Podobrazia i grunty

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 16 stycznia 2010, 12:51

ostatecznie acrylem hihi
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz So, 16 stycznia 2010, 13:12

Fen napisał(a):(czyt.w prezencie dostaję na przykład od kogoś) ceraty .

trzeba było tak od razu ..bo wygladało na to ze firma jest super a od czasu do czasu wciskają ci bubel.. ;)

smaruje boki żelatyna własnie aby sie boki również się nie zawijały i dodatkowo żelatyna trzyma płótno na całej szerokosci listwy a nie tylko gwożdzik..wiec jest o wiele wieksza szansa ze płótno sie nie pofałduje w jakichkolwiek warunkach atmosferycznych..
bok.jpg
bok.jpg (69.61 KiB) Przeglądane 7691 razy
bok2.jpg
bok2.jpg (88.49 KiB) Przeglądane 7691 razy



..ah i jeszcze po całym procesie uszlachetniam troche ..czyli wyrównuje papierem sciernym nierównosci ..tylko tak z wyczuciem te wieksze, bo te mniejsze zostawiam aby mi sie farba podczas malowania za mocno nie slizgała a jak z wiekszą iloscia terpentyny maluje to aby nie spływała zaleta tej lekkiej chropowatosci jest równiez docieranie sie pedzli w czasie malowania..
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 16 stycznia 2010, 17:05

SUPER świetna fotorelacja i proszę o wiecęj w różnych innych tematach , doskonała dla początkujacych ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Pn, 18 stycznia 2010, 10:56

Fen napisał(a):Zaopatruję sie w bardzo dobrej jakości podobrazia o dobrze zagruntowanym płótnie i sosnowych,posiadających swoja wagę,stabilnych i doskonale połączonych krosnach-od podbieszczadzkiego producenta,ale zdarza się ,że dostane lichej jakości blejtramy i takie mam pytanie:- jak je podrasować?



Też kilka razy naciełam się na źle zagruntowane blejtramy :? Raz to mi takie badziewie przysłali, że już wyciągając czuć było emulsję. Juz na węch wiedziałam dlaczego cena była taka przystepna :mrgreen: . Ratowałam się gessem Talens'a. Bardzo dobry grunt i wydajny. Przydaje się tez do gruntowania innych podłozy np. desek, płyt itp. W sytuacji gdy płótno jest zagruntowane lepiej ale jeszcze tak do końca nie spełnia moich oczekiwań, czuję że "pije" i jest tempawe a zamierzam malować grubiej to wcieram lub nakładam ten osad z dna który pozostaje po odstawieniu terpentyny ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez JeryL Pn, 18 stycznia 2010, 19:25

Też chyba przejdę na klej galaretę bo mnie powoli szlag trafia ,zawsze nanoszę ciepławy klej pędzlem na krzyż grunt tak samo ale płotna są teraz tak różne i nieprzewidywalne niektóre kurczą sie mocno inne nie przyjmują kleju jeszcze inne chłona go chciwie .Płótno napinam lekko bo i tak grunt je potem ściągnie (napinam takerem) bo gwożdzie wymagaja podkładki z tekturki i z reguly rdzewieją .Klej używam króliczy.Myśle ,że z cerata niewiele da się zrobić poza połóżeniem nowego gessa akrylowego.Sam namalowałem trochę na takiej ceracie i nic sie nie dzieje złego poza początkową frustracją i ślizganiem sie pędzla.
Beata ten osad z dna lepiej wylej bo do niczego się nie nadaje.
JeryL
 

Postprzez jolakos4 Pt, 23 kwietnia 2010, 17:27

Można też obijać ramy gotowym, zagruntowanym płótnem do kupienia ,,na metry", grunt jest chudy, ale trzeba
mocno naciągać i z wyczuciem.
Avatar użytkownika
jolakos4
 
Posty: 180
Dołączył(a): Cz, 25 marca 2010, 11:50

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 18 października 2011, 22:18

nie przypuszczałam, że podobrazia Def 100x100 jest takie ciężkie 2,6 kg 10 szt , to 26kg
jeju , kto to udźwignie :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krysia karo konin Wt, 18 października 2011, 22:46

To sobie wyobraź jak ja zamawiam,średnio po 60-80 sztuk płócien różnych formatów,a połowa,to powyżej 70x50.
Staram się kupować porządne z grubym krosnem.
Krysia karo konin
 

Postprzez columb26 Wt, 18 października 2011, 23:54

Nie wiem jak z tym Defem bo robia ogromne płotna a potrzebuje dwa.... :hmm: jak to wyglada z wykonaniem...- moze lepiej samemu sobie zrobic?? choc ja nigdy nie nacviagałem płótna prócz starych koszulek :D
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Jagoda Śr, 19 października 2011, 01:09

...uważam,że dobre podobrazia , to te własnoręcznie robione...i nie zmienię zdania , mimo,że kupuję gotowe , bo już nie mam siły naciągać płótna na krosna...czasem , tylko na specjalne życzenie podejmuję ten trud...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia stronaNastępna strona