Hiperrealizm

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

Postprzez muszka111 Śr, 13 czerwca 2012, 18:46

Hiperrealizm w sztuce malarskiej...jak to się ma do twórczości?...czy to jest malarstwo twórcze czy ma tylko na celu pokazać sprawność malarza i zadziwiać precyzją?...co takie malarstwo daje odbiorcy takiej sztuki?...
jestem ciekawa Waszej opinii na ten temat...bo ja tylko się zadziwiam tym, że malarzowi się chciało tak namalować...a może on się sprawdzał tak dla sportu czy potrafi...jak myślicie?...

Obrazy malarki Sharon Moody z Waszyngtonu...malowane olejem na desce...
Załączniki
2sharonmoody_.jpg
2sharonmoody_.jpg (124.5 KiB) Przeglądane 15479 razy
sharonmoody_.jpg
sharonmoody_.jpg (125.98 KiB) Przeglądane 15479 razy
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Zibelius Śr, 13 czerwca 2012, 19:07

Ale fajny temat :) Zwykły zjadacz chleba jak widzi obraz inny od realizmu to zaczyna się śmiać że widzi bazgroły i że, się nie dziwi że, w np..w galerii jest pusto.A teksty że, ktoś skończył akademie co jest napisane na plakacie, rozlewa farby po blejtramach i pewnie zwariował i wysiadł mu mozg od nadmiaru tworzenia to normalka :lol: Sztukę inną jak realizm artyści tworzą dla siebie,dla lokaty pieniędzy ludzi bogatych, dla znawców tematu.Te trzy grupy to parę procent ludzi spotykających się ze sztuką.Mnie się wydaje że, hiperrealizmu powinien liznąć każdy artysta szanujący się naprawdę.Chociażby dla tego żeby się sprawdzić jaki ma się warsztat i wcale nie trzeba się chwalić nikomu że, tak się też umie.. :) Przeważnie artyści wyśmiewają realistów ale ja nadal nie wiem dlaczego.Dla przykładu zamieszam obraz realistyczny ale malarski :) Niełatwo takie coś wymyślić i tak czytelnie namalować choć to surrealizm ,ale realizm.A teksty o tym że, można sobie zrobić zdjęcie i nie maluje już sie realizmów znam.Sam nieraz tak mówię. :D
... :lol: To mówiłem ja Andrzej handlarz sztuką, nie jako malarz chałupnik :)
Załączniki
surrealizm.jpg
surrealizm.jpg (76.46 KiB) Przeglądane 15471 razy
Zibelius
 

Postprzez Jagoda Śr, 13 czerwca 2012, 19:33

realistycznie , malowali, malują i będą malować, szanuję tę sztukę, jak każdą inną, podziwiam umiejętności i cierpliwość owych artystów, ale nic nie poradzę ,że mnie się najzwyczajniej nie podoba...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 13 czerwca 2012, 22:19

a ktoś zna SIUDMAKA ja go uwielbiam mam wszystkie albumy
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez MPietak Cz, 14 czerwca 2012, 18:34

Takie prace jak wstawił Zibelius przypominają technika wykonania prace Beksińskiego tak mi sie wydaje z wykorzystaniem dzisiejszych mozliwości komputera.Fantazja to jedno a sama technika wykonania to??? :hmm: Pewnie jak zwykle nie mam racjii :(
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Krysia karo konin Cz, 14 czerwca 2012, 22:13

Przyznam szczerze,że nie potrafię odróżnić w tego typu pracach, na ile zadziałała grafika komputerowa.
Na FB jeden kolega wstawił tak pięknie obrobione i zmontowane zdjęcia,że byłam pewna,że to malarstwo.
Jakież było moje zdziwienie,kiedy napisał mi ,że On nie maluje.Zrobiło mi się niezręcznie.
Też trzeba wykazać się artyzmem,ale to jednak zupełnie coś innego niż malarstwo.Nie twierdzę,że coś gorszego,ale odmiennego i nieporównywalnego. :)
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda Cz, 14 czerwca 2012, 23:00

Krysia karo konin napisał(a):Też trzeba wykazać się artyzmem,ale to jednak zupełnie coś innego niż malarstwo.Nie twierdzę,że coś gorszego,ale odmiennego i nieporównywalnego. :)


Zgadzam się z Krysią, jestem starej daty i uważam,że to co zrobi ręka ludzka , nie zrobi "maszyna", chociaż przyznaję, że owa maszyna wiele potrafi, bo przecież zaprogramowana i obsługiwana przez człowieka.
Dla mnie , obrazu namalowanego tradycyjnie , nie zastąpi nic, żadna inna technika.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 14 czerwca 2012, 23:29

piszecie o obróbce komputerowej, ale przecież jest jeszcze airbrush -aeograf artysta posługujacy sie tą technika musi być doskonałym "fachowcem" z ogromnym talentem i nie ma w tej twórczości grama komputera .

jak odnosicie sie do tego rodzaju twórczości
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Pt, 15 czerwca 2012, 10:55

Osobiście nie lubię prac poczynionych aerografem, ale to tylko taki mój gust, jak już pisałam nie raz, jestem tradycjonalistką, prace zrobione tym przyrządem są jak dla mnie ,zbyt "gładkie", trochę wpadające w kicz, ale może nie mam racji :hmm:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez MPietak So, 16 czerwca 2012, 08:02

Temat o hiperrealiźmie a rozmowa poszła na manowce za przyczyną mylnie wstawionej pracy a i ja miałem w tym udział ,choć jedyne wyraziłem własny pogląd,ze ta praca wykonaniem przypomina mi obrabianą za pomocą komputera.Tak naprawdę ta praca jest surealistyczna jak napisał Zibelius.Skoro tak to nie ma co mieszać tych 2-ch dziedzin każdy przypisany jest do tej dziedziny jaką przedstawia dana praca. Jak zwrócił mi uwage mój mądrzejszy kolega to praca ta nie ma nic z hiperrealizmem wspólnego.Oczywiście ma racje bo hiperralizm to malowanie rzeczy takimi jakie są odwzorywują rzeczywistość aż do bulu bez ozdobników i innych bzdetów.Jest to dziedzina sztuki której mogą sprostać nieliczni ,wymga ona niesamowitego wprost warsztatu i umiejętności.Nie ma tu mowy o podobaniu czy nie bo to indywidualna sprawa odbioru i wrażliwości kazdego z osobna.Dobrym przykładem z naszego forum mogła by być praca Oldmalarza który namalował Czarną o ile moja pamięc jeszcze sie zachowała choć by cząstkowa.Jestem nielotem komputerowym i nie potrafie poszukac takich prac;.. Naprawdę w Hiperrealiźmie ale są tu tacy dla których to Pikuś.Szansa wykazania sie inicjatywą ;) o ile komu kolwiek zechce się ciągnąć ten temat :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Następna strona