Identyfikacja obrazu - Theodorus "Dorus" Rijkers?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez Wiosna Śr, 29 sierpnia 2018, 15:01

Witam wszystkich,

Trafiłam tu szukając pomocy w identyfikacji olejnego portretu przedstawiającego prawdopodobnie holenderskiego bohatera - kapitana łodzi ratunkowych Theodorusa Rijkersa (na odwrocie ramy wyryto napis "Dorus Rijkers" - odnalazłam informacje o nim w anglojęzycznej Wikipedii). Przeczesałam internet ale ani słowa kluczowe, ani szukanie obrazem, ani aplikacja Magnus - nic nie przyniosło rezultatu. W prawym dolnym rogu obrazu jest prawie nieczytelna sygnatura, po sfotografowaniu jej w HDR wydaje się, że jest tam napisane "E. Werner. 27." ale pewności nie mam (może to być też C. lub G. Werner lub Wernia). Oczywiście szukałam malarzy o takim lub podobnym nazwisku, ale wydaje się, że tworzyli w zupełnie innych stylach. Liczba 27 może być rokiem powstania - jeżeli rzeczywiście przedstawia rzeczonego kapitana Dorusa to pewnie chodzi o rok 1927 (żył od 1847 do 1928). Obraz trafił do nas z pchlego targu na wybrzeżu, więc jego autor mógł równie dobrze pochodzić z ówczesnych Niemiec. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, również odnośnie stylu, epoki, jakości etc. "Kapitan" jest u nas od niedawna, ale szybko się zaprzyjaźniliśmy i bardzo chcielibyśmy rozwiązać tę rodem z Pana Samochodzika historyczno-artystyczną zagadkę jego pochodzenia :)

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

Obrazek
Wiosna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 29 sierpnia 2018, 13:59

Postprzez Wiosna Śr, 29 sierpnia 2018, 15:04

Zdjęcie sygnatury:

Obrazek
Wiosna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 29 sierpnia 2018, 13:59

Postprzez Wiosna Śr, 29 sierpnia 2018, 15:58

Obrazek
Wiosna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 29 sierpnia 2018, 13:59

Postprzez Wiosna Śr, 29 sierpnia 2018, 16:03

A to drugi - nieczytelny niestety - napis na odwrocie ramy. 1953 lub 12.53 a potem chyba Sch.... S..y.j... ??

Obrazek
Wiosna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Śr, 29 sierpnia 2018, 13:59