Jacek Malczewski - warsztat

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez zephyr7 Cz, 12 września 2013, 17:21

"Bo gdzie jest zazdrość i kłótliwość, tam niepokój i wszelki zły czyn. Ale mądrość, która jest z góry, jest przede wszystkim czysta, następnie miłująca pokój, łagodna, ustępliwa, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, nie stronnicza, nie obłudna. A owoc sprawiedliwości bywa zasiewany w pokoju przez tych, którzy pokój czynią."

Ufff, ale pojechalem :D
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Zibelius Cz, 12 września 2013, 17:36

:)
Zibelius
 

Postprzez MPietak Pt, 13 września 2013, 08:06

grullo napisał(a): Mam wrażenie że pierwszy wazon jest przechylony w naszą stronę,(i zaraz uderzy nas w głowę) nie stoi w zgodzie perspektywicznej z resztą.

Jest takich rzeczy Andrzeju cała masa.

wiem ,ze obaj będziecie mieli coś przeciw by się wcinać ale kto mi zabroni ? Grullo z szacunkiem dla twojej wiedzy specjalnie poświęciłem nieco więcej czasu na przyjrzenie się się tym kwiatkom i wazonom i jako żem człek prosty by nie powiedzieć prostak nijak nie widzę tego o czym tak rozprawiałeś posiłkując się własną wiedzą .Wazony wbrew twoim sugestią dla mnie osobiście właśnie dlatego ,że są jak to mówisz asymetryczne i wedle Ciebie mogą walnąć w głowę powoduje to wszystko ruch podczas patrzenia na całość .Będziesz oczywiście miał racje wytykając mi brak wiedzy ale czy jako prosty człowiek nie mogę patrzeć na sztukę własnymi oczami by mieć własne odczucia .Szkoda ,że nie chcecie obaj dzielić się swoją wiedzą z pożytkiem dla innych a kiedy słucham takich przepychanek cieszy mnie ,że nie mam żadnej wiedzy w tym temacie i kieruje się własnym zdrowym chyba ? rozsądkiem ;) Pozdrawiam bez urazy
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez aleksandra86 Wt, 17 czerwca 2014, 08:45

sztuka Pana Jacka zawsze była dla mnie inspiracją. :)
aleksandra86
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 16 kwietnia 2014, 09:57

Postprzez wakai So, 23 sierpnia 2014, 09:50

ciekawie zapowiadajacy sie watek stoczyl sie do mniej sympatycznego wytykania roznorodnosci swoich opini szanuje to napewno w zadny sposob nie bede tego faktu krytykowal ale zaraz nasowa mi sie historia impresjonistow i niebede przedstawial jej poniewaz w wiekszosci tutaj osob ja zna ale nawiazujac dalej jak z hukiem ich wyzucano z galerii a sama sztuka obronila sie przed sztywnym akademickim molochem ktory dyktowal trendy sztuki podczas corocznych wystaw organizowanych jury Salonu a w 1863r.ostalo odrzucone ogolem 3000 malarzy..wyznacznikiem wartosci obrazu jest czas i dorosniecia do odbioru przez dane pokolenie,,, obecnie wszystkie znaczace muzea chca posiadac obrazy Moneta Van goga Renoir Maneta i innych tego okresu
Natomiast moj najwiekszy faworyt Van gogh sprzedal jeden obraz za zycia o reszcie obrazow ze do szafy,,, niedawno bedac w monachium w muzeum Neue Pinakothek w zaden sposob nie mozna przejsc obojetnie ogladajac nietylko Van goga czy Moneta i Muzea nie swieca pustkami wiele rodzin z dziecmi spedzaja czas w muzeach rodzice organizuja dzieciom rysowanie na muzealnej podlodze oczywiscie na kartkach dodatkowo bilet w niedziele i swieta kosztuje tylko 1 euro /normalnie ok 13euro rowniez mijalem kilka innych budynkow muzealnych widzialem kilkanascie osob przed otwarciem ze sztuka wspolczesna.
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Jagoda Pn, 25 sierpnia 2014, 20:03

Vincent van Gogh , uwielbiam jego prace.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia strona