kto to jest ARTYSTA?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

Postprzez Indygo Pn, 12 września 2011, 10:21

Galandir napisał(a):.... Bądźmy artystami ale takimi jak Michał Anioł, da Vinci, Renoir, Malczewski.... choćbyśmy sie mieli ze..rać ... nie będzimy ;P

Nie będziemy? A dlaczego nie? Jeśli spełnisz kilka warunków to będziesz , bo....Artysta to talent, kreatywnosc, wrażliwośc (ponadprzeciętna) i umiejętności.
A sucha definicja brzmi:
„Artyści, to ci którzy w dziedzinie sztuk graficznych, plastycznych lub muzycznych, tworzą oryginalne dzieło, mogące odbiorcom sprawić przyjemność estetyczną i uznane za cel sam w sobie
Dziś należałoby chyba dodac jeszcze jedno kryterium niezwykle istotne: uznanie przez opinię publiczną za artystę.
:)
Czyli - artysta to człowiek, który sprzedaje to, co tworzy a nie ten co tworzy to, co sądzi (wie), że uda mu się sprzedac
.
Indygo
 

Postprzez olgaannahm Pn, 12 września 2011, 20:06

:) ;) :dance:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez muszka111 Pn, 12 września 2011, 20:18

Indi...pięknie napisałaś...to mi się podoba... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez cos Pn, 12 września 2011, 21:40

Słowo artysta ma wiele znaczeń.
Artystmi nazywa się ludzi zajmującymi się różnymi dziedzinami artystycznymi...muzyka, malarstwam, filmem, teatrem...itd. .. Tak więc wszyscy tu zgromadzeni zajmujący się rzemiosłem art. jesteśmy określani jako artyści.
Ale słowo to ma jeszcze inny wymiar, który został tu już poruszony...
Dla mnie ARTYSTA to człowiek, który żyje sztuką, wiecznie poszukuje, obserwuje, myśli plastycznie, patrzy i WIDZI.........nie rzemieślnik, a twórca....z charakterem, nie idącym łatwą ścieżką na "skróty".....to ktoś, kto tworzy z serca....nie po to, aby się przypodobać innym, ale z własnej wewnętrznej potrzeby.........to ktoś, kto potrafi dostrzec piękno tam, gdzie go nie ma.........
Artyści to nie tylko Ci słynni, często wypromowani twórcy..........Artyści chodzą po ulicach..........
Jeżeli zasypiając myślisz o tym, co dzisiaj stworzyłeś i nie możesz doczekać się następnego dnia, żeby dalej działać...to jesteś Artystą....
cos
1...

1...
 
Posty: 145
Dołączył(a): Śr, 1 czerwca 2011, 12:41

Postprzez olgaannahm Wt, 13 września 2011, 00:19

Tak, chyba COŚ najtrafniej to ujął..
Dzięki, właściwie powiedziałeś to co czuję ale nie umiałam ubrać w słowa....
:-*
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez columb26 Wt, 13 września 2011, 02:33

Artysta to TY , Ja i wszyscy którzy podporządkowali swoje życie jakiejś pasji. Nie ważny warsztat, nie ważny talent liczy się serce do pasji, jaką jest niewatpliwie sztuka. Da Vinci, Malczewski, Rembrandt, Rubens, Caravagio, Renoir, Matejko....itd....to nie są ARTYSCI- są MISTRZAMI SZTUKI. wzorem i ideałem dla każdego "ARTYSTY" kogos , kto poszukuje formy wyrazy dla tego co czuje, kogo kocha i jak żyje ...:)
Takie jest moje zdanie :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez muszka111 Wt, 13 września 2011, 11:10

Cos...dobrze i trafnie to ująłeś... :-*
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez olgaannahm Wt, 13 września 2011, 21:18

Columb, Twoja wypowiedź ma ten sam sens co napisał Coś - też trafnie to ująłeś....
;)
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Beata Pt, 16 września 2011, 18:28

Jerzus napisał(a):A ja tam nie wiem. Musiał bym się zapytać jakiegoś Artysty. Nie stety nie znam żadnego :/
Dodam, że moim zdaniem "Artysta" to chyba najbardziej nadużywany tytuł jaki można usłyszeć.


Zgadzam się :ok:

Teoretycznie artysta = twórca i niby może być nim każdy... Osobiście wolę jak takim mianem określają się ludzie związani ze sztuką zawodowo i wyróżniający się artyzmem.Ale to moje widzimisię ;)
Często używa się określenia artysta w portfolio, w ogłoszeniach i zaproszeniach na wystawy, ale czy słusznie :hmm:
Myślę, że jeśli ktoś określa tym mianem drugą osobę to jest ok. Wyraża szacunek do jego pracy.Przedstawienie się jako artysta np. malarz gdy ukończyło się dany kierunek, też jak najbardziej na miejscu. Przecież to jego wykształcenie. A cała reszta musi sobie zasłużyć na to aby inni o nich tak mówili, a samemu o sobie nawet nie wypada...
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Gluch Pn, 19 września 2011, 11:05

artysta to inteligentny wariat
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Poprzednia stronaNastępna strona

cron