Alfred Wierusz Kowalski

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez Jagoda Pt, 17 lutego 2012, 00:01

Alfred Wierusz Kowalski wielkim malarzem był, może szkoda,że poza granicami naszego kraju ...ja jednak , z tamtych lat, zdecydowanie wolę twórczość Jana Stanisławskiego, jakże mi bliską...oto moja skromna wypowiedź...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Indygo Pt, 17 lutego 2012, 00:04

Jagoda napisał(a):Alfred Wierusz Kowalski wielkim malarzem był....

O tyle o ile, komercyjny na pewno. Z monachijczyków bardziej cenię Boznańską. Gdyby miała jego zaplecze finansowe, gdyby miała na farby, zrobiłaby większą karierę
Indygo
 

Postprzez Jagoda Pt, 17 lutego 2012, 00:30

...warsztat miał, to trzeba mu oddać, komercyjny jak najbardziej...Boznańska o dwa nieba lepsza i nie ma co porównywać nawet, tak uważam...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez olgaannahm Pt, 17 lutego 2012, 00:55

Obejrzałam filmik, nie znałam tego artysty...ale widzę, że niesamowicie malował - konie w/g mnie piękniej oddane niż Kossaków , obrazy żyją, tętnią...podobają mi się , choć nie w moim guście.
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez Indygo Pt, 17 lutego 2012, 01:07

olgaannahm napisał(a): widzę, że niesamowicie malował - konie w/g mnie piękniej oddane niż Kossaków , obrazy żyją, tętnią...podobają mi się , choć nie w moim guście.



To obejrzyj jeszcze konie Michałowskiego :) a konie Kossaka.... ehh, szkoda gadac
Indygo
 

Postprzez Zibelius Pt, 17 lutego 2012, 09:34

Alfred Kowalski to w swoich czasach jeden z największych malarzy na świecie.Odebrał tak gruntowne wykształcenie że, lepiej wtedy się nie dało.Widziałem kilka jego obrazów na żywo.To geniusz swoich czasów.Tak się wtedy malowało.Mógł równać do najlepszych malarzy w świecie.Jego obrazy są kolekcjonerskie,patriotyczne ,szczegółowe,precyzyjne i cudowne w kolorach.Ruch w obrazach zadziwia.Obrazy Wierusza są w największych kolekcjach w świecie i jakoś trudno mi sobie wyobrazić że,właściciele tych kolekcji to nie są znawcy .Możemy polemizować kto w sztuce większy mistrz ale z oczywistymi oczywistościami prawie się nie da.Dla mnie to wielki gigant malarstwa światowego.I jeszcze jedna sprawa.Kto o zdrowych zmysłach zapłaciłby w Polsce ok 600000$ za wątpliwego malarza ,a za Wierusza zapłacono gotowizną.Ale skoro już coś porównujemy .To jak sie ma współczesny malarz Sasnal do Wierusza to jak smoczek do smoka. :lol: .XX wiek wytworzył takie bohomazy że.nie wiadomo jak na nie patrzyć.Wystarczy wejść do galerii w których panuje głucha cisza i hula wiatr, co jest zrozumiałe, bo co kupować lewe obrazy i naturę kopiowaną rzutnikami i przez kalki.Coraz trudniej o jeleni.
:lol:
Ostatnio edytowano Pt, 17 lutego 2012, 11:04 przez Zibelius, łącznie edytowano 3 razy
Zibelius
 

Postprzez Krysia karo konin Pt, 17 lutego 2012, 09:49

Ja zetknęłam się z obrazami tego mistrza w muzeum w Suwałkach,gdzie pan Wierusz przez pewien okres swego życia mieszkał.Przyznam szczerze,że zrobiły na mnie wrażenie.I tak jak ktoś tu wspomniał, że obrazy tego typu najlepiej działają na oglądającego na żywo.Super doznanie.
Mojej koleżanki dziadek jeździł z Nim do Kalisza ,nie tylko na karty.Miał podobno słabość do kobiet.
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda Pt, 17 lutego 2012, 17:05

...tak, był wykształcony, miał kasę , niewątpliwie zdolny, wielki w swoim stylu art...jest parę jego prac, które mi się podobają....ale to nie jest malarstwo, które mnie powala, co innego Stanisławski, o którym wspomniałam wyżej, ten to wymiatał...małe formaty, ale jakże "wielkie"...był biedny, jego pierwsza wystawa, to nie naciągnięte na krosna , małe prace , przypięte na dużym płótnie...Ci bogatsi złożyli się i oprawili...tak ich zachwyciły...i zachwycają do dzisiaj...przynajmniej mnie bardzo.
:hmm: ...znów piszę nie na temat :dobani: ...wybaczcie...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Krakusia Pt, 17 lutego 2012, 17:38

Ja nie gustuję w tematyce wiejsko-konnej. Jeśli się nie lubi takich klimatów to i nie docenia artysty, który takowe popełnia. Wielka szkoda, że był taki monotematyczny, bo niewątpliwe talent to on miał wielki.
Od zawsze jestem fanką jego rówieśnika z epoki, mojego ukochanego mistrza Jacka Malczewskiego.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków