tajemnice warsztatu...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 8 czerwca 2010, 12:29

ja jak tak robie z drugim pędzlem , to maże sobie nim po obrazie, wolę trzymać w drugim ręku
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krysia karo konin Wt, 8 czerwca 2010, 16:17

Ciężka sprawa z tym trzymaniem pędzli.Ja,oprócz drugiej ręki,używam jeszcze ust do trzymania i mam nową ,piękną podpóreczkę.Ale muszę spróbować tej metody,może mi się uda.
Krysia karo konin
 

Postprzez szczekan Wt, 8 czerwca 2010, 18:07

Ja bym pędzla do ust nie włożył... W niektórych pędzlach odkleja się i kruszy jego powłoka, która jest niezwykle toksyczna...
szczekan
 

Postprzez Krysia karo konin Wt, 8 czerwca 2010, 18:34

Ja mam takie pędzelki,że się nie łuszczą i w zasadzie nowe,bo nie dbam tak jak powinnam i ciągle kupuję nowe.Szybciej zniszczę włosie ,niż trzonek. ;)
Krysia karo konin
 

Postprzez oldmalarz Wt, 8 czerwca 2010, 18:59

MARTW_SERW.jpg
MARTW_SERW.jpg (60.22 KiB) Przeglądane 6750 razy


pracując na swierzej farbie malujemy jednoczesnie kilkoma farbami. Dla oszcednosci czasu i żeby uniknac ciągłego czyszczenia pedzla używamy osobnego pedzla do kazdej farby oraz suchego pedzla do zlewania farb ze sobą. Ten ostatni pedzel nalezy czesto wycierać..

sefujac po necie natrafiłem na taka kartke z ksiazki potwierdza ona moje wczesniejsze posty dot pedzli gdzie kazdy malarz powienien posiadac pzrynajmniej cztery "czwórki" ..do jasnych "zimne" i "ciepłe" .do...ciemnych i "zimne" i "ciepłe".....
oldmalarz
 

Postprzez oldmalarz Śr, 9 czerwca 2010, 22:23

może inni juz to maja ale pewnie nie wszyscy...wiec zdradzamy cos co z pewnoscią w ksiazkach nie ma.. ;)
paletka.jpg
paletka.jpg (287.36 KiB) Przeglądane 6726 razy
oldmalarz
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 9 czerwca 2010, 23:14

trochę to skomplikowane
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51