Olga Boznańska - technika

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez zephyr7 Cz, 30 października 2014, 11:36

Grullo dziękuję :D Powiedz mi, czy stałeś z notesikiem i spisywałeś? :D

Swoją drogą - zastanawiałeś się nad napisaniem książki o technikach polskich artystów? Myślę że temat ciekawy, a popyt też by się znalazł!
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Jagoda Cz, 30 października 2014, 17:27

Zauważyliście zapewne, w malarstwie Boznańskiej bardzo charakterystyczne są oczy , takie okrągłe , trochę nienaturalne ale jakże wyraziste i tajemnicze ...no i te szarości ...cudo :hmm:
...a co do książki , to ja zamawiam już egzemplarz ;) :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez grullo Cz, 30 października 2014, 18:42

Książka to niezły pomysł, ale zapewne znajdzie się ktoś bardziej kompetentny i sprytniejszy, kto podejmie się tego wyzwania. ;)

Jagódko, podzielam twoje zdanie, bo mnie osobiście jej obrazy hipnotyzują. I tak jak już wspominano na tym forum, zdjęcia obrazów w formacie jpg, czy nawet tiff, nie oddają piękna, głębi i wibracji. To trzeba zobaczyć na żywo, pooddychać tą tajemniczą aurą barw. Zdjęcie to tylko jakby maska, ściągnięta z powierzchni obrazu, zależna od warunkowych natężeń świateł.

Zephyr, może nie dosłownie z notesikiem ;) , bo trzeba było do tych danych dotrzeć. Niektóre nie są w ogóle podane na ekspozycji i być może trochę poufne. Są własnością działu konserwacji muzealnej.

Nie wiem co tu można jeszcze o Boznańskiej powiedzieć, chyba tyle że warto zobaczyć w realu.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zephyr7 Pt, 31 października 2014, 19:10

A ja myślę, że się nie znajdzie!

W ogóle - zamykanie sztuki dla ludzi "co się znają" jest bardzo niedobre.

Zawsze możesz napisać z perspektywy laika - kurcze blade, nawet pianista jazzowy może napisać książkę o sztuce!!! Dlaczego nie?
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Poprzednia strona