Porozmawiajmy o kolorach: najlepsze zastosowania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez Zibelius Wt, 18 grudnia 2012, 12:55

Witaj grullo.A co stoi na przeszkodzie pokazać swoje prace i ich fragmenty omówić.To forum jest poważne i twoja reputacja nie sądzę żeby ucierpiała.To podaj może link gdzie można je pooglądać.Nie jestem męczacy ale ciekawi mnie ponad miare co maluje osoba tak oczytana i z taka wiedzą.Ja pod koniec lat 80-tych spróbowałem namalować dużą kopie tego typu obrazu co Church.Malowałem ja ponad miesiąc.Wszystkie liście na drzewach jak w oryginale.Miałem ogromna reprodukcje (plakat).No i jak skończyłem moja kopia była zmierzłym kiczem a oryginał dziełem sztuki.Przemalowywałem ,kombinowałem na wszystkie znane mi i nieznane sposoby i nie dałem sobie rady.Nawet wiem dlaczego dzisiaj sie tak nie maluje :lol: :lol: ODPOWIEDŹ JEST PROSTA BO np.Church był jedyny w swoim rodzaju czy Szyszkin czy Aiwazowski.Zawsze denerwują mnie ludzie którzy twierdzą że,to nie malarstwo I NIE NA DZISIEJSZE CZASY.A ja się pytam czy osoba próbowała namalować chociaż fragment takiego realizmu.Ale nie realizm byle cieniasa z XIXw ale np.wymienianego tu Churcha.W całej historii malarstwa nie wiem czy by się ze 100 takich malarzy o takim polocie i cierpliwości znalazło.Ja uważam że, jest 2012 rok i malalarstwo dzisiaj wygląda inaczej .A może to tylko wytłumaczenie cieniastwa mojego własnego. :) :dance: :lol: :lol: I jeszcze raz zamieszczam link do malarstwa Churcha http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _Andes.jpg
Ostatnio edytowano Wt, 18 grudnia 2012, 13:10 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez Adgam57 Wt, 18 grudnia 2012, 13:07

Uważam że skoro się ma taką wiedzę i ma się coś do powiedzenie to trzeba mieć jakieś potwierdzenie tego czyli i coś do pokazania :ok:
Avatar użytkownika
Adgam57
3.
...
3..

3.
...
3..
 
Posty: 274
Dołączył(a): Cz, 29 listopada 2012, 14:35

Postprzez Jagoda Wt, 18 grudnia 2012, 16:06

Praca Churcha , hiperrealizm ,że aż boli, podziwiam,ale nie zachwycam się . Panowie dyskutujący o składzie chem. farb i nie tylko ,swoich prac nie pokażą , bo ich po prostu nie mają. Kto miałby czas na malowanie gdyby musiał dokładnie sprawdzić i przeanalizować skład chemiczny farb, niekiedy odpowiednie zrobić, wypróbować ....to wymaga czasu i poświęcenia. Trzeba ich zrozumieć ....a nie domagać się prac ... :lol:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez grullo Wt, 18 grudnia 2012, 16:09

:lol: :lol: :lol: Jagódko, dzięki za alibi!!! :D :D :D Coś w tym jest!!!
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Wt, 18 grudnia 2012, 16:11

;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez grullo Wt, 18 grudnia 2012, 16:20

Ale czy z tą niechęcią do hiperrealizmu nie jest przypadkiem tak, że nie lubimy tego czego nie umiemy? Często spotykam się z taką reakcją i to wcale nie w odniesieniu do jakiś "przerysów" ze zdjęcia ślubnego, ale porządnej sztuki. Myślę, że znalazło by się paru wybitnych gdzieś na świecie, ze zdolnościami Churcha,Turnera, czy Cole'a.

Kiedyś siedziało się cały dzień i szkicowało, malowało, szkicowało, itd. A teraz komputer, telewizja i ze 2 godz. na posiedzenie przy sztaludze. Bouguereau siedział od 7 rano do wieczora codziennie, nawet nie wizytował u przyjaciół, dlatego, to właśnie oni przychodzili do niego do atelier.

Osobiście bardziej teoretyk jestem niż praktyk, ale z zamiłowaniem do chemii, konserwacji i odkrywania sztuczek mistrzów.
:)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius Wt, 18 grudnia 2012, 16:21

Nie wymagałem ale poprosiłem z ciekawości.Wiecej nie będę.
Zibelius
 

Postprzez Krakusia Wt, 18 grudnia 2012, 16:48

zephyr7 napisał(a): żółta ochra - ... może być przezroczysta

Nie mogę takiej kupić. Jaka firma produkuje transparentną żółtą ochrę?

Panowie, szanuję to, że nie chcecie pokazać obrazów, bo nie ma tutaj takiego przymusu. Chętnie bym zobaczyła maleńki fragment obrazu jako przykład do opisu, lub zwyczajną mieszankę opisywanych farb na kawałku kartki papieru. Jestem wzrokowcem i lubię widzieć to o czym czytam gdyż tak łatwiej zapamiętam, no i od razu widzę czy efekt końcowy mi odpowiada.

Prawdą jest, że czasami zapominam o pewnych mieszankach, które kiedyś z umiłowaniem robiłam. Dzięki Wam znów je popełnię :)

Muszę przyznać, że bardzo lubię Was czytać i piszcie nadal o pigmentach i mieszankach, proszę.
Piszcie, proszę, także o dawnych technikach bo ja je stosuję i temat mnie interesuje bardzo.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Wt, 18 grudnia 2012, 16:50

grullo napisał(a):Ale czy z tą niechęcią do hiperrealizmu nie jest przypadkiem tak, że nie lubimy tego czego nie umiemy?


Grullo , wiele rzeczy nie umiem a lubię , podobają mi się , realizmu , a zwłaszcza hiperrealizmu po prostu nie lubię. Doceniam prace WIELKICH, podziwiam ich za umiejętności wręcz nie przeciętne, za cierpliwość , za to,że stworzyli takie dzieła, ale na tym koniec.
Lubię realizm artystycznie przetworzony, w którym to artysta decyduje co i jak ma wyglądać .
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Wt, 18 grudnia 2012, 16:56

grullo napisał(a):Co do pokazywania prac, muszę niestety odmówić. Nie chciałbym aby ludzie którzy znają moje prace, widzieli je na forum. Przepraszam. Natomiast zdjęcia ze szkiców, lub prób jak najbardziej tu pasują i mam nadzieję zamieścić jakieś przykłady zastosowań technik i pigmentów, o których mówię. Pozdrawiam!


Chętnie zobaczę jakieś przykłady łatwiej dzięki temu zrozumieć szczególnie, gdy sami nie posiadamy danego pigmentu i nie mamy możliwości przetestować go i sprawdzić jak zachowuje się w zestawieniach z innymi barwami.
Za przesadę uważam wymuszanie wstawiania prac autora, który nie ma ochoty tego robić. Wiem, że taka nasza natura, że wszystko chcielibyśmy wiedzieć, ale należy uszanować chęć zachowania prywatności. Dla mnie sam fakt, że grullo dzieli się wiedzą jest i tak wystarczający. Pisze mądre i ciekawe rzeczy. Takich informacji brakuje. Niewiele osób malujących w dzisiejszych czasach ma pojęcie o pigmentach. Jak można nazywać się malarzem nie znając podstaw? Aby być świadomym malarzem trzeba zrozumieć pigment, aby móc oddać to, co w głowie siedzi a nie liczyć na jakąś wypadkową w trakcie mieszania. Chyba, że komuś to wystarcza. Mnie niestety nie. Świadomość pigmentów daje komfort. Kupując farbę czy pigment chcę wiedzieć jaki da mi efekt nie interesuje mnie np. że ona jest żółta tylko jaka żółta bo mam świadomość co uzyskam w zestawieniu z innymi pigmentami lub czy odpowiadają jej właściwości technice jaką chcę zastosować. Wystarczy zastosować zły karmin aby w połączeniu z Azo yellow lemon py3/pw4 otrzymać kolor sraczkowaty zamiast cudownego świetlistego pomarańczu. Lubiane przez wielu żółte kadmy może to być py35, może być py 74 są to zupełnie inne farby a sprzedawane jako żółty kadmowy. Karmin jedne firmy robią np. pr23 inne pr12. Pruski Van Gogha wpada w zieleń a Renesansa w fiolet jeden jest półtransparentny drugi kryjący jak takie rzeczy mogą być bez znaczenia?
W tej chwili przeżywam fascynację ochrą czerwoną ciemną i ugrami ;) Z zieleni dopadła mnie słabość do Antique Green Eartth from Verona a raczej nawrót tyle, że teraz bardziej karmin mi się wkrada ;) Trochę odmiany po poprzedniej fascynacji celurynem, King' blue light (PW4/PB36) od którego ciężko było mi się oderwać, Yellowish green który jest połączeniem między innymi wspominanej tutaj wsześniej żółtej Hansa yellow (który robi za kadm;)) oraz Phthalo Green Blue PG7 którym fajnie się go podbija w partiach cienia podoba mi się też w zestawieniu z karminem i szarością Payne.

Krakusia napisał(a):Nie mogę takiej kupić. Jaka firma produkuje transparentną żółtą ochrę?


Krakusiu transparentną ochrę widziałam chyba u Kremera ... Zaraz poszukam
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona

cron