużyjecie.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Indygo N, 6 marca 2011, 18:24

Krakusia napisał(a):
Indygo, do akryli także uzywam przykrywek z masła/margaryny itp. Wygodne, bo myć tej "palety" nie trzeba tylko wyrzucam jak już za grubo starej farby i ta woda w rowku wygodna.
Tak, też korzystam z tego rowka :) i oczywiście taką paletę wynoszę w plener ale rzadko z nią wracam :D
A wracając do śmieci, zatrzymuję też wkłady ze słoiczków z kremami, te wyjmowalne.
Indygo
 

Postprzez muszka111 N, 6 marca 2011, 21:13

Ja zbieram tacki styropianowe...takie na których sprzedają np.cykorię...świetne są jako palety do olejnych i akryli...używam także foli aluminiowej na tekturze jako palety...i też zbieram słoiczki małe... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Beata Cz, 10 marca 2011, 14:58

Na dużą paletę malarską wykorzystałam starą pokrywę od plastikowego pudła, świetnie sprawdza się przy akrylach. Gdy jest brudna wkładam ją na godzinkę do wody i stary akryl odchodzi płatami. Natomiast do olejnych używam, pojemników na żywność, po zamknięciu świetnie zachowują świeżość nie tylko jedzenia ;) Również pojemniki po lodach świetnie zdają egzamin.Dobre są również na wynos,farby szczelnie zamknięte nic nie pobrudzą. Pędzle podczas suszenia mają swój domek w tubach/puszkach po alkoholu. Z przedmiotów codziennego użytku sprawdzają się patyczki do uszu, do wycierania na płótnie drobnych detali i jak przystało na panią domu gąbka do mycia naczyń też jest w użyciu- do paćka na płótnie. Słoiczki po przetworach tak jak i u Was niezawodne :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krysia karo konin Cz, 10 marca 2011, 16:22

Odkąd spróbowałam papierowej palety,nie wyobrażam sobie innej.
Polecam.Spróbujcie.
Krysia karo konin
 

Postprzez MPietak Cz, 10 marca 2011, 17:22

Plastikowe pojemniczki po pestkach na kłaczki dla kotów są bardzo przydatne.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Następna strona

cron