Porozmawiajmy o kolorach: najlepsze zastosowania

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez Beata Wt, 18 grudnia 2012, 17:01

Jest tutaj - Ochra transparentna- Italian Gold Ochre Light

http://tradearts.pl/pl/ugier-zloty-jasn ... -75-g.html

Kremer też robi- jest tutaj http://www.artysta.sklep.pl/produkt/456 ... 75g_40220_ Nie wiem jak z dostępnością jak zamawiałam to nie było, zresztą Ty Krakusiu i tak na pewno będziesz pytać u samego producenta ;)
Ostatnio edytowano Wt, 18 grudnia 2012, 17:44 przez Beata, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez grullo Wt, 18 grudnia 2012, 17:05

Beatko dziękuję! Dobrze wiedzieć, że ktoś czyta te nasze z Zephyrem wypociny z zamiłowaniem. :-*
Postaram się o przykłady na przyszłość i testy w formie zdjęć.
:)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beata Wt, 18 grudnia 2012, 17:18

Czytam i to bardzo chętnie i z olbrzymią przyjemnością.Zaczęłam juz sama ucierać i jestem zachwycona. To dzieki Wam :) Cały czas się uczę i jestem prze szczęśliwa, że są ludzie których to interesuje. Wśród moich malujących znajomych (w realu) patrzą na mnie jak na wariatkę jak coś o pigmentach mówię ale większość to amatorzy malarstwa więc są usprawiedliwieni. Ci co po studiach w tym kierunku wiedzą o czym mówię, ale jak zadam jakieś pytanie to już niestety nie znają odpowiedzi :D Co tu wiele gadać po magisterce przestają malować i zabierają się np za architekturę wnętrz ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krakusia Wt, 18 grudnia 2012, 17:57

Panowie - Zrobiłam teraz taki szybkie mieszanki by pokazać o co mi chodzi. Nie ma potrzeby byście wklejali swoje obrazy. Byłabym wdzięczna gdybyście do opisów dołączyli tego typu zdjęcie :)
forumPigmenty.jpg
forumPigmenty.jpg (288.38 KiB) Przeglądane 5451 razy
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jagoda Wt, 18 grudnia 2012, 18:03

Krakusia napisał(a):
Muszę przyznać, że bardzo lubię Was czytać i piszcie nadal o pigmentach i mieszankach, proszę.
Piszcie, proszę, także o dawnych technikach bo ja je stosuję i temat mnie interesuje bardzo.


Beata napisał(a):Czytam i to bardzo chętnie i z olbrzymią przyjemnością.Zaczęłam juz sama ucierać i jestem zachwycona. To dzieki Wam :)


Zefir i grullo ....widzicie jak bardzo wasza wiedza jest potrzebna :brawo:
...przyznam się,że ja Was nie czytam, maluję tak bardzo długo,że wiem czym i jak to robić. Nie sądzę też,że moje skromne prace będą wzbudzać jakiekolwiek zainteresowanie u potomnych,nie martwię się czy przetrwają nadchodzące stulecia :lol: maluję bo lubię i szkoda by mi było czasu na wszelkie działania o których z takim pietyzmem się rozpisujecie....chociaż jak byłam w waszym wieku, też mnie to kręciło i też kombinowałam. Teraz , idę do sklepu i najnormalniej kupuję dobrej jakości (ale bez przesady) materiały malarskie :)...i maluję :dance:
Ostatnio edytowano Wt, 18 grudnia 2012, 19:34 przez Jagoda, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius Wt, 18 grudnia 2012, 18:11

CYTAT Z TEKSTU BEATY.... "Jak można nazywać się malarzem nie znając podstaw? Aby być świadomym malarzem trzeba zrozumieć pigment, aby móc oddać to, co w głowie siedzi a nie liczyć na jakąś wypadkową w trakcie mieszania". .........

A moze ja nie chce wiedzieć z czego składa sie farba w tubie czy słoiku ani co to pigment bo ją kupuję w sklepie .To znaczy że nie mogę nazywać się malarzem????? Mam dziesiątki jak nie setki tub,słoików i pojemników z akrylami.Wyciskam kolory które potrzebuje i je mieszam kozystając z własnej intuicji i doświadczenia.Wielu farb nie znam nawet nazw.Ale wiem jak wyglądają na podobraziu i na szkle na które je wyciskam i mieszam .Używam sprawdzonych firm produkujących farby.Firmy te mają na 100% doświadczenie co robią i z czego.Nie mam nic przeciwko dociekliwym którzy sami robia farby i niech robia na zdrowie.Pytanie na tym forum mogę zadac jakie chcę .Nikogo nie obrazam na pewno.
Na szczęście jestem amatorem i wole się więcej w tak skomplikowanych sprawach nie odzywać. nazywać ??? Wychyliłem się przed szereg że poprosiłem znawców o pokazanie swoich obrazów??? Lubię oglądać obrazy a czy ktoś pokaże czy nie to juz inna sprawa a na pewno nie moja.Uważam się za kolorystę amatora i to dlatego interesują mnie obrazy nasycone kolorami o których tu kolorach tak rozprawiacie.Nie lubie malarstwa monochromatycznego .Dlatego poprosiłem o pokazanie obrazów w których jak przypuszczałem kolorów jest bardzo dużo.
KRAKUSIA...Jak prosiłem Panów o pokazanie swoich obrazów prosiłem ich o to tylko w swoim imieniu i ponawiam prośbę.Pokażcie swoje obrazy.Może być link na privat.
Ostatnio edytowano Wt, 18 grudnia 2012, 18:57 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez MPietak Wt, 18 grudnia 2012, 18:41

w encyklopedii też jest wiele mądrych terminów i nazw co ? jak i z czym ale od samego czytania encyklopedi nie jest się mądrzejszym. Zasadnym zatem wydaje się propozycja Zibeliusa by teorie poprzeć konkretami inaczej co jest warte to o czym się rozprawia. Ble ,ble ble Właściwie to też nie mój problem bom jest maziaista ale gdybym kiedyś chciał zostać malarzem chciałbym wiedzieć jak wiedza teoretyczna przekłada się na praktyke .Pewnie się nie doczekam więc pozostaje przy swoim mazianiu Krakusia wiadomo sama jest czerpnią wiedzy ale jej prace można sobie poogladać by zweryfikować to o czym mówi.Właściwie wiedza nikomu nie zaszkodzi ale jej nadmiar może nieźle namieszać w głowach .Sobie tego oszczędze :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez zephyr7 Wt, 18 grudnia 2012, 18:51

Ludzie, dwie sprawy :D

Pierwsze primo: kilka moich obrazków na forum już jest :D

Drugie primo: temat dotyczył zastosowania danego koloru, niekoniecznie pigmentu. Na przykład: zieleń chromowa z bielą cynkową świetnie nadaje się na delikatne podmalówki pod kolor skóry.

Błekit Indanthrene (czy jakuś) z imitacją ołowiówki świetnie nadaje się do malowania zachmurzonego nieba. I tak dalej...
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Jagoda Wt, 18 grudnia 2012, 18:54

...a tak na serio, to naprawdę macie takie problemy z tymi pigmentami, mieszaniem farb, przewidywalnością efektu mieszania ....i kupnem odpowiednich dla swojego tworzenia farb ??????
Wprawdzie forum jest dyskusyjne, ale mam nieodparte wrażenie,że chodzi w tym temacie li tylko o dyskusję ;)
Co do prezentowania swoich prac, to bez przesady "okna mogą być otwarte", póki co nie wyfruniemy, orłami jeszcze nie jesteśmy jeśli chodzi o malarstwo, przepraszam , jeśli kogoś uraziłam, mam na myśli artystów znanych i cenionych , którym chyba jeszcze nie dorównujemy...ale już wiem, że i tak mi się dostanie, bo to sprawa dyskusyjna . Każdy z nas prezentuje , czy prezentował na tym forum swoje prace, czemu Zefir i grullo mieliby tego nie zrobić. To ich wola i nikt ich to tego nie zmusza , tak jak sugerowały koleżanki w powyższych postach. Zibi chciał zobaczyć jak malują, ja też bym chciała i myślę ,że nie tylko my :) ,
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 18 grudnia 2012, 18:58

no i super , warto sie odezwać :ok:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona

cron