...podpis na obrazie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

Postprzez Krakusia Wt, 8 października 2013, 20:35

Zibelius napisał(a): Wasza wielkość was przerasta co udowodnimy wam z duża radością.

To "miłe" zaproszenie i wróży "sympatyczne" spotkanie ;)
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Evagelia Wt, 8 października 2013, 20:58

Jakich aspektow tu opisywanych nie rozumiesz? Efekt 'mistrzostwa' kazdego z nas widac golym okiem w naszych galeriach. Dajmy spokoj, ze zdjecia nieublaganie wszystko zmieniaja, zmieniaja sporo ale nie ogolny caloksztalt.. i bardzo wyraznie co i jak kto robi widac.. w reakcji na Twoje posty tez mogloby sie wiele osob z forum wyprowadzic, ale tego nie robia.. byc moze nie jest to Twoja intencja, ale nie zawsze brzmisz przyjaznie..

Zibelius napisał(a):Przecież mogę każdą informacja dotycząca sztuki znaleźć bez problemu posługując się Google.


Och zeby tylko to bylo takie proste.. chyba, ze ikonografia bizantyjska nie kwalifikuje sie jako sztuka..

A i owszem, nie jest tajemnica jak stac sie Rublowem czy Rembrandtem, co nie oznacza ze sama wiedza jak taka droga wyglada wystarcza, zeby sie nimi stac.. sama wiedza i nawet podazanie ta droga od razu mistrzostwa nie przyniosa, ale kierunkuja i moze kiedys w przyszlosci uda sie do tego zblizyc niektorym.. nie znam nikogo tutaj kto by twierdzil, ze juz jest mistrzem..
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez MPietak Śr, 9 października 2013, 06:42

Zibelius napisał(a):Marek :) Jak bym ten obraz zobaczył w jakiejkolwiek galerii uznał bym malarza za wielkiego profesjonalistę i mistrza

Andrzej pojechałeś mi po schabach i coś Ci powiem jak ja bym zobaczył coś takiego w jakiejś galerii przez chwile bym sie zatrzymał bo wczesniej takich mazów nie widziałem :D Dziękuje :) jednak potrafisz jak chcesz człowieka prostego zmobilizować bo tak naprawdę to Ty otworzyłeś we mnie chęć poszukiwań w tym co robie .Tym którzy mieli by ochotę choć przez chwile pomysleć ,że kadzę by się przypodobać chętnie pokaże pośladki jak w jednej z moich prac zresztą inne częsci ciała też :hmm: :-P :lol:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez MPietak Śr, 9 października 2013, 07:10

Evagelia napisał(a):..

No i wlasnie ot caly problem, ze kazdy pisze o czym innym a nikt z nikim o tym samym.. temat zaczal sie od podpisu na obrazie i pozniej przyjal tor (zdawalo mi sie) dot. laserunkow w wywolany przez Zibeliusa (tak mi sie zdaje) w dyskusji o przebiegu nauki, ze realizm jest podstawa dla kazdego malarza na ktorej buduje sie wszystko inne i pozniej myslalam, ze dalej az do konca pisalismy o realizmie i przez niego wadze nauki rysunku.. stad byla moja uwaga, ze nie rozumiem czemu niektorzy czuja sie troszke urazeni.. Ty czy MPietak .. bo zdawalo mi sie ze rozmawiamy ogolnie o nauce i stopniach w niej .. rzeczach bardziej okreslonych i oczywistych, bo przeciez oczywistym jest tez ze jak ktos nie chce to sie rysunku nie musi uczyc.. i nikomu do tego.. ale jak widac w ogole nie odebralam prawidlowo Twoich postow.. nie zrozumialam ich.. wybacz.. wyszlo maslo maslane i przez to nieslusznie odczucia i interpretacje : )

Eva a gdzie to przeczytałaś ,że czuje się troszkę urażonym ? propozycją nauki rysunku realistycznego z natury .Kto chce niech się uczy mam własne czasem dziwaczne patrzenie na to co robię.To co robie traktuję jako zabawę i nie mam zamiaru być malarzem perfekcjonistą zdawało mi się ,że jestem na forum którym wspólnym jest pasja tworzenia .Eva Ty często zabierasz głos wszędzie tam gdzie nalezało by się wykazać profesjonalizmem .W tym wątku też mówiąc o rysunku realistycznym gdzie z tego co widzę zajmujesz się jedynie pisaniem ikon Bizantyjskich "Pięknych "ale z realizmem mających tyle samo wspólnego co moje mazidła z malarstwem i Daj spokój na naszym forum są różni ludzie z własnymi emocjami a napewno kiedy przystepują do tworzenia kolejnego obrazu nie zaczynają go od modłów a z dreszczykiem emocji bez wyrachowania kazdym ruchem i oddechem .Zawsze kiedy są poruszane tematy podejścia do samego sposobu malowania technik ect towarzyszą i bedą towarzyszyć emocje nie znane w czasie pisania ikon Które same w sobie są ideologią sdla mnie niezrozumiałą .Nie czyń więc połajanek innym zachowaj spokój jak podczas pisania ikon to wyjdzie na zdrowie Tobie i choćby mnie Z wyrazami sympatii MP :-*
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Śr, 9 października 2013, 12:08

MPietak napisał(a):Eva Ty często zabierasz głos wszędzie tam gdzie nalezało by się wykazać profesjonalizmem .W tym wątku też mówiąc o rysunku realistycznym gdzie z tego co widzę zajmujesz się jedynie pisaniem ikon Bizantyjskich "Pięknych "ale z realizmem mających tyle samo wspólnego co moje mazidła z malarstwem

:) Marku, ikony Evy mają dość dużo wspólnego z rysunkiem realistycznym , Twoje mazidła z malarstwem też . To, że zabiera głos , to (jak sam w którymś poście pisałeś) ma do tego prawo i wolno jej. Gdyby tylko "otwierający temat" zabierali głos, byłby monolog na forum a nie dyskusja. Nawet tam, gdzie temat wysoce profesjonalny, osoba mniej kompetentna może coś ciekawego dorzucić ;) ...myślę,że doskonale to wiesz, bo bardzo często czynisz stosowne uwagi. To właśnie nie dawno przerabialiśmy...jestem postrzegana o rozwalanie tematów, tylko dlatego,że napiszę swoje zdanie :dobani:
Według mnie EVA pisząc drobną uwagę o "urażaniu, obrażaniu" itp nie miała złych intencji (ja myślałam ,że to o mnie chodzi :) ). Eva ma dużą wiedzę , chętnie ją przekazuje, nie gwiazdorzy, nie wpada w samouwielbienie , spkojnie pisze co myśli...ja to szanuję.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Evagelia Śr, 9 października 2013, 12:54

MPietak, takie wrazenie wywarlam..:) To do siebie ma internet, ze czasem jeden co innego ma na mysli a drugi co innego odbiera, stad wyjasnilam, ze po prostu nie zrozumialam jak podazala dyskusja i wy o czym innym, a ja o czym innym i wyszlo nieporozumienie. Nie jest i nigdy nie bylo moja intencja narzucanie niczego i nikomu. Kazdy co robi chce,udzial w dyskusji to wyrazenie opinii niekoniecznie zwroconej do konkretnych osob tylko z reguly pisanych w szerszym kontekscie. Jesli jednak pod terminem 'polajanki' masz moje wypowiedzi do osoby Zibeliusa to nie mam tu nic do wyjasniania. Jest tak jak napisalam. Odnosze wrazenie, ze czasem wrecz wysmiewa dosc dotkliwie niektorych/wszystkich forumowiczow, choc nie bezposrednio bo pod uogolnieniem 'wy malarze/nadmalarze tutaj na forum' i przestaje to juz brzmiec jak zart..

Co do 'mojej rozmodlonej ikonografii'.. coz moge Ci powiedziec. Daj 'profesjonalnemu' ikonopisarzowi realizm do namalowania a ikone realiscie.. i zobacz komu co lepiej wyjdzie, a pozniej wyraz swoja opinie dot. tego jak kunszt w ikonografii ma sie do kunsztu w realizmie.. : )
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Zibelius Śr, 9 października 2013, 13:57

Evagelio czy ja sie ciebie czepiam czy ja Cie znam .NIE. .Czy kiedykolwiek coś złego o tobie napisałem NIGDY.Nie chce żebyś mi psuła reputację, jaka by nie była.Czy ty malujesz obrazy.NIE WIDZIAŁEM. To jak rozumiesz to co pisze to ZWYKŁE SPŁYCANIE MOICH SŁÓW I WYRYWANIE Z KONTEKSTU.Myślisz że masz jakieś prawo o mnie imiennie rozmowy toczyć i mnie karcić .Nie masz żadnego.Zajmij się działem tym o którym coś wiesz a nie wchodź w sprawę spotkania klubu które ku radości wielu już mi jest zupełnie obojętnie.Rozpisujecie się o malowaniu realizmów.Masz coś do moich realizmów są poniżej.Może je omówisz co w nich nie tak czy co brakuje .Chętnie poczytam .Wiem więcej o malowaniu realizmów jak ty o malowaniu ikon.Zajrzyj na allegro dział ikony i nie szpanuj.Są granice gdzie ktoś może mi dokuczać IMIENNIE.Skoro jesteś taka pisarka i znawcą ikon to zaprezentuj tu publicznie ikonę która jest na takim poziomie jak moja i nie pisałem ikon nigdy a to jedyna taka kopia w typie ikony jaka namalowałem w życiu,podkład i szlagmetal nie położyłem profesjonalnie ale samego namalowanego Jezusa Pantokratora się nie wstydzę .I ja nigdy nie byłem pisarzem ikon.Myślisz że maluje 5 lat.Ja maluje 40 lat i to co dzisiaj ćwiczysz to ja takie rzeczy olejami na zwykłej sklejce malowałem ćwierć wieku temu.Myślisz że nie mam prawa dyskusji o sztuce realistycznej .JEŻELI TY TAK ZNASZ SWOJĄ WARTOŚĆ TO OŚWIADCZAM CI ŻE,JA SWOJĄ ZNAM RÓWNIEŻ.A to co dzisiaj maluję to mój rozwój .Nie chciałem być kopistą miałem większe ambicje chcę być twórcą.A to już moja sprawa.PISZECIE O REALIZMACH I NAJWIĘKSZYCH MISTRZACH Z TEJ DZIEDZINY Z OSTATNICH STULECI.POKAŻCIE TO CO MALUJECIE REALISTYCZNIE I NIECH NACIESZE TYMI DZIEŁAMI MOJE STARE OCZY.Teoria jest ogólnie dostępna w internecie czas rzucić dzieła na stół niech czytelnicy zobaczą
Załączniki
Moja dawna kopia.jpg
Moja dawna kopia.jpg (27.65 KiB) Przeglądane 9561 razy
kon.jpg
kon.jpg (57.28 KiB) Przeglądane 9563 razy
Przyjaciel.jpg
Przyjaciel.jpg (47.5 KiB) Przeglądane 9563 razy
tołstoj kopia.jpg
tołstoj kopia.jpg (26.43 KiB) Przeglądane 9563 razy
akt mój.jpg
akt mój.jpg (40.78 KiB) Przeglądane 9563 razy
Zibelius
 

Postprzez grullo Śr, 9 października 2013, 15:03

Z całym szacunkiem dla pana Zibeliusa, te obrazy u góry przewijały się już kilkakrotnie po tym forum, nihil novi.
Co do nad-genialności tych realistycznych prób to nie będę się wypowiadał, choć moje oczy niejednokrotnie widziały rzeczy lepsze. Jeśli Pankreator jest jest "zbudowany" w miarę realistycznie, (choć mięśnie mostkowo-obojczykowo-sutkowe są zdecydowanie nienaturalnie sztywno malowane) to koń nie powala mnie na podłogę i wymusza czołobitności. To nie jest miejsce na krytykę, ale ktoś kto uważa, że popełniał w przeszłości gigantyczne rzeczy musi się liczyć z krytyką i weryfikacją. Ja jestem słabiutkim malarzem, nie mam prawa się wywyższać, ani poniżać innych (w tym pana Zibeliusa). To przykre kiedy ktoś twierdzi że 40 letni staż w malarstwie świadczy o dojrzałości i doskonałości. Można siedzieć sto i więcej lat, ale bez progresu tkwić w martwym punkcie. Dobra nie podgrzewam już atmosfery, każdy i tak maluje po swojemu. Evę traktuję jak osobę która naprawdę profesjonalnie podchodzi do tematu. Nie ważne co robi, czyni to z zapałem, a młody wiek nie powinien dawać pretekstu do ataku czy patrzenia z góry. Wielokrotnie czytałem tutaj wypowiedź w stylu: jestem starsza/starszy więc wiem/mogę/potrafię więcej i lepiej. Przynajmniej ja to tak odebrałem i zinterpretowałem. Cóż, chciałbym zobaczyć na żywo te genialności i owoce dziesiątków lat pracy.
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius Śr, 9 października 2013, 15:10

KOGO ZAATAKOWAŁEM?.Przecież to Evagelia zaatakowała mnie imiennie.Ja nigdy nie patrzyłem na nikogo z góry i pokazuje tu obrazy różne z różnych okresów .Nawet fragmenty robione przez zum, .Ostatnio wasze wpisy i ciągły płacz jakie to złe farby są dzisiaj,jak dbacie o szczególiki.Pokaż chociaż jeden swój obraz który jest poprawnie namalowany .Jak nie umiesz malować to mnie nie krytykuj za jakieś wyimaginowane błędy,zajmij się swoimi podstawami.PRZYSIĘGAM ZE, WIĘCEJ TU NA TO FORUM NIE ZAJRZĘ.Nie pokazujecie żadnych obrazów dyskutanci o technikach i farbach.Ty chcesz moje rzeczy oceniać .Nie masz grama techniki.TO OSTATNI WPIS.I poproszę Lamie o wykasowanie mojego profilu.Wiedziałem że na każdym forum są teoretycy ale tutaj to już choroba.NIE CHCĘ WAS ZNAĆ ANI O WAS WIĘCEJ SŁYSZEC
Zibelius
 

Postprzez Evagelia Śr, 9 października 2013, 15:19

Tak dla jasnosci to chyba nie jest to ikona stricte bizantyjska.. i jest to jak piszesz kopia(co nie zmienia faktu, ze niezwykle udana) ale nie ikona swiadomie napisana od poczatku wiec to moze nie jest najodpowiedniejszy przyklad..

Po za tym ja nie zarzucalam Ci brakow w wiedzy czy warsztacie, ani ze nie masz prawa do dyskusji o realizmach. Wrecz przeciwnie, stalo sie dla mnie irytujace, ze wszedzie jestes z jednej strony bardzo skromny i nazywasz sie amatorem, a przy okazjach jak ta udowadniasz wszystkim, ze jednak wiesz od wszystkich o wszystkim najwiecej i masz najwieksze doswiadczenie, ktore jednak rowniez Ciebie nie upowaznia do nasmiewania sie z brakow innych. Nie pomagasz, nie zwracasz uwagi kto konkretnie z czym ma problem i nad czym moglby popracowac, aby sie poprawic, ale jedziesz po ogole a tak to niestety odbieram.. Nie musisz miec czegos wprost do mnie, zeby nie bylo mi to obojetne.. ;) Ty malujesz 40 lat, a ja faktycznie 2, a ucze sie w sumie z 5 wiec co to w ogole za propozycja, zeby sie mierzyc na umiejetnosci?? Przeciez jak twierdzisz malarstwo to nie zawody.. : ) Ale nie jest mi wstyd za to jak mi wychodzi to co robie po tak krotkim czasie nauki, mimo ze niedoskonalosci pelno. Sama sobie moge wypisac wszystkie bledy, ktore dostrzegam w namalowanych moja reka ikonach, czy Ty jestes w stanie zrobic to samo w odniesieniu do Twoich prac? Mi brakuje wiedzy by technicznie Twoje prace ocenic i jak wynika z Twoich wypowiedzi nie ma na forum nikogo z takimi kompetencjami, dla mnie wygladaja na dobre, zawsze uwazalam, ze pelna podziwu jest bijaca z nich pewnosc reki i doswiadczenie, ktore budza zaufanie, bo z pewnoscia przekladaja sie na poprawnosc. Zatem czy Ty sam dostrzegasz w nich jakies braki czy uwazasz, ze sa absolutnie doskonale?

P.S ja maluje ikony, a nie jestem Swieta ;)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia stronaNastępna strona

cron