...podpis na obrazie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

Postprzez Beata Pt, 4 października 2013, 20:36

Zibelius napisał(a): Beato te obrazy które dałaś za przykład straciły kolory już dawno farby wpadły też w odcienie brązów.Żaden konserwator na świecie nie wie jak z tym sobie poradzić.Nie można naśladować starych brudnych wyblakłych farb w dzisiejszych czasach.


Kto zabroni naśladować stare brudne kolory? Widziałeś link który wstawił gurllo z przykładami obrazów jak mogłyby wyglądać po konserwacji? Żywe kolory zabrały im cały klimat. Dla mnie porażka. Po renowacji za darmo bym nie chciała :) Mnie fascynuje ultramaryna jej kolor po latach, świeża nie ma w sobie nic szczególnego. Błękity które z biegiem lat dostały odcień zielonkawy a pożółkłe lakiery sprawiają wrażenie laserunków z sjeny. Jest w tym jakaś magia.

Zibi na ironię nie mieszałam czerwieni z zielenią i umyślnie gasiłam aby kadmy nie dawały po oczach. Nie lubię ostrych czerwieni i żółcieni (ogólnie nie znoszę żółtego i czerwonego) nie lubię też soczystej zieleni. W przypadku maków w "brązach" ;) o czystości samych kolorów można zapomnieć ponieważ farby, których używałam są niskiej klasy i już przy kolorach drugorzędnych wychodzą straszne brudy. Trzeba je zużyć właśnie na ćwiczenia ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata Pt, 4 października 2013, 20:50

Zibelius napisał(a):Ja wszystkiego nie wiem dlatego się nie rozpisuję i w ciszy szukam.Beatko realizmy monochromatyczne malowałem już w życiu co widać w galerii bez komentarza.Dla mnie wasze kolory to brudne odcienie brązów i nieumiejętnie mieszane kolory czerwienie, zielenie, żółcie.Totalny chaos kolorystyczny który zawsze prowadzi tylko do brudów na podobraziu.ja sobie maluje dla siebie nie handluje tym co robię i nie wciskam nikomu totalnego kitu.Można tez nie rozumieć co inny maluje.


Skoro malowałeś realizmy monochromatyczne i znasz się na czystości barw to chętnie skorzystam z rad jak lepiej wykonać taki obraz bez użycia brązów bazując tylko na bieli, niebieskiego, czerwieni i żółci? Jeśli kolory są brudne jak je nakładać aby nie mieszać barw, wiadomo w następnych kolorach coraz większy brud wyłazi. Przede wszystkim jak namalować nie mieszając w celu uzyskania brązu i nie używając brązu a ogólne wrażenie ma sprawiać iż został użyty? Chyba pytanie retoryczne :) Czyste farby i laserunki :)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Zibelius Pt, 4 października 2013, 21:22

Dlatego powinniśmy się spotkać osobiście wypić kawę i pogadać malując.Mam wrażenie ze cytujecie internetowe rozwiązania jakiś pracowników z zakładów chemicznych w których produkuje się farby.Ja nigdy w swoim życiu nie spotkałem się z czymś takim.Byłem w dziesiątkach pracowni.Patrzyłem jak malują naprawdę doświadczeni malarze i żadnych szopek nikt nie uprawiał.Płótna gotowe sa kiedyś za komuchów robiliśmy .BO NIE BYŁO INNYCH.Ale teraz wszystko jest w tubach.przecież wasze eksperymenty z tego co czytam i różne nieudane próby pochłaniają więcej pieniędzy jak byście pokupowali najlepsze i najdroższe farby sprawdzonych firm.Jak ktoś kupi Majmeri Puro to może malować z tub wyciskając i mieszając żeby znaleźć pożądany kolor.Nie trzeba NIC więcej.Dlaczego nigdy nic mi nie spadło z obrazu a mam takie z przed 30 lat i nie używałem nigdy takich cudów .J naprawdę jestem zainteresowany nad malarskimi możliwościami waszych środków.Pozwólcie mi się spotkać z wami bezpośrednio na żywo.przysięgam ze bedę malował wszystko tylko realistycznie i olejami jak wy .Ale ja samymi farbami a wy z wynalazkami i robionymi nad cudami.Zobaczymy efekty na żywo.Bardzo proszę zgódźcie się na takie spotkanie.Przecież możemy poprosić Lamie o dostosowanie terminu do takiego spotkania .Może na jesieni kiedy wszyscy zjada z plenerów.jest dużo czasu.Chce wszystko nagrywać i dokumentować z kamery i zdjęcia.oczywiście nie publikować nigdzie bez zgody.A może zróbmy kopię np Siemiradzkiego z ludźmi.Zobaczymy siłę tego czego ktoś się nauczył.Gadacie w koło o laserunkach światłocieniach to poradzicie sobie leciutko.A te kopie przekażemy na jakiś cel charytatywny.Wy mnie prowokujecie naprawde.
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 4 października 2013, 21:40

a Grullo jest konserwatorem :hmm:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Zibelius Pt, 4 października 2013, 21:44

Ja nie wiem .Ale wiedzę pisaną na ogromną.
Zibelius
 

Postprzez Beata Pt, 4 października 2013, 22:15

Osobiście jakiś niestworzonych eksperymentów nie robię. Zabieram się za zwykłe ogólnie dostępne środki ew. środki stosowanie w decoupage próbuję przemycić do malarstwa i tu się kończy eksperymentowanie. Jak zabieram się za grunt czy ucieranie to najpierw zbieram informacje, książki, użytkownicy forum itp. a potem przystępuję do roboty. Żadnych nowacji tu nie ma są to rzeczy które artystom od lat są znane a amator jak chce to się musi nauczyć. Nic mi nigdy nie spadało nie pękało a to pewnie dzięki temu, że zawsze mogłam liczyć na życzliwą radę i do roboty zabierałam się jak należy. Niestety nie wszystko jest dostępne i pewne rzeczy trzeba zrobić samemu a tu już trzeba wiedzieć jak i z czym to zjeść i jak za serwować ;) Chciałabym płótno 40x 60/70 profilowane takie jak u mnie w galerii bez komentarzy str.7 "Kotki". Jak se nie zrobię to nie będę miała. Trzeba się nauczyć gruntować, kleić płyty i jeszcze ogarnąć jakim klejem i jaka płyta na dół, jaka do środka jako wzmocnienie( co by się środek nie zapadł) które są na tyle elastyczne aby je wygiąć w łuk i nie klejone badziewiem aby można było przykleić i zagruntować płótno. Mało tego trzeba się nauczyć prosto ciąć płyty :D I jak to zrobić żeby spod szlifierki płyty nie odfruwały :)
Dla blondynki to dużo :D Ale jak się coś chce to trzeba realizować marzenia i nieważne że łatwiej iść do sklepu i kupić tradycyjne płótno.
Leonardo da Vinci też ciągle kombinował. Nie malował, bawił się w alchemika, filozofa, architekta. Spartaczony fresk niby przez oszukany olej, problem z nieskończonym koniem z brązu, niedokończone obrazy. Cóż nikt nie jest idealny. Do geniusza nam daleko ale możemy mieć nadzieję, że te poszukiwania nas gdzieś zaprowadzą.

Zibi jak będziesz w Gdyni to zapraszam na kawkę ;) Wybranie się gdzieś na dłużej to dla mnie problem (jestem uwiązana- praca, rodzice i niesforna dorastająca młodzież którą strach zostawiać ;) ) W tym roku nawet urlopu nie miałam (takiego żeby wyjechać) Co tu mówić o plenerach gdy człowiek nie ma jak z rodziną wyjechać :(
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Beata Pt, 4 października 2013, 22:21

Lamka napisał(a):a Grullo jest konserwatorem :hmm:


Jeśli to pytanie odnośnie linku wstawionego przez gurllo, to przecież nie on obrabiał zdjęcia w celu pokazania jak by wyglądały tylko jak mniemam profesjonaliści w tym fachu. Nie mylmy faktów. To kim jest gurllo nie ma z tym nic wspólnego chociaż jego wykształcenie ma wpływ na jego wiedzę o czym wspominał ;)
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Jagoda Pt, 4 października 2013, 22:48

Tak czytam i mam wrażenie Andrzeju Zibi, że dzisiaj KTOŚ solidnie Cię wkurzył...i niekoniecznie jest to wkurzenie związane ze sztuką i z tym forum ;) ...mam rację ?
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Pt, 4 października 2013, 23:07

Andrzeja ewidentnie wkurzam ja, gurllo i zephyr, był moment ze Eli się oberwało i jeszcze kilka osób się czasami załapie na złe humory ...Nie pytaj, nie komentuj najlepiej nic nie pisz...i tak też zamierzam zrobić... :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 4 października 2013, 23:50

ludzie .................... najlepiej obrazić sie na cały świat.... :dobani:
gorzej niż dzieci w przedszkolu.... :dobani:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona

cron