Portrecisci - olowek

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Evagelia Śr, 29 lipca 2015, 16:19

Hmmmm chwila, pogubilam sie. Jak piszesz Ingres to masz na mysli - Jean-Auguste-Dominique Ingres, tak?
Bo mi google jak szukalam po prostu Ingres pokazalo wiecej i roznych autorow jak sie okazuje, ten rysunek w poprzednim poscie co wstawilam jest Guillaume Guillon-Lethière'a

dzieki za kolejne linki! Szczegolnie anatomia jest rewelacyjna!

wunderfaust napisał(a):Tylko jabym tak rysował nigdy nie myślałbym chyba o babraniu się farbami


To przestan babrac sie farbami i szlifuj rysunek :) Mnie rysowanie tez nie idzie, ale cwicze. Uczy mnie Loomis i Burne Hogarth - w kwestiach anatomii artystycznej, a wlasnie szukam przykladow jak podajesz, zeby moc jakos to wszystko zmiksowac, zeby wyszlo cos co ma rece i nogi, bo o ile oboje swietnie w swoich ksiazkach ucza przestrzennego myslenia, rozumienia i tej artystycznej niezaleznosci, ze modela nawet nie potrzeba to brakuje wlasnie technicznych informacji dotyczacych samych sposobow rysowania, zastosowania kreski i plamy. Daja swietne podstawy, ale w tym co pozniej istotne zostawiaja czlowieka sam na sam z olowkiem i nie wiadomo co z tym dalej robic :hmm:
A tak po za tym Twoich prac chyba nigdzie nie ma zeby zobaczyc, wiec jesli nie jestes tylko skromny, i faktycznie nie rysujesz wystarczajaco dobrze to i farby brakow nie nadrobia przeciez, wiec co stoi na przeszkodzie zeby dalej rysowac?
:)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez wunderfaust Śr, 29 lipca 2015, 19:16

Oczywiście ze o tego 'Ągra' chodzi. Innego nie znam na razie. Nic nie pokazuję bo od X lat nie maluję i nie rysuję, ale dalej z racji wykształcenia (HS - kons) lubie pogadać z ludźmi o farbkach i ołówku. Troche to zmakniety rozdział dla mnie.
wunderfaust
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr, 20 czerwca 2012, 09:55

Postprzez Evagelia Cz, 30 lipca 2015, 11:55

Rozumiem. Rozdzial jest zamkniety kiedy sami go zamkniemy ;) Mlody jestes to jeszcze moze kiedys..! Szanuje decyzje ale i ciesze sie, ze chcesz porozmawiac konkretnie o sztuce. Dzieki i pozdro!
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez wunderfaust Cz, 30 lipca 2015, 19:12

No proszę... jak awatar ci wyładniał :hmm:
Ja młody? za pół roku czwórka z przodu ;(
wunderfaust
 
Posty: 27
Dołączył(a): Śr, 20 czerwca 2012, 09:55

Postprzez Evagelia Cz, 30 lipca 2015, 23:22

I to niby juz nie mlodosc?? Nie wygłupiaj się ;)

a avatar.. taa przestalam uganiac sie za kolorowymi balonikami, niebawem trojka z przodu a i trojka na koncie (dzieci), pora spowazniec wreszcie :D
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia strona