SZTALUGI jekie polecacie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 7 sierpnia 2011, 16:20

kupiłam lekką sztalugę , jest super , poza tym , że musiałam przedłużyć suwak do trzymania płótna , bo byly tylko do 58cm, ale najwazniejsze że nie waży 2kg
http://allegro.pl/sztaluga-skrzynkowa-p ... 76469.html
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda N, 7 sierpnia 2011, 23:38

Moja plenerówka waży 80 dkg....spełnia swoje zadanie, jestem zadowolona
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 7 sierpnia 2011, 23:59

tę co miałam a Trzebini , aluminiówke wiatr porywa = buuuu
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez BloodArt N, 11 grudnia 2011, 11:25

.......sztaluga-mikolajki-i1962410929.html
Co myślicie o tym zestawie malarskim (zwłaszcza chodzi tu o sztalugę)? Nie wiem czy nie jest ona niska gdyż ja mam 170cm m, a sztaluga 175cm. Nie będę jej zabierać w plener więc nie musi być składana. Będzie mi służyć zarówno do malowania jak i rysowania. A więc czy jest ona w miarę dobra?
BloodArt
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 11 grudnia 2011, 11:18

Postprzez Krakusia N, 11 grudnia 2011, 11:56

o sztalugach już jest wątek, szkoda nowego zakładać

Stanowczo odradzam tanie sztalugi sosnowe bo się zniekształcają i nie można później regulować. Tylko bukowa (lub dębowa). Poza tym "trójnogi" są kiepskie. Sztaluga powinna być duża, masywna i stabilna.
Ja mam swoją bukową już 30 lat, i gdyby zeszlifować pobrudzenia farbą byłaby jak nowa. Do końca życia będzie mi służyła :)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krysia karo konin N, 11 grudnia 2011, 12:55

Zgadzam się z Krakusią.
Sztaluga musi być porządna.
Ja też mam bukową,służy mi od wielu lat.
Osobiście odradzam. ;)
Krysia karo konin
 

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 11 grudnia 2011, 18:31

ja zrobiłam sobie prezent pod choinkę , a skłonił mnie do tego okropny ból stawu palca , nie wiedziałam od czego ten ból, ale w koncu sie tropnełam - jak maluje czesto zmieniam wysokość płótna na sztaludze, mam cieżka bukowa sztalugę i to te ciegienko do zwalniania blokady jest winne uszkodzenia stawu , wiec kupiłam
talensa BARCELONE z mechanicznym podnoszeniem i opuszczaniem na korbkę , czekam na kuriera

kupiłam w Plastyczny.sklep.pl
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo N, 11 grudnia 2011, 19:18

jeśli dobrze zrozumiałam BloodArt, to chciałaby kupic tanio a dobrze, więc Barcelone raczej odpada - chyba, że chodziło o skierowanie nas na Allegro i skłonienie do mikołajkowych zakupów... :hmm:
Indygo
 

Postprzez Krakusia N, 11 grudnia 2011, 20:39

Lamka napisał(a):ja zrobiłam sobie prezent pod choinkę , a skłonił mnie do tego okropny ból stawu palca , nie wiedziałam od czego ten ból, ale w koncu sie tropnełam - jak maluje czesto zmieniam wysokość płótna na sztaludze, mam cieżka bukowa sztalugę i to te ciegienko do zwalniania blokady jest winne uszkodzenia stawu , wiec kupiłam
talensa BARCELONE z mechanicznym podnoszeniem i opuszczaniem na korbkę


Lamka, to teraz Cię nadgarstek będzie bolał :) qrcze, ale jestem dzisiaj złośliwa, ale rozbroiłaś mnie tym wyznaniem totalnie :)
Dlaczego często zmieniasz wysokość?? Nie jest to potrzebne. Przy malowaniu dobrze jest widzieć cały obraz, a nie tylko mały fragment, ten na wprost oczu. Zmień nawyki, a nie sztalugę.
Jeśli Ci cięgno chodzi ciężko to można go wyregulować. Nie wiem jaki masz mechanizm, zatem Ci nie powiem jak to zrobić. Wklej fote to coś poradzimy. Druga sztaluga przyda Ci się i to bardzo, bo masz dużo miejsca w pracowni.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 11 grudnia 2011, 21:19

:D nie odebrałam tego jako złośliwość , tylko wesołą uwagę , teraz bedzie mnie bolał nadgarstek :lol:
faktycznie moja sztaluga cieżko godzi, tego wihajstra nie da sie jednym palcem , trzeba sie zapierać i ręka bardzo boli , a raczej palce, kostka mi aż spuchła. Oliwiłam , wd40 psikałam i nic
najczęściej obraz maluje od góry do dołu i dlatego sobie podnosze sztalugę.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Następna strona