Cenzura

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez Waldemar Jarosz Wt, 3 kwietnia 2012, 09:18

Przystanek koszalin  700.jpg
Przystanek koszalin 700.jpg (68.11 KiB) Przeglądane 8658 razy
ŻYCIE jest piękne i zaskakujące. Mieliśmy miejski plener malarski. I jak zwykle po plenerze robi się wystawę. Namalowałem podwórko koszalińskie wplatając w to asy naszej tutejszej polityki i polityki krajowej. Wernisaż ma być w czwartek w Naszym Ratuszu. Dzisiaj dzwoni komisarz wystawy/biedna nie mogła spać całą noc i z rana do telefonu/, że mój obraz władza kazała zdjąć. Poprawność polityczna?. Głupota!? Nie wiem. Spokojna kompozycja , i Taki szum.A gdzie swoboda wypowiedzi artystycznej. Oto ten zakazany obraz-Przystanek Koszalin !
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Grzegorz Tyrała Wt, 3 kwietnia 2012, 12:33

Waldku, w Twoim obrazie nie widzę nic gorszącego lub coś w tym stylu, więc to raczej w tym przypadku nie będzie poprawność polityczna a GŁUPOTA.
A sam obraz podoba mi się :brawo: :brawo: :brawo:
Avatar użytkownika
Grzegorz Tyrała
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 2187
Dołączył(a): Wt, 18 maja 2010, 12:36

Postprzez MPietak Wt, 3 kwietnia 2012, 17:03

postacie zbyt rozpoznawalne trzeba było podobizny tych osobliwych przedstawicieli władzy wpisać w końskie głowy oczywiscie zartuje na kołtuństwo w tym kraju nie ma mocnych. Wynika z tego jasno sciskanie ręki artysty jest podyktowane jedynie interesem polityka a nie aktem gratulacji dla artysty.Artysta jak chce się w to pisać musi sie zprostytuować albo zostać niezależnym i nie chcianym. :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Wt, 3 kwietnia 2012, 17:42

zdecydowanie NIEZALEŻNOŚĆ :hmm:
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius Śr, 4 kwietnia 2012, 08:52

Witaj.Ci co to zrobili nie odróżniają zapewne rzeźby od obrazu. :D Żyli w czasach towarzyszy albo rodzice wyznawali jedynie słuszną drogę.W pale się nie mieści żeby w 2012 roku cenzurować sztukę.Ich trzeba przeczekać ,to niereformowalne towarzystwo.Pamiętasz jaki był dym za to że ktoś zrobił Papieża z kamieniem na piersi.Mohery narobili wielkiego rumoru,a idę o zakład że Papież gdyby to zobaczył kazał by to zostawić.Jak się ktoś pół mózgiem urodził to takim umrze.A ty Waldemarze nie gadałeś z nikim na ten temat?.To się da załatwić i ośmieszyć kretynów.Przecież płacisz składki w związku niech się sprawą zainteresują to ich obowiązek ,obrona artysty.
Zibelius
 

Postprzez Krysia karo konin Śr, 4 kwietnia 2012, 09:08

Ja jestem w szoku,bo nie pomyślałabym,że w dzisiejszych czasach żyją i co najgorsze rządzą takie betony.
Krysia karo konin
 

Postprzez Zibelius Cz, 12 kwietnia 2012, 19:04

Każdy artysta jest wolny i tworzy co chce.Myślę że nie można brać sobie do serca tego co się widzi dopóki niezrozumienia nie wyjaśni się z artystą.Czy Jerzy Duda Gracz wielki polski malarz i osoba ponad miarę religijna mogła namalować tak Jezusa na goło a wokół małe dziewczynki.To dla niejednej osoby na pewno było nie do pomyślenia bo o tym wiem .Była osoba która walczyła o wycofanie tej stacji argumentując tym że..Ta dziewczynka po lewej stronie na coś pokazuje palcem i gdzie się patrzy.Można się załamać..... :D :D A jednak.Przeszła ta stacja i wisi spokojne na Jasnej Górze ku chwale tego świętego miejsca.Nie potrzebnie wycofałaś kontrowersyjną pracę Krysiu bo nie była kontrowersyjna a nawet gdyby.To co wszyscy mają malować kwiotki, pejzaże i morskie fale.Myślę :) :) że, nie.Pozdrawiam.
Załączniki
10- [X] - Obnażanie.jpg
10- [X] - Obnażanie.jpg (80.16 KiB) Przeglądane 8559 razy
Zibelius
 

Postprzez Krysia karo konin Cz, 12 kwietnia 2012, 19:29

Do czerwca jeszcze dużo czasu,zdążę 5 razy zmienić obraz,może finalnie padnie na "Siostrzyczkę".
Pożyjemy,zobaczymy. ;)
Krysia karo konin
 

Postprzez Rafał87 Cz, 12 kwietnia 2012, 19:31

Mądrze piszesz Zibeliusie! podpisuję się pod tym postem wszystkim co palce posiada ;)
Rafał87
3..

3..
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt, 27 sierpnia 2010, 19:25
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez MPietak Cz, 12 kwietnia 2012, 19:41

by zasłużyć na miano artysty trzeba wprzódy byc wolnym w myśleniu i mieć umiejetność wsłuchiwania się w siebie.Upiory zawsze będa podszeptywać co wypada czego nie nalezy itp.Nie znam sie na sztuce ani na malarstwie odbieram kazda pracę emocjonalnie i nikt nigdy mam pewnośc nie narzuci mi ram w które musze pasować.Pozdrawiam Artystów wyzwolonych ;) a tych co maja z tym kłopot też pozdrawiam :-P Szanujmy sie wzajemnie będzie nam milej ze sobą :-*Teraz to ja podpisuje się pod oboma ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Następna strona

cron