Podobrazia i grunty

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez Krakusia Śr, 17 grudnia 2014, 14:42

Bardzo dobre podobrazia robią w Krakowie, na ulicy Długa 61. Robią je ręcznie. Polecam zwłaszcza duże/wielkie formaty, bo grubość blejtramu (listew) jest zachwycająco gruba. Ostatnio zamówiłam tam 2 podobrazia lniane w nietypowym formacie i stoją mi w pracowni nieużywane, bo sa tak piękne, że żal mi je zamalować. Serio. Chodze koło nich, dotykam, głaskam, wącham ... :) :)

Prowadzą też sprzedaż wysyłkową, tutaj link: http://podobraziazdusza.pl/

Jeśli chodzi o typowe formaty to ja od wielu lat kupuję DeF (te z grubszymi listwami), tutaj link: http://www.def.pl/

Widziałm w sklepach dużo nowowści, nowe firmy powstają jak grzyby po deszczu ...., ale ja sceptycznie do nich podchodzę.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rafał87 Śr, 17 grudnia 2014, 15:31

oj tak...też miałem jedno podobrazie z tego sklepu....rok stało u mnie aż wkońcu z ciężkim żalem namalowałem na nim portret ;) Genialne są te podobrazia :ok:
Rafał87
3..

3..
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt, 27 sierpnia 2010, 19:25
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez Krakusia Śr, 17 grudnia 2014, 15:47

Myślałam, że tylko ja jestem taka szurnięta :)
Pytają jeszcze czy wyszlifować na szorstko czy na gładko. Można u nich zamówić więcej warstw gruntu. Ja akurat kupiłam lniane, ale bawełniane także mają dobre, bo to gruba i gęsta bawełna.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jola Śr, 17 grudnia 2014, 16:02

Halinko ja mam podobnie zamówiłam u p. Bartka 10 podobrazi z dusza i tez dopiero 3 zaczęłam "Brudzić" hehe Jagoda też je kupuje i mi poleciła nawet wpisała sie na stronie p. Bartka -czyli podobrazia z duszą :)
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Beata Śr, 17 grudnia 2014, 22:14

Grunty mają bez bazy akrylowej? Wchodziłam na ich stronę ale nigdzie nie widzę informacji dotyczących gruntu. Jedynie, że ręcznie nakładany klej i gesso a ono może być akrylowe. Jeśli gesso według starych przed akrylowych receptur i robią sami ( nie korzystają z tych co sprzedają bo te na bazie akrylu. Talensa zresztą bardzo dobre bo mam i jestem zadowolona ale chcę odejść od akrylowych) to za tę cenę nie ma co się zastanawiać tylko brać ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez grullo Śr, 17 grudnia 2014, 23:26

Beatko, dzwoniłem do nich dzisiaj i powiedzieli, że korzystają tylko z dwóch gruntów: tańszego Renesans'owego i droższego Talens'owego. Z puszki, akrylowy. Nie używają już od roku kleju skórnego, ale żelatyny, bo wg. nich jest lepsza i tańsza. Podobrazia w nietypowym formacie, robią na zamówieni szybko, bo nawet tego samego dnia. Odpowiedzą na każde pytanie. :)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez vengo Cz, 18 grudnia 2014, 23:41

Rafał87 napisał(a):szczerze to przecierki dużo lepiej wyglądają na grubym płótnie z widocznymi zwojami...mając do wyboru grube płótno czy gładkie nigdy nie wybrałbym gładkiego...a o odbiorze obrazu zaburzonym przez widoczną fakturę płótna nawet bym nie pomyślał...jestem zdania że dobry obraz zawsze się obroni...może to nie w płótnie jest problem ?


Rafał, no niestety nie mogę się z tym zgodzić.
Przecierka na wyraźnej strukturze płótna daje efekt podobny do sitodruku,
farba koncentruje się w zagłębieniach i jest tam ciemniejsza,
przy zdecydowanie jaśniejszym tonie, bo przetartym z farby, na włóknach lnu.

...jestem też takiego zdania, że nawet będąc marnym malarzem mam prawo do malowania na gładkim płótnie i jednocześnie w tym upatrywać "jakiejś tam" skali problemu ;)

Beata napisał(a):...
Klient nie chce na płycie? To masz do wyboru albo robisz sam blejtramy albo kupujesz :)
Mąż ostatnio kupił mi przez pomyłkę (chciałam inne) podobrazie Adam Pałacki Art Creative(nie miałam wcześniej) ma bardzo drobny splot. Chyba najdelikatniejszy porównując z tymi co do tej pory miałam. Będziesz w sklepie zobacz może mają i oceń czy Ci będzie odpowiadać.


Adam Pałacki Art Creative, istotnie, jest dosyć drobny, choć wg mnie jeszcze drobniejsze jest podobrazie Winsor&Newton Fine Detail. Tylko, że to jeszcze nie jest to. Lubię użyć szpachelki i położyć bardzo cienko farbę, a szczególnie przy ciemniejszych kolorach na każdym zgrubieniu, każdym supełeczku wychodzą tzw. baty, czyli coś w rodzaju linii, kreski. Z płyt pilśniowych muszę zrezygnować, bo nawet jeśli położę gesso metalową pacą na lustro, to i tak wszystko niweczy wypaczanie się płyty, nawet tych grubszych, 6-milimetrowych.

Na tkaninę poliestrową "rozochociłem" się po tej lekturze :

http://3.bp.blogspot.com/-XmQPYRF-ZGM/VJNHfeibMYI/AAAAAAAAEqw/KRSb_dFrY-4/s1600/SAM_3948.JPG
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez Rafał87 Pt, 19 grudnia 2014, 11:10

vengo napisał(a):Rafał, no niestety nie mogę się z tym zgodzić.
Przecierka na wyraźnej strukturze płótna daje efekt podobny do sitodruku,
farba koncentruje się w zagłębieniach i jest tam ciemniejsza,
przy zdecydowanie jaśniejszym tonie, bo przetartym z farby, na włóknach lnu.

...jestem też takiego zdania, że nawet będąc marnym malarzem mam prawo do malowania na gładkim płótnie i jednocześnie w tym upatrywać "jakiejś tam" skali problemu ;)






Może nie dokładnie sitodruku bo to ogólne pojęcie...daje efekt rastrów które są robione metodą sitodrukową...mnie akurat ten efekt się podoba...pewnie dlatego że w sitodruku pracuje od 8 lat... ;)
Rafał87
3..

3..
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt, 27 sierpnia 2010, 19:25
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez Beata N, 7 czerwca 2015, 09:57

Chcę zakupić gruntowane płótno w rolce a najlepiej z możliwością kupna na metry aby przetestować i nie wydać pieniędzy na coś co nie będzie mi odpowiadało. Jakie firmy mają delikatny splot a co najważniejsze bez supełków i przyzwoity grunt?

Jakie stężenie kleju perełka zastosować do przyklejenia zagruntowanego płótna do płyty?

Może ktoś pomoże? :-*


Rafał87 napisał(a):
Może nie dokładnie sitodruku bo to ogólne pojęcie...daje efekt rastrów które są robione metodą sitodrukową...mnie akurat ten efekt się podoba...pewnie dlatego że w sitodruku pracuje od 8 lat... ;)


Odświeżę i zwrócę się z pytaniem ;) Czy istnieje możliwość sitodruku własnych zdjęć obrazów na papieże ryżowym? Robiłam kiedyś coś takiego (*fot) na gotowych sitodrukach a chciałabym spróbować na własnych tzn. z własnych zdjęć ;)

*
kwiatydecoDomańska2.jpg
kwiatydecoDomańska2.jpg (56.11 KiB) Przeglądane 8321 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Marfackib Wt, 1 września 2015, 11:44

grullo napisał(a):Płyty pilśniowe (takiej jak w meblach tanich z tyłu, kto pamięta czasy tych nasztukowanych regałów) są boskie pod takie zaprawy, a klientowi, trzeba powiedzieć, że Mona Lisa jest na desce i przetrwała, Obraz jasnogórski na desce i przetrwał, Van Eyck na deskach - przetrwał). Stare płótna - jak co chwilę media donoszą, konserwatorzy przyklejają na syntetycznych siatkach, bo nie przechodzą próby czasu. Przynajmniej większość jest połatana, pozszywana albo przyklejona na deskę.

Pytanie :hmm: rozumiem, że mogę śmiało uczyć się malować na płycie HDF. I, że malowanie na zagruntowanej płycie nie jest czymś "gorszym" od malowania na płótnie :hmm:
Avatar użytkownika
Marfackib
 
Posty: 34
Dołączył(a): N, 12 kwietnia 2015, 19:16

Poprzednia stronaNastępna strona